Daruj vzdělání a život

Říčany / Sbírku organizuje Daniel Urban zc.murtnec@leinad.nabru

0 %

Daruj vzdělání a život

Vybráno 76 043 Kč z 36 288 Kč
Zbývá -855 dnů
210 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 04. dubna 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Vítáme Tě! Potřebujeme Tvojí pomoc se čtvrtým ročníkem sbírky pro Zakarpatskou Ukrajinu. Jezdíme do oblastí, které před druhou světovou válkou byly součástí ČSR. Už tenkrát v dobách Nikoly Šohaje loupežníka to byl chudý kraj. A už tenkrát lidé dobrého srdce pomáhali zdejším lidem.

Naše pomoc se soustředí na tři místa. Jedná se o základní školu ve Svaljavě, kterou navštěvují výhradně děti z chudinského tábora. Jedná se o děti, jejichž rodiče jsou většinou negramotní a škola je pro ně jedinou možností, jak zlepšit život sobě, ale i svojí rodině. Škola bude mít od letošního roku trvale učitele z ČR, kteří se zde budou věnovat i mimoškolním dětským aktivitám. Naše pomoc bude směřovat hlavně do této oblasti a také již tradičně do školních potřeb.

Druhým je základní škola Negrovec, jedna z mála v oblasti, jež se věnuje mimoškolním, hlavně sportovním aktivitám. Loni se i díky našemu přispění vybudovalo sportovní hřiště, letos půjde naše podpora opět do něj - je třeba jej ještě rozšířit, aby ho mohlo využívat víc dětí.

Do třetice se jedná o Polikliniku v Koločavě, která za poslední 4 roky udělala obrovský skok, kdy se postupně podařilo zrenovovat dvoupatrovou budovu. V poliklinice bezplatně léčí místní seniory, kteří by jinak na zdravotní péči nedosáhli. Do nemocnice opět nakoupíme zdravotní pomůcky, které se používají při výjezdech k první pomoci.

Vloni jsme se stali ambasadory značky pořádného oblečení BUSHMAN a právě tato firma se stala patronem letošní sbírky. Až do výše 30 000 Kč dá za každou korunu od Tebe jednu korunu vlastní! „Je nám ctí moci rozšířit partnerství s Janou a Danielem v souladu s našimi hodnotami o další formu pomoci,“ říká zakladatel značky BUSHMAN Jindřich Melichar.

Informace o sbírce sleduj na našem Facebooku Škoda 100 na cestách

Každý, kdo pomůže, si kromě dobrého pocitu odnese naší speciální HERO samolepku! Pošleme mu ji poštou. Děkujeme, že v tom jedete s námi!

Cesta se odkládá

30. 04. 2020

Dneska jsme měli odjet do Zakarpatí, kde jsme chtěli pomoc nakoupit a adresně předat. Cestu musíme odložit, ale nebojte i letos dovezeme peníze do školy ve Svaljavě a Negrovci a také do polikliniky v Koločavě.

Do Koločavy pořídíme notebook pro primáře, aby mohl vést elektronickou kartotéku pacientů a mohl s ní být mobilní, když jezdí na výjezdy za pacienty do vesnic v horách.🚑

Do Negrovce pořídíme posilovací stroje na jejich nové hřiště, na jehož vybudování jsme přispěli loni.🏋️‍♀️

A zbytek peněz se použije ve škole ve Svaljavě na vybudování zázemí pro české studentky „skoroučitelky" které budou z místními dětmi pracovat na školních a hlavně mimoškolních aktivitách.👨‍🏫

Naše sbírka se jmenuje Daruj vzdělání a život. Nazvali jsme jí tak, protože si myslíme, že vzdělání stejně tak jako zdravotní péče je to nejdůležitější co člověk k životu potřebuje.

Budeme průběžně informovat o letošním průběhu. Díky! 👍❤️

Je to tam!

27. 02. 2020

Máme skoro 200% děkujeme! 

Neděláme nic nového, už i Foglar byl před druhou válkou v Zakarpatí a kromě jiného skauti přivezli pomoc pro zdejší lékaře. Dodnes na to místní s láskou vzpomínají :-) Má to prostě cenu!

Vzkaz od učitele

21. 02. 2020

Jak jistě víte, jednou z podporovaných škol je i škola v Negrovci. Kde jsme loni pomohli boxerským vybavením a nějakými penězi na stavbu hřiště. Dnes přišel od Ivana Havryla (učitel/tělocvikář) vzkaz a poděkování.

Доброго дня! завдячуючи вашій допомозі в нас діє секція з боксу і багато молоді має можливість займатись спортом.ДЯКУЮ

Což znamená: Dobré odpoledne! Díky vaší pomoci, máme sekci pro box a mnoho mladých dětí má možnost sportovat. DĚKUJEM

A děkujeme i my :-)

Na fotce je pod dohledem ředitele školy, předání peněz do rukou jednoho z vedoucích kroužků a pravé ruky Ivana.

Partneři sbírky 1

Bushman

Partnerem této sbírky je Bushman.

Sbírku již podpořilo 39 dárců

333 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Šťastnou a bezpečnou cestu :-) “
2 000 Kč — Šárka a Bohouš před 2 lety

„Honoráře za přednášky po odečtení nákladů na dopravu. Zaokrouhleno nahoru.“
10 000 Kč — Škoda 100 na cestách před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Šťastnou cestu na Ukrajinu!“
300 Kč — Úsporné Expedice / #EcoRallyTeamCZ před 2 lety

30 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

600 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„good luck !!“
1 000 Kč — Festival Kolem Světa před 2 lety