Bohdanovi s autismem hrozí po úrazu proleženiny

Česká Třebová / Organizer: Rodinné Integrační Centrum z.s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Bohdanovi s autismem hrozí po úrazu proleženiny

Amount raised 16 810 Kč of 20 000 Kč goal
Left 33 days
84 % z původního cíle
The campaign has ended 06. November 2022

Help by sharing

Maminka Diana se stará o 2 syny Bohdana a Romana. Oba synové mají diagnostikovánu poruchu autistického spektra. Bohdan má diagnostikován atypický autismus a středně těžkou mentální retardaci, Roman má diagnostikován dětský autismus.


Před prázdninami se ve škole stal Bohdanovi úraz, kdy upadl v jídelně, což otočilo život celé rodiny naruby.

Dle zprávy z nemocnice má tříštivou dislokovanou zlomeninu dolní poloviny obou kostí bérce pravé nohy. Musel podstoupit operaci a pobyt v nemocnici. V nemocnici s ním mohla zůstat i maminka, ale ta si pobyt musela financovat sama. Bez její podpory by ale Bohdan pobyt v nemocnici nezvládl. Dle zprávy lékaře se nyní bude jednat o dlouhodobou následnou péči o Bohdana. To pro maminku znamená dlouhodobé ošetřování syna, tedy nižší příjem ze zaměstnání, kdy dlouhodobé ošetřovné činí 60 % z platu, který je v případě Diany už tak minimálním platem. Navíc může Diana ošetřovné pobírat pouze po dobu 90 dnů. V souvislosti s úrazem a následnou operací dále maminka dostala předpis na speciální léky, které musí synovi podávat, a které musí v lékárně plně hradit.

Rodina původně pochází z Ukrajiny. V České republice pobývají již 5 let. Maminka nyní žije se syny v ČR sama. Vzhledem k tomu, že nemají v ČR dosud trvalý pobyt, platí maminka za oba syny zdravotní pojištění na celý rok.

Péče o zraněné dítě s autismem

Vzhledem k chlapcově diagnóze Bohdan nedokáže chodit o berlích a nerozumí tomu, že může šlapat pouze na zdravou nohu. Proto po dobu rekonvalescence, než mu bude povoleno na operovanou nohu šlapat, musí ležet. V současné době leží na starém gauči, který chtěla švagrová Diany vyhodit, a tak si jej vzala pro Bohdánka. Gauč je už velmi starý a proleželý, a tak hrozí, že by mohl mít Bohdan časem proleženiny. Při operaci byly Bohdanovi voperovány do nohy dráty, které mají podpořit správný srůst kostí. Čeká ho tedy ještě jedna operace, kdy mu dráty budou vyndávat.

Doba, po kterou bude muset Bohdan ležet na tomto starém gauči, se tedy ještě minimálně zdvojnásobí. Poté ho čeká ještě dlouhá rekonvalescence a rehabilitace.

Výtěžek této sbírky půjde na nákup nové postele, aby se Bohdánkovi dobře leželo a měl důstojné ležení. Na novou postel teď totiž maminka vzhledem k okolnostem a sníženému příjmu nemá peníze.

Finanční situace rodiny byla dosud obtížná, nyní hrozí, že bude pro rodinu velmi závažná. Pojďme jim společně pomoci a ulehčeme rodině situaci alespoň nákupem postele s matrací!

10 donations

274 Kč — Anonymní dárce 2 days ago

“Brzké uzdravení Bohdánkovi přejí zaměstnanci školy. Myslíme na Vás!”
10 734 Kč — Speciální ZŠ,MŠ a PrŠ Ústí nad Orlicí 3 weeks ago

373 Kč — Anonymní dárce 3 weeks ago

“Přejeme Bóďovi, ať se noha co nejdříve zahojí. ”
1 923 Kč — Anonymous donor 1 month ago

777 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Mamince přeji hodně sil a Bohdánkovi co nejlepší průběh léčby. Držíme palce a myslíme na vás, SPC Kamínek. ”
1 000 Kč — Monika Vacková 1 month ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago

777 Kč — Anonymous donor 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

200 Kč — Anonymous donor 1 month ago