Darujte psychoterapii pečujícím

Praha / Organizer: Alfa Human Service,z.s. zc.tebafla@avotrdap.anytsirk

0 %

Darujte psychoterapii pečujícím

Amount raised 33 960 Kč of 70 000 Kč goal
Left -875 days
49 % z původního cíle
The campaign has ended 24. January 2022

Help by sharing

V Alfa centru podporujeme a dlouhodobě pomáháme pečujícím osobám, které se starají o své blízké v domácím prostředí. Většinou pracujeme s rodiči dětí se zdravotním postižením, nebo s těmi, kdo se starají o své nemocné partnery, nebo seniorní rodiče.

Touto individuální a skupinovou psychoterapií vedeme pečující k rovnováze a stabilitě v jejich osobním a rodinném životě, aby mohli dobře zvládat náročnou péči o blízkou osobu. 

Pečujícím pomáháme prostřednictvím psychoterapeutické práce mít dostatek fyzických i psychických sil a nebýt sami. Podporujeme je při řešení složitých situací od počátku lidského života až do konce.

I v Praze na psychoterapii hrazenou ze zdravotního pojištění se čeká 10-13 měsíců. Právě naše služba umožňuje zařadit potřebného klienta do 14 dnů do naší péče pouze za symbolický poplatek nebo ve výjimečných případech zdarma.

Jedná se však o velmi specifickou odbornou službu, zaměřenou na psychoterapeutickou podporu právě pečujících, na kterou se v ČR specializuje jen velmi málo psychoterapeutů.

Na psychoterapeutickou službu čerpáme zdroje z veřejných dotací, ale tyto finance přichází až v dubnu. 

Pomozte nám zajistit individuální a skupinovou práci kvalifikovaných psychoterapeutů pro první čtvrtletí roku 2022 pro cca 25 klientů.

Paní Andrea je samoživitelka, stará se o 7 letou Petru se spastickou  formou DMO. Andrea si přichází do terapeutické služby pro informace a rady k výchově živé a zvídavé Petry a prostřednictvím nácviků relaxačních a jiných metod se učí mít dostatek síly pro sebe i pro svoji dceru.

Pan Jan se stará o 14 letého syna Roberta s nízkofunkčním autismem, kdy péče o něj je velmi náročná. I když využívají stacionář a školské zařízení, je mnoho času, který potřebují zajistit pro svého syna sami.  Robert v pubertě projevuje velmi silně svoji nelibost, je silný a otec je jediný, kdo ho v rodině zvládne uklidnit a obstarat. Otec Jan je vyčerpán, nemůže spát, soustředit se a myšlenky mu neustále utíkají k zajištění nejisté budoucnosti svého syna.         

Tyto a další příběhy našich klientů jsou v něčem podobné. Díky náročné péči mohou dětí i dospělí žít doma, mezi svými blízkými. Příspěvek 70 tis. pomůže 25 pečujícím, kteří mohou po dobu 4 měsíců čerpat psychoterapeutickou podporu 1x za 14 dní a díky tomu nacházet zpět svoji vnitřní sílu a odolnost.   

Prosím podpořte naši práci, která má smysl.

Děkujeme.

19 donations

“Velmi si vážím vaší péče. Jsem moc ráda, že víte, že na prvním místě je péče sama o sebe. Přeji vám hodně radostných chvil. ”
777 Kč — Monika Macáková 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Jste stateční. Hodně štěstí.”
252 Kč — Marie 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 000 Kč — P+M 2 years ago

“Děkujeme, že pomáháte pečujícím. ”
5 000 Kč — Martin 3 years ago

5 000 Kč — Tereza Horáčková 3 years ago

1 415 Kč — Anonymous donor 3 years ago

2 000 Kč — Alzbeta Kohoutkova 3 years ago

Discover more

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc
0 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Cesta k Baltu - Volume VII
68 %

Cesta k Baltu - Volume VII

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!
15 %

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!