Daruj vzdělání a život

Říčany / Sbírku organizuje Daniel Urban

Daruj vzdělání a život

0 %

Vybráno 76 043 Kč z 36 288 Kč
Zbývá -1539 dnů
Sbírka byla ukončena 04. dubna 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Vítáme Tě! Potřebujeme Tvojí pomoc se čtvrtým ročníkem sbírky pro Zakarpatskou Ukrajinu. Jezdíme do oblastí, které před druhou světovou válkou byly součástí ČSR. Už tenkrát v dobách Nikoly Šohaje loupežníka to byl chudý kraj. A už tenkrát lidé dobrého srdce pomáhali zdejším lidem.

Naše pomoc se soustředí na tři místa. Jedná se o základní školu ve Svaljavě, kterou navštěvují výhradně děti z chudinského tábora. Jedná se o děti, jejichž rodiče jsou většinou negramotní a škola je pro ně jedinou možností, jak zlepšit život sobě, ale i svojí rodině. Škola bude mít od letošního roku trvale učitele z ČR, kteří se zde budou věnovat i mimoškolním dětským aktivitám. Naše pomoc bude směřovat hlavně do této oblasti a také již tradičně do školních potřeb.

Druhým je základní škola Negrovec, jedna z mála v oblasti, jež se věnuje mimoškolním, hlavně sportovním aktivitám. Loni se i díky našemu přispění vybudovalo sportovní hřiště, letos půjde naše podpora opět do něj - je třeba jej ještě rozšířit, aby ho mohlo využívat víc dětí.

Do třetice se jedná o Polikliniku v Koločavě, která za poslední 4 roky udělala obrovský skok, kdy se postupně podařilo zrenovovat dvoupatrovou budovu. V poliklinice bezplatně léčí místní seniory, kteří by jinak na zdravotní péči nedosáhli. Do nemocnice opět nakoupíme zdravotní pomůcky, které se používají při výjezdech k první pomoci.

Vloni jsme se stali ambasadory značky pořádného oblečení BUSHMAN a právě tato firma se stala patronem letošní sbírky. Až do výše 30 000 Kč dá za každou korunu od Tebe jednu korunu vlastní! „Je nám ctí moci rozšířit partnerství s Janou a Danielem v souladu s našimi hodnotami o další formu pomoci,“ říká zakladatel značky BUSHMAN Jindřich Melichar.

Informace o sbírce sleduj na našem Facebooku Škoda 100 na cestách

Každý, kdo pomůže, si kromě dobrého pocitu odnese naší speciální HERO samolepku! Pošleme mu ji poštou. Děkujeme, že v tom jedete s námi!

Cesta se odkládá

30. 04. 2020

Dneska jsme měli odjet do Zakarpatí, kde jsme chtěli pomoc nakoupit a adresně předat. Cestu musíme odložit, ale nebojte i letos dovezeme peníze do školy ve Svaljavě a Negrovci a také do polikliniky v Koločavě.

Do Koločavy pořídíme notebook pro primáře, aby mohl vést elektronickou kartotéku pacientů a mohl s ní být mobilní, když jezdí na výjezdy za pacienty do vesnic v horách.🚑

Do Negrovce pořídíme posilovací stroje na jejich nové hřiště, na jehož vybudování jsme přispěli loni.🏋️‍♀️

A zbytek peněz se použije ve škole ve Svaljavě na vybudování zázemí pro české studentky „skoroučitelky" které budou z místními dětmi pracovat na školních a hlavně mimoškolních aktivitách.👨‍🏫

Naše sbírka se jmenuje Daruj vzdělání a život. Nazvali jsme jí tak, protože si myslíme, že vzdělání stejně tak jako zdravotní péče je to nejdůležitější co člověk k životu potřebuje.

Budeme průběžně informovat o letošním průběhu. Díky! 👍❤️

Je to tam!

27. 02. 2020

Máme skoro 200% děkujeme! 

Neděláme nic nového, už i Foglar byl před druhou válkou v Zakarpatí a kromě jiného skauti přivezli pomoc pro zdejší lékaře. Dodnes na to místní s láskou vzpomínají :-) Má to prostě cenu!

Vzkaz od učitele

21. 02. 2020

Jak jistě víte, jednou z podporovaných škol je i škola v Negrovci. Kde jsme loni pomohli boxerským vybavením a nějakými penězi na stavbu hřiště. Dnes přišel od Ivana Havryla (učitel/tělocvikář) vzkaz a poděkování.

Доброго дня! завдячуючи вашій допомозі в нас діє секція з боксу і багато молоді має можливість займатись спортом.ДЯКУЮ

Což znamená: Dobré odpoledne! Díky vaší pomoci, máme sekci pro box a mnoho mladých dětí má možnost sportovat. DĚKUJEM

A děkujeme i my :-)

Na fotce je pod dohledem ředitele školy, předání peněz do rukou jednoho z vedoucích kroužků a pravé ruky Ivana.

Partneři sbírky 1

Bushman

Partnerem této sbírky je Bushman.

Sbírku již podpořilo 39 dárců

333 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Šťastnou a bezpečnou cestu :-) “
2 000 Kč — Šárka a Bohouš před 4 lety

„Honoráře za přednášky po odečtení nákladů na dopravu. Zaokrouhleno nahoru.“
10 000 Kč — Škoda 100 na cestách před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Šťastnou cestu na Ukrajinu!“
300 Kč — Úsporné Expedice / #EcoRallyTeamCZ před 4 lety

30 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

600 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„good luck !!“
1 000 Kč — Festival Kolem Světa před 4 lety