Daruj vzdělání a život

Říčany / Sbírku organizuje Daniel Urban

0 %

Daruj vzdělání a život

Vybráno 76 043 Kč z 36 288 Kč
Zbývá -1090 dnů
210 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 04. dubna 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Vítáme Tě! Potřebujeme Tvojí pomoc se čtvrtým ročníkem sbírky pro Zakarpatskou Ukrajinu. Jezdíme do oblastí, které před druhou světovou válkou byly součástí ČSR. Už tenkrát v dobách Nikoly Šohaje loupežníka to byl chudý kraj. A už tenkrát lidé dobrého srdce pomáhali zdejším lidem.

Naše pomoc se soustředí na tři místa. Jedná se o základní školu ve Svaljavě, kterou navštěvují výhradně děti z chudinského tábora. Jedná se o děti, jejichž rodiče jsou většinou negramotní a škola je pro ně jedinou možností, jak zlepšit život sobě, ale i svojí rodině. Škola bude mít od letošního roku trvale učitele z ČR, kteří se zde budou věnovat i mimoškolním dětským aktivitám. Naše pomoc bude směřovat hlavně do této oblasti a také již tradičně do školních potřeb.

Druhým je základní škola Negrovec, jedna z mála v oblasti, jež se věnuje mimoškolním, hlavně sportovním aktivitám. Loni se i díky našemu přispění vybudovalo sportovní hřiště, letos půjde naše podpora opět do něj - je třeba jej ještě rozšířit, aby ho mohlo využívat víc dětí.

Do třetice se jedná o Polikliniku v Koločavě, která za poslední 4 roky udělala obrovský skok, kdy se postupně podařilo zrenovovat dvoupatrovou budovu. V poliklinice bezplatně léčí místní seniory, kteří by jinak na zdravotní péči nedosáhli. Do nemocnice opět nakoupíme zdravotní pomůcky, které se používají při výjezdech k první pomoci.

Vloni jsme se stali ambasadory značky pořádného oblečení BUSHMAN a právě tato firma se stala patronem letošní sbírky. Až do výše 30 000 Kč dá za každou korunu od Tebe jednu korunu vlastní! „Je nám ctí moci rozšířit partnerství s Janou a Danielem v souladu s našimi hodnotami o další formu pomoci,“ říká zakladatel značky BUSHMAN Jindřich Melichar.

Informace o sbírce sleduj na našem Facebooku Škoda 100 na cestách

Každý, kdo pomůže, si kromě dobrého pocitu odnese naší speciální HERO samolepku! Pošleme mu ji poštou. Děkujeme, že v tom jedete s námi!

Pojďte do toho už po šesté s námi!

07. 01. 2022

Ahoj, obracím se na Tebe s velkou prosbou. Jak jistě víš dlouhodobě se věnujeme získávání finančních prostředků pro tři základní školy v Zakarpatské oblasti na Ukrajině.

Školy jsou určené pro děti z chudých rodin a jen díky pomoci z ČR mohou školy poskytovat alespoň nějakou školní a mimoškolní výuku.

Celé to probíhá tak, že koordinujeme přímo s řediteli škol co nejvíc potřebují (jedná se většinou o školní a sportovní potřeby, případně vybavení do kroužků volného času).

Už se nám takhle s mojí Janičkou během pěti let podařilo do škol dovést věci za víc jak 300 000 Korun. Za 100% toho co vybereme, vždy nakoupíme osobně věci buď v ČR nebo na UA a pak je naložíme do aut a osobně je s Janičkou je předáme přímo ředitelům škol. 


Letos jsme u Znesnáze21 založili sbírku už v pořadí šestou. Bohužel v době covidové se nám se sbírkou tolik nedaří.

Sbírka končí za cca třicet dní a my máme zatím jen 22%. Zakládáme si kontinuitě naší pomoci a na rok 2022 už máme připravené co chceme podpořit.


Pokud můžeš, pošli nám prosím nějakou korunu (opravdu každá koruna se počítá).

Nebo sbírku alespoň sdílej mezi svoje přátele a rodinu. Mockrát ti za to s Janičkou děkujeme

Odkaz na sbírku zde:

https://www.znesnaze21.cz/sbirka/daruj-vzdelani-a-zivot-vi?fbclid=IwAR36JO-twCUk9YyBovoiz9ysoX0v-dOef458yAKcOfEjmkEZWajp5Gla-2w#o-sbirce

Už je to tam!

01. 12. 2021

Celá částka, která se vybrala těsně před začátkem covidu, už je na svém místě. Za poslední část peněz ze sbírky a to 35 000 se zakoupila krásná kuchyňská linka, která se nainstalovala v domě dětí v Koločavě! Děkujeme Nyní sbíráme síly na uveřejnění nové sbírky. Půjdete do toho s námi?

Jana a Dan

Konečně se podařilo dopravit část pomoci!

02. 03. 2021

Naše sbírky jsou založené na tom, že doručujeme zakoupené věci na Ukrajinu osobně. To bohužel v době covidové nejde. Nicméně za část loni vybraných peněz, jsme zakoupili, potřebné věci pro školu v Negrovci a také pro dětský dům ve Vilšanech. Jednalo se o benzínový generátor, který bude škola používat na mimoškolní aktivity a zároveň bude k dispozici hasičům, kdyby byl potřeba u zásahu. Další věc kterou jsme poslali, byl šicí stroj pro dívky v dětském domově. Děkujeme PresHranice.eu, že nám jako náš partner pomohla věci dovést. A to v ,,zánovním" autě které se pořizovalo pro koločavskou lékařku. Ostatní peníze budou použity ve škole ve Svaljavě, snad je letos dovezeme. O dalším postupu budu informovat.

Partneři sbírky 1

Bushman

Partnerem této sbírky je Bushman.

Sbírku již podpořilo 39 dárců

333 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Šťastnou a bezpečnou cestu :-) “
2 000 Kč — Šárka a Bohouš před 3 lety

„Honoráře za přednášky po odečtení nákladů na dopravu. Zaokrouhleno nahoru.“
10 000 Kč — Škoda 100 na cestách před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Šťastnou cestu na Ukrajinu!“
300 Kč — Úsporné Expedice / #EcoRallyTeamCZ před 3 lety

30 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

600 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„good luck !!“
1 000 Kč — Festival Kolem Světa před 3 lety