Bráškům Kubovi a Ondrovi umožníme být šťastní díky speciální škole

Olomouc / Sbírku organizuje Michaela Zítková

{}
0 %

Bráškům Kubovi a Ondrovi umožníme být šťastní díky speciální škole

Vybráno 2 525 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 56 dnů
5 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. července 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Dobrý den,

jsem sama na 4 děti. Z toho Jakub má poruchy autismu (psychická ataka, speciální potřeby) a mladší Ondra je pasivní autista s těžkou mentální retardací. Oběma klukům jsem proto našla soukromou speciální školu, aby školu navzdory svému znevýhodnění stíhali a dostávalo se jim potřebné péče, zacházení a pozornosti, jaké jejich stav vyžaduje. S kluky je to často náročné, jsou to sice živé, ale také veselé děti!

 Našla jsem klukům soukromou školu také proto, že v předchozí se jim nedostávalo příliš velkého pochopení od jejich vrstevníků za odlišnosti, se kterými se děti s poruchami autistického spektra potýkají.

 Zde je jistota, že tuto formu stresu již nebudou muset kluci prožívat znovu. Bylo to pro oba velmi náročné, především pro mladšího Ondru. Nyní se chystá do první třídy, ale nemluví. Proto se učí znakovou řeč

Jak sbírka pomůže?

Jelikož jsem pečující a samoživitelka, je pro mě finančně velmi komplikované klukům dopřát školu, která odpovídá jejich hendikepu. Tímto způsobem bych vás proto chtěla moc poprosit o pomoc ve formě finančního příspěvku, který klukům umožní navštěvovat tuto školu po dobu jednoho roku. 

 Moc děkuju všem, kdo nám v této situaci pomohou. Nikdy jsem nepočítala, že budu mít tak nemocné děti, a že budou potřebovat speciální soukromou školu, aby mohli mít dětství jako ostatní děti navzdory jejich odlišnostem. Ještě jednou děkuji za případnou pomoc, moc si jí vážím.

Sbírku již podpořilo 9 dárců

200 Kč — Gabi před 2 týdny

180 Kč — Katka před 3 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

150 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Ať se oběma klukům na nové škole moc daří a líbí 😊!“
500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Podpořte je prosím 🙏“
20 Kč — ❤️❤️❤️ před měsícem

„❤️🙏❤️“
350 Kč — Anonymní dárce před měsícem