Daneček ve světě dětí

Olomouc / Sbírku organizuje Hana Hrdinková

{}

Daneček ve světě dětí

0 %

Vybráno 0 Kč z 32 000 Kč
Zbývá -746 dnů
Sbírka byla ukončena 06. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminkou Danielka (4 roky), který má stejně staré dvojče Davídka a starší sestru Natálku. Danielek má diagnostikovánu poruchu autistického spektra. Život s ním není snadný – hlučné a nevhodné chování, nerespektuje pravidla, je nesociální a velmi hyperaktivní.

K tomu, abych mohla komunikovat se synem, nám pomáhá ABA terapie. Je velmi nákladná a časově náročná.

Již 2krát se nám díky vám podařilo vybrat částku na potřebné měsíce této terapie pro našeho syna, která pomohla Danečkovi začít se v našem světě orientovat.

Aby mohl chlapec dělat i nadále pokroky, potřebuje další měsíce ABA terapie.

Stále se snažíme Danielka zapojit jednou za čas do fungování mateřské školky a odstranit negativní chování v kolektivu dětí – křik, plácání, hyperaktivita a mnoho dalšího.

ABA terapie je pomoc a spása, bez ní si nedokážu představit Danielka vychovávat. Chci v ní pokračovat a udělat Danečkovi i jeho okolí život snadnější.

Díky této terapii jsme schopní prezentovat Danečkovi náš svět pro něj uchopitelnějším způsobem. Chlapec totiž nerozumí tomu, co jiné děti v rodinách a společnosti ostatních dětí odkoukají, jako běžné nebo slušné chování. Terapeutka mě (maminku) učí, jak chlapci názorně předvádět vhodné vzorce chování. Já pak doma se synem znakuji, protože Daneček stále nemluví, a ukazuji mu, co je vhodná reakce v dané situaci. Každý den je tak pro nás novou výzvou.

Jsme neuvěřitelně šťastní, že s pomocí této metody se tak Danielek mohl alespoň částečně (na pár hodin týdně) zapojit do běžné mateřské školy, ve které s ním pracuje pomocí metody z ABA terapie na naše náklady zaškolená asistentka. Daneček tak tráví čas mezi svými vrstevníky bez toho, aby byl negativně souzen okolím.

Podporou sbírky přispějete našemu Danečkovi, aby se naučil žít v našem světě. Pevně věřím, že dokážeme prostřednictvím vás vybrat finanční prostředky a slibuji, že budu opět aktualizovat vše, čeho s vaší pomocí dosáhneme a jistě toho nebude málo.

VELIKONOCE V MŠ

14. 04. 2022

Dnes jsme se snažili s Danečkem zapojit do aktivit v MŠ zaměřených na Velikonoce 🥚. Všem pedagogům moc děkuji, že může být Daneček s Vámi. 😘

Na skok ve školce 🙋🏼

22. 02. 2022

Alespoň nějaký čas je umožněno, aby Daneček trávil čas s dětmi v mateřské školce pod neustálým dohledem pedagogů. Jeho hyperaktivita, nežádoucí a nesociální chování neumožňují jeho pravidelný pobyt ve školce. Jsme moc rádi alespoň za tyto okamžiky a doufáme, že to Danečkovi dělá radost 😄😍💕.

ABA v centru

13. 02. 2022

Dvakrát týdně na 2 hodiny dojíždíme s Danečkem do centra ABA terapie, kde se mu věnuje zkušená terapeutka, která na základě jeho dovedností stanovuje další kroky ve výuce a mě jako maminku zaškoluje. Jsem povinná denně pracovat alespoň 4-5 hodin, aby nově získané dovednosti byly viditelné. Malinkými krůčky, které dosahuje, se tak dokáže Danielek alespoň trochu podobat ostatním dětem.