Chráněné bydlení pro Míšu a Davida s Downovým syndromem

Praha / Sbírku organizuje Rozum a Cit, z. s.

{}

Chráněné bydlení pro Míšu a Davida s Downovým syndromem

0 %

Vybráno 182 615 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -241 dnů
Sbírka byla ukončena 30. září 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Součkovi nejsou úplně standardní rodina. Kromě 3 biologických, dnes již dospělých dětí, mají v pěstounské péči patnáctiletého Davida a šestnáctiletou Michalku, dvě děti s Downovým syndromem. David a Míša nejsou biologičtí sourozenci.

„Musíme se vrátit do roku 2006, kdy v nás uzrálo rozhodnutí přijmout do pěstounské péče postižené dítě. V lednu 2008 jsme si tehdy z kojeneckého ústavu v Krči odváželi k našim třem biologickým dětem tříměsíčního chlapečka s Downovým syndromem Davida. O rok později, v únoru 2009, přibyla do naší rodiny tehdy 2,5letá holčička s Downovým syndromem Michalka. Začátky a sžívání takhle velké rodiny nebyly úplně jednoduché, ale vše jsme zvládli.“ říká maminka a pěstounka paní Ivana Součková.

Dnes jsou z Michalky i Davida úspěšní sportovci, kteří reprezentují ČR třeba na Mistrovství světa v atletice sportovců s Downovým syndromem. Michalka tam získala stříbrnou medaili ve štafetě a bronz v atletickém trojboji. David skončil těsně pod stupni vítězů ve skoku dalekém a v hodu oštěpem. Mimo jiné se obě děti věnují malování, hře na hudební nástroje a David byl dokonce čerstvě obsazen do hlavní role v připravovaném celovečerním filmu Karavan, kde bude hrát autistického chlapce s mentálním postižením. O Davidovi i o filmu ještě hodně uslyšíme!

Michalka a David jsou v pěstounské péči, která končí v 18 letech věku. Jsou velmi schopní, ale fungovat bez podpory v běžné společnosti nedokáží. Jaké mají možnosti? Ústavní péči, chráněné bydlení s dlouhou čekací dobou nebo vlastní „chráněné bydlení“.

„Uzrála ve mně myšlenka vybudovat pro ně chráněné bydlení. Rozhodla jsem se zrekonstruovat starý dům a v podkroví vybudovat bydlení pro Michalku a Davida. Moc si přeji, aby mohli žít plnohodnotný a šťastný život a já bych jim byla nadále po boku.“ dodává pěstounka.

Jsme Rozum a Cit, z. s., pěstounskou rodinu Součkových dlouhodobě doprovázíme a jsme hrdým patronem této sbírky. Jsme nadšeni myšlenkou vybudovat pro Míšu a Davida odpovídající bydlení, které oběma zajistí kontinuitu péče a umožní jim zůstat v rodině, ve které vyrůstali. To vnímáme jako velmi důležité.

Prostředky budou použity výhradně na náklady spojené s vytvořením projektu chráněného bydlení.

----------------------------------

K tématu:

Partneři sbírky 1

Rozum a cit

Organizátorem a partnerem sbírky je Rozum a Cit, z. s.

Sbírku již podpořilo 152 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

2 000 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

„Hodne stesti“
333 Kč — Tomas Gregor před 9 měsíci

5 000 Kč — od Vojty před rokem

„at se daří“
555 Kč — martin před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem