Češi Ukrajincům, lidé lidem

Česká republika / Organizer: Nadace Lilie & Karla Janečkových ej.aksal@rtep

{}
0 %

Češi Ukrajincům, lidé lidem

Amount raised 293 706 Kč of 1 221 000 Kč goal
Left -777 days
24 % z původního cíle
The campaign has ended 29. May 2022

Help by sharing

Po úspěchu sbírky na pomoc lidem na Ukrajině, ve které se díky Vám vybralo přes dva a půl milionů korun, jsme se rozhodli rozšířit naší pomoc i pro ty, kteří byli donuceni opustit Ukrajinu a jsou na cestě k nám. Cílem sbírky ”Češi Ukrajincům, lidé lidem” je poskytnout konkrétní materiální pomoc lidem na ukrajinských hranicích, vyslat pro ně autobusy, koordinovat ubytování, aby se mohli nadechnout a přečkat aktuální krizi v bezpečí. 

S ohledem na válečný konflikt na Ukrajině žijeme chvíle, kdy jsou činy důležitější než slova. A kdy je tím nejdůležitějším činem spojit se a společně pomáhat lidem na útěku před válkou. 


Prvním krokem je přímá a konkrétní pomoc obyvatelům Ukrajiny, kteří v dlouhých kolonách čekají na překročení hranic na Slovensko či do Polska. Chceme je dostat do bezpečí a zajistit jim základní materiální pomoc. 

Patronka sbírky, Lilia Khousnoutdinová, vyrazila dnes v brzkých ranních hodinách s ředitelem Znesnáze21 Čestmírem Horkým na Ukrajinu s materiální pomocí, kterou jsme vybrali mezi našimi blízkými a kolegy s powerbankami, dekami, plenkami a výživou pro děti. Vzhledem k tomu, že muži zůstávají na Ukrajině, na hranicích je urgentně potřeba pomoc zejména pro ty nejzranitelnější - maminky s dětmi. 

Tím naše pomoc nekončí. Zítra vyrážíme znovu a povezeme 1000 SIM karet a 1000 nabitých powerbank. Máme předdomluvené autobusy na odvoz lidí z ukrajinských hranic do České republiky, až nám koordinátoři z hranic dají vědět, že je to třeba. Domlouváme a koordinujeme možnosti ubytování a zapojení ukrajinských žen do pracovního života u nás. 

Pomozte nám pomáhat, připojte se k nám. Oslovte přátele a kolegy. Kdy jindy než právě teď.

Pro to co obětovali a obětují za svobodu nás všech. Společně rozhodujeme o naší svobodné budoucnosti.

Pokračujme prosím společně dál, je to důležité.

Poděkování všem štědrým dárcům

31. 10. 2023

Ještě Vám dlužím ohromné DĚKUJI ZA PODPORU. Moc děkujeme.

Na vysvětlenou, ještě popíšu v rychlosti: Dělám jak nárazové workshopy - výlety a účast jako lektor na příměstských táborech Krajanky, tak pravidelné - st, čt, pá, so s dětmi pokud to jde, jedu na výlet, který proložím výtvarnou částí, zoo, supšs Žb apod. Pomáhám jim s přípravou na SŠ, atd... vše, co řeší se jim snažím sehnat a pomoct. Třeba doučování. Z workshopů si odnáší výtvarné potřeby a hotová díla, vstupy jim platím.

Snažím se s nimi být v náročné dny a i ty oslavné - Velikonoce, vysvědčení, prázdniny, Haloween i Vánoce. Aby tito mladí talentovaní človíčkové nebyli sami a aby měli podporu a přítele.

Posílám Vám pár fotografií. (nejsem zrovna super fotograf)

Moc Vám děkuji

Jaroslava Cejnarová

Patrons 1

NF Propolis33

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33.

76 donations

1 000 Kč — Erik Martinčík 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Tomáš Vaněk 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Simona Pospíchalová 2 years ago

1 500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

43 221 Kč — KM Racing, s.r.o. 2 years ago

1 000 Kč — Jana Benešová 2 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago