Bydlení blíže k lékařům pro nemocného Jožka a Ivanku

Praha, Bukovany u Sokolova / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Bydlení blíže k lékařům pro nemocného Jožka a Ivanku

Vybráno 0 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -170 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 12. dubna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenujeme se Ivana a Jozef a máme dvě krásné děti Ivanku (6) a Jožka (8 měsíců). Bydleli jsme dlouho v Praze v podnájmu. Dům však vyhořel a my se museli narychlo odstěhovat do Bukovan u Sokolova, kde nyní žijeme. Jedná se o malé městečko, kde se těžko hledá práce, partner v Praze pracoval jako pomocný stavební dělník, já jsem na rodičovské dovolené. To všechno bychom určitě časem nějak zvládli.

Největším trápením je pro nás však zdraví obou našich dětí.

V minulosti jsem přišla o dvě děti, z narození syna jsme proto byli opravdu moc šťastní. Když mu bylo pár měsíců, všimla jsem si, že s ním není něco v pořádku, vše jsem řešila s neurologem. Jozífek nakonec skončil ve vážném stavu v nemocnici v Praze. Lékaři mu diagnostikovali lissencefalii (vývojová porucha mozku) a epilepsii. Teď nás čeká další diagnostický pobyt v nemocnici v Praze, epilepsie se zhoršila.  

Ivanka má problémy s řečí, chodí sice do školky, Praze navštěvovala logopeda a spolupracovali jsme se speciálním pedagogickým centrem, tady takovou možnost nemáme.

Děti navíc trpí zvýšenou nemocností. Pediatra se nám podařilo se sociální pracovnicí sehnat 25 km od bydliště, kam musíme cestovat autobusem se dvěma přestupy. Pro děti s horečkou je to opravdu náročné, auto nemáme.

Jak sbírka pomůže?

Proto velmi stojíme vrátit se zpátky do Prahy, kam stejně musíme často dojíždět s Jozífkem na neurologii a obě děti by tady měly dostupnou lékařskou péči a podporu, partner práci.

V naší finanční situaci nejsme schopni na kauci v novém bydlení ušetřit. Sociální pracovnice, se kterou spolupracujeme, nám doporučila založení sbírky. 

Budeme vděční za jakýkoliv příspěvek. Děkujeme! 


Sbírka byla spuštěna na doporučení spolupracující organizace Centrum pro dítě a rodinu Valika, z.s.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Převod do sbírky Podpořme Marečka s postižením“
-252 Kč — znesnáze21 před 4 měsíci

„Kéž Vám Bůh žehná. Zkuste založit sbírku i na Donio, některé sbírky tam vybraly o dost více“
252 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci