Darujte psychoterapii pečujícím

Praha / Sbírku organizuje Alfa Human Service,z.s.

Darujte psychoterapii pečujícím

0 %

Vybráno 33 960 Kč z 70 000 Kč
Zbývá -874 dnů
Sbírka byla ukončena 24. ledna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

V Alfa centru podporujeme a dlouhodobě pomáháme pečujícím osobám, které se starají o své blízké v domácím prostředí. Většinou pracujeme s rodiči dětí se zdravotním postižením, nebo s těmi, kdo se starají o své nemocné partnery, nebo seniorní rodiče.

Touto individuální a skupinovou psychoterapií vedeme pečující k rovnováze a stabilitě v jejich osobním a rodinném životě, aby mohli dobře zvládat náročnou péči o blízkou osobu. 

Pečujícím pomáháme prostřednictvím psychoterapeutické práce mít dostatek fyzických i psychických sil a nebýt sami. Podporujeme je při řešení složitých situací od počátku lidského života až do konce.

I v Praze na psychoterapii hrazenou ze zdravotního pojištění se čeká 10-13 měsíců. Právě naše služba umožňuje zařadit potřebného klienta do 14 dnů do naší péče pouze za symbolický poplatek nebo ve výjimečných případech zdarma.

Jedná se však o velmi specifickou odbornou službu, zaměřenou na psychoterapeutickou podporu právě pečujících, na kterou se v ČR specializuje jen velmi málo psychoterapeutů.

Na psychoterapeutickou službu čerpáme zdroje z veřejných dotací, ale tyto finance přichází až v dubnu. 

Pomozte nám zajistit individuální a skupinovou práci kvalifikovaných psychoterapeutů pro první čtvrtletí roku 2022 pro cca 25 klientů.

Paní Andrea je samoživitelka, stará se o 7 letou Petru se spastickou  formou DMO. Andrea si přichází do terapeutické služby pro informace a rady k výchově živé a zvídavé Petry a prostřednictvím nácviků relaxačních a jiných metod se učí mít dostatek síly pro sebe i pro svoji dceru.

Pan Jan se stará o 14 letého syna Roberta s nízkofunkčním autismem, kdy péče o něj je velmi náročná. I když využívají stacionář a školské zařízení, je mnoho času, který potřebují zajistit pro svého syna sami.  Robert v pubertě projevuje velmi silně svoji nelibost, je silný a otec je jediný, kdo ho v rodině zvládne uklidnit a obstarat. Otec Jan je vyčerpán, nemůže spát, soustředit se a myšlenky mu neustále utíkají k zajištění nejisté budoucnosti svého syna.         

Tyto a další příběhy našich klientů jsou v něčem podobné. Díky náročné péči mohou dětí i dospělí žít doma, mezi svými blízkými. Příspěvek 70 tis. pomůže 25 pečujícím, kteří mohou po dobu 4 měsíců čerpat psychoterapeutickou podporu 1x za 14 dní a díky tomu nacházet zpět svoji vnitřní sílu a odolnost.   

Prosím podpořte naši práci, která má smysl.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 19 dárců

„Velmi si vážím vaší péče. Jsem moc ráda, že víte, že na prvním místě je péče sama o sebe. Přeji vám hodně radostných chvil. “
777 Kč — Monika Macáková před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Jste stateční. Hodně štěstí.“
252 Kč — Marie před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — P+M před 2 lety

„Děkujeme, že pomáháte pečujícím. “
5 000 Kč — Martin před 3 lety

5 000 Kč — Tereza Horáčková před 3 lety

1 415 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 000 Kč — Alzbeta Kohoutkova před 3 lety