Češi Ukrajincům, lidé lidem

Česká republika / Sbírku organizuje Nadace Lilie & Karla Janečkových

{}
0 %

Češi Ukrajincům, lidé lidem

Vybráno 293 706 Kč z 1 221 000 Kč
Zbývá -372 dnů
24 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 29. května 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Po úspěchu sbírky na pomoc lidem na Ukrajině, ve které se díky Vám vybralo přes dva a půl milionů korun, jsme se rozhodli rozšířit naší pomoc i pro ty, kteří byli donuceni opustit Ukrajinu a jsou na cestě k nám. Cílem sbírky ”Češi Ukrajincům, lidé lidem” je poskytnout konkrétní materiální pomoc lidem na ukrajinských hranicích, vyslat pro ně autobusy, koordinovat ubytování, aby se mohli nadechnout a přečkat aktuální krizi v bezpečí. 

S ohledem na válečný konflikt na Ukrajině žijeme chvíle, kdy jsou činy důležitější než slova. A kdy je tím nejdůležitějším činem spojit se a společně pomáhat lidem na útěku před válkou. 

Prvním krokem je přímá a konkrétní pomoc obyvatelům Ukrajiny, kteří v dlouhých kolonách čekají na překročení hranic na Slovensko či do Polska. Chceme je dostat do bezpečí a zajistit jim základní materiální pomoc. 

Patronka sbírky, Lilia Khousnoutdinová, vyrazila dnes v brzkých ranních hodinách s ředitelem Znesnáze21 Čestmírem Horkým na Ukrajinu s materiální pomocí, kterou jsme vybrali mezi našimi blízkými a kolegy s powerbankami, dekami, plenkami a výživou pro děti. Zpátky se vrací se třemi maminkami, z nichž je jedna těhotná, a jejich dětmi. Vzhledem k tomu, že muži zůstávají na Ukrajině, na hranicích je urgentně potřeba pomoc zejména pro ty nejzranitelnější - maminky s dětmi.

Tím naše pomoc nekončí. Zítra vyrážíme znovu a povezeme 1000 SIM karet a 1000 nabitých powerbank. Máme předdomluvené autobusy na odvoz lidí z ukrajinských hranic do České republiky, až nám koordinátoři z hranic dají vědět, že je to třeba. Domlouváme a koordinujeme možnosti ubytování a zapojení ukrajinských žen do pracovního života u nás. 

Pomozte nám pomáhat, připojte se k nám. Oslovte přátele a kolegy. Kdy jindy než právě teď.

Pro to co obětovali a obětují za svobodu nás všech. Společně rozhodujeme o naší svobodné budoucnosti.

Pokračujme prosím společně dál, je to důležité.

Partneři sbírky 1

NF Propolis33

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33.

Sbírku již podpořilo 76 dárců

1 000 Kč — Erik Martinčík před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Tomáš Vaněk před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Simona Pospíchalová před rokem

1 500 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

43 221 Kč — KM Racing, s.r.o. před rokem

1 000 Kč — Jana Benešová před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem