Chráněné bydlení pro Míšu a Davida s Downovým syndromem

Praha / Organizer: Rozum a Cit, z. s. zc.car-inuotsep@tkejorp

{}
0 %

Chráněné bydlení pro Míšu a Davida s Downovým syndromem

Amount raised 182 615 Kč of 250 000 Kč goal
Today is the last day
73 % z původního cíle
The campaign has ended 30. September 2023

Help by sharing

Součkovi nejsou úplně standardní rodina. Kromě 3 biologických, dnes již dospělých dětí, mají v pěstounské péči patnáctiletého Davida a šestnáctiletou Michalku, dvě děti s Downovým syndromem. David a Míša nejsou biologičtí sourozenci.

„Musíme se vrátit do roku 2006, kdy v nás uzrálo rozhodnutí přijmout do pěstounské péče postižené dítě. V lednu 2008 jsme si tehdy z kojeneckého ústavu v Krči odváželi k našim třem biologickým dětem tříměsíčního chlapečka s Downovým syndromem Davida. O rok později, v únoru 2009, přibyla do naší rodiny tehdy 2,5letá holčička s Downovým syndromem Michalka. Začátky a sžívání takhle velké rodiny nebyly úplně jednoduché, ale vše jsme zvládli.“ říká maminka a pěstounka paní Ivana Součková.

Dnes jsou z Michalky i Davida úspěšní sportovci, kteří reprezentují ČR třeba na Mistrovství světa v atletice sportovců s Downovým syndromem. Michalka tam získala stříbrnou medaili ve štafetě a bronz v atletickém trojboji. David skončil těsně pod stupni vítězů ve skoku dalekém a v hodu oštěpem. Mimo jiné se obě děti věnují malování, hře na hudební nástroje a David byl dokonce čerstvě obsazen do hlavní role v připravovaném celovečerním filmu Karavan, kde bude hrát autistického chlapce s mentálním postižením. O Davidovi i o filmu ještě hodně uslyšíme!

Michalka a David jsou v pěstounské péči, která končí v 18 letech věku. Jsou velmi schopní, ale fungovat bez podpory v běžné společnosti nedokáží. Jaké mají možnosti? Ústavní péči, chráněné bydlení s dlouhou čekací dobou nebo vlastní „chráněné bydlení“.

„Uzrála ve mně myšlenka vybudovat pro ně chráněné bydlení. Rozhodla jsem se zrekonstruovat starý dům a v podkroví vybudovat bydlení pro Michalku a Davida. Moc si přeji, aby mohli žít plnohodnotný a šťastný život a já bych jim byla nadále po boku.“ dodává pěstounka.

Jsme Rozum a Cit, z. s., pěstounskou rodinu Součkových dlouhodobě doprovázíme a jsme hrdým patronem této sbírky. Jsme nadšeni myšlenkou vybudovat pro Míšu a Davida odpovídající bydlení, které oběma zajistí kontinuitu péče a umožní jim zůstat v rodině, ve které vyrůstali. To vnímáme jako velmi důležité.

Prostředky budou použity výhradně na náklady spojené s vytvořením projektu chráněného bydlení.

----------------------------------

K tématu:

Patrons 1

Rozum a cit

Organizátorem a partnerem sbírky je Rozum a Cit, z. s.

152 donations

500 Kč — Anonymous donor about 15 hours ago

2 000 Kč — Anonymous donor about 15 hours ago

200 Kč — Anonymous donor 3 days ago

252 Kč — Anonymous donor 1 week ago

500 Kč — Anonymous donor 1 week ago

252 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“Hodne stesti”
333 Kč — Tomas Gregor 1 month ago

5 000 Kč — od Vojty 3 months ago

“at se daří”
555 Kč — martin 3 months ago

252 Kč — Anonymous donor 3 months ago