Bydlení blíže k lékařům pro nemocného Jožka a Ivanku

Praha, Bukovany u Sokolova / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Bydlení blíže k lékařům pro nemocného Jožka a Ivanku

Amount raised 0 Kč of 30 000 Kč goal
Left -431 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 12. April 2023

Help by sharing

Jmenujeme se Ivana a Jozef a máme dvě krásné děti Ivanku (6) a Jožka (8 měsíců). Bydleli jsme dlouho v Praze v podnájmu. Dům však vyhořel a my se museli narychlo odstěhovat do Bukovan u Sokolova, kde nyní žijeme. Jedná se o malé městečko, kde se těžko hledá práce, partner v Praze pracoval jako pomocný stavební dělník, já jsem na rodičovské dovolené. To všechno bychom určitě časem nějak zvládli.

Největším trápením je pro nás však zdraví obou našich dětí.

V minulosti jsem přišla o dvě děti, z narození syna jsme proto byli opravdu moc šťastní. Když mu bylo pár měsíců, všimla jsem si, že s ním není něco v pořádku, vše jsem řešila s neurologem. Jozífek nakonec skončil ve vážném stavu v nemocnici v Praze. Lékaři mu diagnostikovali lissencefalii (vývojová porucha mozku) a epilepsii. Teď nás čeká další diagnostický pobyt v nemocnici v Praze, epilepsie se zhoršila.  

Ivanka má problémy s řečí, chodí sice do školky, Praze navštěvovala logopeda a spolupracovali jsme se speciálním pedagogickým centrem, tady takovou možnost nemáme.

Děti navíc trpí zvýšenou nemocností. Pediatra se nám podařilo se sociální pracovnicí sehnat 25 km od bydliště, kam musíme cestovat autobusem se dvěma přestupy. Pro děti s horečkou je to opravdu náročné, auto nemáme.

Jak sbírka pomůže?

Proto velmi stojíme vrátit se zpátky do Prahy, kam stejně musíme často dojíždět s Jozífkem na neurologii a obě děti by tady měly dostupnou lékařskou péči a podporu, partner práci.

V naší finanční situaci nejsme schopni na kauci v novém bydlení ušetřit. Sociální pracovnice, se kterou spolupracujeme, nám doporučila založení sbírky. 

Budeme vděční za jakýkoliv příspěvek. Děkujeme! 

2 donations

“Převod do sbírky Podpořme Marečka s postižením”
-252 Kč — znesnáze21 1 year ago

“Kéž Vám Bůh žehná. Zkuste založit sbírku i na Donio, některé sbírky tam vybraly o dost více”
252 Kč — Anonymous donor 1 year ago