Bohdanovi s autismem hrozí po úrazu proleženiny

Česká Třebová / Sbírku organizuje Rodinné Integrační Centrum z.s.

{}
0 %

Bohdanovi s autismem hrozí po úrazu proleženiny

Vybráno 20 100 Kč z 20 000 Kč
Zbývá -202 dnů
101 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 06. listopadu 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Maminka Diana se stará o 2 syny Bohdana a Romana. Oba synové mají diagnostikovánu poruchu autistického spektra. Bohdan má diagnostikován atypický autismus a středně těžkou mentální retardaci, Roman má diagnostikován dětský autismus.

Před prázdninami se ve škole stal Bohdanovi úraz, kdy upadl v jídelně, což otočilo život celé rodiny naruby.

Dle zprávy z nemocnice má tříštivou dislokovanou zlomeninu dolní poloviny obou kostí bérce pravé nohy. Musel podstoupit operaci a pobyt v nemocnici. V nemocnici s ním mohla zůstat i maminka, ale ta si pobyt musela financovat sama. Bez její podpory by ale Bohdan pobyt v nemocnici nezvládl. Dle zprávy lékaře se nyní bude jednat o dlouhodobou následnou péči o Bohdana. To pro maminku znamená dlouhodobé ošetřování syna, tedy nižší příjem ze zaměstnání, kdy dlouhodobé ošetřovné činí 60 % z platu, který je v případě Diany už tak minimálním platem. Navíc může Diana ošetřovné pobírat pouze po dobu 90 dnů. V souvislosti s úrazem a následnou operací dále maminka dostala předpis na speciální léky, které musí synovi podávat, a které musí v lékárně plně hradit.

Rodina původně pochází z Ukrajiny. V České republice pobývají již 5 let. Maminka nyní žije se syny v ČR sama. Vzhledem k tomu, že nemají v ČR dosud trvalý pobyt, platí maminka za oba syny zdravotní pojištění na celý rok.

Péče o zraněné dítě s autismem

Vzhledem k chlapcově diagnóze Bohdan nedokáže chodit o berlích a nerozumí tomu, že může šlapat pouze na zdravou nohu. Proto po dobu rekonvalescence, než mu bude povoleno na operovanou nohu šlapat, musí ležet. V současné době leží na starém gauči, který chtěla švagrová Diany vyhodit, a tak si jej vzala pro Bohdánka. Gauč je už velmi starý a proleželý, a tak hrozí, že by mohl mít Bohdan časem proleženiny. Při operaci byly Bohdanovi voperovány do nohy dráty, které mají podpořit správný srůst kostí. Čeká ho tedy ještě jedna operace, kdy mu dráty budou vyndávat.

Doba, po kterou bude muset Bohdan ležet na tomto starém gauči, se tedy ještě minimálně zdvojnásobí. Poté ho čeká ještě dlouhá rekonvalescence a rehabilitace.

Výtěžek této sbírky půjde na nákup nové postele, aby se Bohdánkovi dobře leželo a měl důstojné ležení. Na novou postel teď totiž maminka vzhledem k okolnostem a sníženému příjmu nemá peníze.

Finanční situace rodiny byla dosud obtížná, nyní hrozí, že bude pro rodinu velmi závažná. Pojďme jim společně pomoci a ulehčeme rodině situaci alespoň nákupem postele s matrací!

Poděkování vám všem!

19. 01. 2023

Všem, kteří přispěli Bohdánkovi na novou postel ze srdce děkujeme, jsme za Vaši pomoc moc vděční. Přejeme všem hodně zdraví a štěstí, a aby se Vám v životě dařilo. Za vybrané peníze jsme pořídili postel, ortopedickou matraci a lamelový rošt z masivu s vyšší nosností. Bohdánek je s novou postelí šťastný a spokojený, dobře se mu na ní spinká.

Zdravíme a děkujeme!

Sbírku již podpořilo 16 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

800 Kč — Šárka před 7 měsíci

1 040 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

274 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

„Brzké uzdravení Bohdánkovi přejí zaměstnanci školy. Myslíme na Vás!“
10 734 Kč — Speciální ZŠ,MŠ a PrŠ Ústí nad Orlicí před 8 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

„Přejeme Bóďovi, ať se noha co nejdříve zahojí. “
1 923 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci