Darujte psychoterapii pečujícím

Praha / Organizer: Alfa Human Service,z.s. zc.tebafla@avotrdap.anytsirk

0 %

Darujte psychoterapii pečujícím

Amount raised 33 960 Kč of 70 000 Kč goal
Left -902 days
49 % z původního cíle
The campaign has ended 24. January 2022

Help by sharing

V Alfa centru podporujeme a dlouhodobě pomáháme pečujícím osobám, které se starají o své blízké v domácím prostředí. Většinou pracujeme s rodiči dětí se zdravotním postižením, nebo s těmi, kdo se starají o své nemocné partnery, nebo seniorní rodiče.

Touto individuální a skupinovou psychoterapií vedeme pečující k rovnováze a stabilitě v jejich osobním a rodinném životě, aby mohli dobře zvládat náročnou péči o blízkou osobu. 

Pečujícím pomáháme prostřednictvím psychoterapeutické práce mít dostatek fyzických i psychických sil a nebýt sami. Podporujeme je při řešení složitých situací od počátku lidského života až do konce.

I v Praze na psychoterapii hrazenou ze zdravotního pojištění se čeká 10-13 měsíců. Právě naše služba umožňuje zařadit potřebného klienta do 14 dnů do naší péče pouze za symbolický poplatek nebo ve výjimečných případech zdarma.

Jedná se však o velmi specifickou odbornou službu, zaměřenou na psychoterapeutickou podporu právě pečujících, na kterou se v ČR specializuje jen velmi málo psychoterapeutů.

Na psychoterapeutickou službu čerpáme zdroje z veřejných dotací, ale tyto finance přichází až v dubnu. 

Pomozte nám zajistit individuální a skupinovou práci kvalifikovaných psychoterapeutů pro první čtvrtletí roku 2022 pro cca 25 klientů.

Paní Andrea je samoživitelka, stará se o 7 letou Petru se spastickou  formou DMO. Andrea si přichází do terapeutické služby pro informace a rady k výchově živé a zvídavé Petry a prostřednictvím nácviků relaxačních a jiných metod se učí mít dostatek síly pro sebe i pro svoji dceru.

Pan Jan se stará o 14 letého syna Roberta s nízkofunkčním autismem, kdy péče o něj je velmi náročná. I když využívají stacionář a školské zařízení, je mnoho času, který potřebují zajistit pro svého syna sami.  Robert v pubertě projevuje velmi silně svoji nelibost, je silný a otec je jediný, kdo ho v rodině zvládne uklidnit a obstarat. Otec Jan je vyčerpán, nemůže spát, soustředit se a myšlenky mu neustále utíkají k zajištění nejisté budoucnosti svého syna.         

Tyto a další příběhy našich klientů jsou v něčem podobné. Díky náročné péči mohou dětí i dospělí žít doma, mezi svými blízkými. Příspěvek 70 tis. pomůže 25 pečujícím, kteří mohou po dobu 4 měsíců čerpat psychoterapeutickou podporu 1x za 14 dní a díky tomu nacházet zpět svoji vnitřní sílu a odolnost.   

Prosím podpořte naši práci, která má smysl.

Děkujeme.

19 donations

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Je to opravdu pro dobrou věc ! Krásné vánoce”
5 000 Kč — MUDr Polcarová Štěpánka 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Moc celé Alfě děkuji za podporu pečujících! 🥰”
1 000 Kč — Renata Jeníčková 3 years ago

“... jen tak dál...”
777 Kč — Petr Vyskočil 3 years ago

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

935 Kč — Anonymous donor 3 years ago

6 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zachraňme Vilíka – čas běží
8 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
10 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem
45 %

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem