Daruj dočasný domov: Pomůžeš zachránit život

Praha / Sbírku organizuje Nadační fond pro protonovou terapii

{}

Daruj dočasný domov: Pomůžeš zachránit život

0 %

Vybráno 4 738 Kč z 300 000 Kč
Zbývá 313 dnů
Sbírka byla ukončena 31. května 2025

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Onkologickou diagnózu si ročně vyslechne tisíce Čechů, mnohým z nich je v rámci radioterapie doporučena protonová léčba.

Ozařování se nejčastěji provádí každý pracovní den od pondělí do pátku a pro pacienty, kteří bydlí daleko od Prahy, tak denní dojíždění může představovat první výzvu, kterou musí zdolat. A protože ani denní dojíždění v mnoha případech není možné, pacient a jeho blízcí tak mohou stát před skutečným problémem nalézt prostředky k uhrazení nákladů za několikatýdenní pobyt v hlavním městě.

Ačkoli se o problematice ubytování pacientů příliš nehovoří, Nadační fond pro protonovou terapii pokrývá v rámci svých pacientských služeb i tuto oblast.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na podporu onkologických pacientů Protonového centra Praha.

Od listopadu 2022 se podařilo zajistit kapacity hotelu Pawlownia, který se nachází v docházkové vzdálenosti od budovy Protonového centra. Díky úsilí Nadačního fondu je celé zařízení rezervováno pouze pacientům PTC, kteří se takto po dobu léčby mohou ubytovat i se svými blízkými za cenu na míle vzdálenou aktuálním tržním cenám krátkodobého ubytování v Praze.

Jde o velký krok směrem kupředu, který si však navzdory snahám Nadačního fondu někteří pacienti stále nemohou dovolit udělat. Pokud byste je však chtěli na jejich cestě za uzdravením podpořit, přispějte prosím pacientům v nelehké životní situaci na stabilní zázemí po celou dobu léčby. Dost možná takto přispějete nejenom na jejich ubytování, ale také na záchranu jejich života.

Děkujeme vám,

Nadační fond pro protonovou terapii

Partneři sbírky 2

Nadační fond pro protonovou terapii

Organizátorem sbírky je Nadační fond pro protonovou terapii

3098

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3098. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 10 dárců

„QR platby 21.5.-26.5.2024“
1 000 Kč — QR platby před 2 měsíci

500 Kč — Majka před 2 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

111 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Přeji všem aby to zvládali nejlépe jak to jen lze“
777 Kč — Tomáš před 2 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

250 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

500 Kč — Dagmar před 2 měsíci

„Snad tento dar pomuže. Nejste v tom samy. “
500 Kč — Tereza před 2 měsíci

500 Kč — Sabina před 2 měsíci