Chci znovu chodit! Přeje si bývalý záchranář

Úsobrno / Sbírku organizuje Zdeněk Mikula

{}

Chci znovu chodit! Přeje si bývalý záchranář

0 %

Vybráno 664 471 Kč z 145 000 Kč
Zbývá -1333 dnů
Sbírka byla ukončena 19. srpna 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

NOVÁ SBÍRKA ZDE. Vašim příspěvkem podpoříte Zdeňka na dlouhé cestě k naplnění snu znovu chodit.

Zdeněk Mikula zasvětil svůj život pomoci druhým. Jako záchranář vyjížděl k nespočtu případů. V září 2017 selhalo bohužel zdraví jemu samotnému. Při cestě ze služby postihla Zdeňka cévní mozková příhoda, která ho upoutala na vozík. Budou to tři roky, co se celé jeho rodině změnil život. Přesto neztrácí naději, že se táta bojovník postaví zpátky na nohy, a jsou mu velkou oporou.

„Po příhodě jsem ochrnul a nemluvím. Toto píšu pomocí očí na speciálním počítači, na který se mi složili kolegové ze záchranky,“ vysvětluje Zdeněk. Právě kolegové ze Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje se stali patrony sbírky.

„Zdeněk je velký bojovník, od samého začátku na sobě tvrdě pracuje a snaží se o návrat do běžného života. Po celou dobu mu stojíme po boku, s podporou široké veřejnosti pomáháme zajišťovat finanční prostředky na jeho rehabilitace a kompenzační pomůcky. Navštěvujeme jej, jsme v kontaktu, aby věděl, že na něj myslíme. Jsme vděční, že se připojí další dárci, určitě se podaří získat peníze na aktuální sérii terapií a Zdeněk se bude moct i nadále zlepšovat,“ vyjadřuje podporu záchranářů Michaela Bothová, mluvčí ZZSJMK.

Zdeněk strávil rok v nemocnicích, kde byl upoután na lůžko. Po návratu domů usilovně rehabilituje. „V současné době jezdím do lázní Klimkovice, kde je mým cílem postavit se na vlastní nohy a začít zase mluvit,“ líčí své největší přání Zdeněk.

Tento pobyt není hrazen pojišťovnou. I s doprovodem, který nutně potřebuje, stojí měsíční rehabilitace 145 tisíc korun. „Usilovně cvičím, rehabilituji a nic nevzdám. Děkuji všem za přispění na mou léčbu,“ dodává.

Poděkování

08. 03. 2021

Chtěli bychom z celého srdce poděkovat všem Vám, úžasným lidičkám, kteří jste přispěli na finančně nákladné rehabilitace a tím Zdenkovi umožnili pokračovat k návratu do běžného života. V tuhle chvíli už Zdenek zvládá sedět sám v tureckém sedu, držet v ruce předměty, říct jednoduchá slova. Ještě jednou mockrát děkujeme i za krásné vzkazy a obrovskou podporu, velice si Vás všech vážíme a přejeme pevné zdraví. ❤❤❤ Zdenek a Veronika

Partneři sbírky 2

Zdravotnická záchranná a služba Jihomoravského kraje

Patronem sbírky je Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje.

CompuGroup Medical Česká republika

Partnerem této sbírky je firma CompuGroup Medical Česká republika a násobí příspěvky zlatým řezem v celkové hodnotě 7000 Kč.

Sbírku již podpořilo 1034 dárců

Sbírku již podpořil CompuGroup Medical Česká republika částkou 7 000 Kč.

CompuGroup Medical Česká republika každý příspěvek navyšuje poměrem 1:1, až do celkové hodnoty podpory 0 Kč.

„Na to vaše znovunavrácení, aspoň nějaká korunka :)“
200 Kč — Anna před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Zdendo, držíme palce.“
500 Kč — J. Kiovsky před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Manželé Opluštilovi před 4 lety

„Držím palce, jste úžasný. Dekuju za Vás?❤️“
500 Kč — Lucie Šudáková před 4 lety

100 Kč — Veronika před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety