Bezbariérové bydlení pro Laurinku po rakovině

Klášterec nad Ohří / Sbírku organizuje Pavel Tkač zc.manzes@madAajap

{}
0 %

Bezbariérové bydlení pro Laurinku po rakovině

Vybráno 12 969 Kč z 150 000 Kč
Zbývá 65 dnů
9 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 05. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Laurinka se nám narodila 27.3.2010 jako naše 5. dítě. Ve čtyřech měsících Laurince objevili rychle rostoucí nádor v dutině břišní velikosti většího pomeranče a následně v nemocnici potvrdili Neuroblastom s četnými metastázemi v játrech, ledvinách a měkkých tkáních končetin.

Následovala série chemoterapií, kdy prodělala i septický šok a její naději na přežití tehdy lékaři vyhodnotili na 7 %. Po více jak půl roce se podařilo nádor zastavit a po dvou letech zcela vymizel. Bohužel se však usadil na obratli T12, který porušil a utlačil míchu tak, že následovala paraparéza dolních končetin a inkontinence.

Laurinka proto nejdříve dostala speciální kočár a později dětský invalidní vozík. Zprvu se doma pohybovala lezením po zemi. Nožičky však zapomínala různě pod sebou, až došlo ke zlomení jedné a později i druhé stehenní kosti. Ze zprávy lékařů jsme vyrozuměli, že jde o křehkost kostí v důsledku ochrnutí. Dalším následkem poškození obratle byla velká skolióza páteře, kterou operovali ve Fakultní nemocnici Bohunice v Brně takzvanými fixačními pruty podél páteře.

Na druhou stranu však musíme říct, že je Laurinka nejenom velká bojovnice, ale i velmi chytrá a pracovitá. Když vezmu v úvahu, že zameškala v první třídě téměř půl školního roku a učení dohnala. Totéž se opakovalo i ve 2. a 3. třídě, dostala na vysvědčení vyznamenání. Nyní v době Covidu 19 je stále velmi zvídavá a moc jí škola chybí. Nezmešká jedinou distanční výuku, někdy i přes bolesti, kterými občas trpí.

Když se Laurinka narodila, byli jsme krátce po přestěhování do starého domu, který jsme svépomocí rekonstruovali společně se švagrovou. Spodní polovinu si nechali oni a my začali opravovat 1. patro, které bohužel připomínalo horší stodolu s nepořádkem.

V současné době postupně přestavujeme patro na bezbariérové bydlení. Naše možnosti jsou však omezené jak mými zdravotními problémy s páteří, tak finančními prostředky. Manželka nemůže chodit do práce na plný úvazek. Laurinku denně odvážíme do školy, jezdíme jí přebalovat a vyzvedáváme jí.

Plánujeme nové schody tak, aby nám mohli namontovat plošinu na vozík, staré schodiště je nevyhovující. Dále bychom potřebovali vyrovnat terénní nerovnosti před domem a zřídit rovné parkoviště. Před domem je svah bránící Laurince samostatnému přesednutí z vozíku do auta, ale i samotnému vycházení ven.

Stavbu chceme provádět svépomocí. Tak jako dosud.

Další fotky Laurinky

Další fotky Laurinky

09. 02. 2021

Krátce po chemoterapii.

Další fotky Laurinky

Další fotky Laurinky

09. 02. 2021

Laurinka se starší sestřičkou Šárkou.

Zajímavé momentky

Zajímavé momentky

09. 02. 2021

Zamyšlená

Sbírku již podpořilo 14 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Hodně naděje a síly přeji!“
500 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

121 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Kam mám poslat příspěvek“
1 000 Kč — Petr Horák potstejn1979@gmail.com před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Laurinko, držím palce“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

„Držím palce!“
1 000 Kč — Roman M. Kadaň před 3 týdny

600 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
36 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Abychom nepřišli o bydlení
58 %

Abychom nepřišli o bydlení

Větší auto pro Michálka
73 %

Větší auto pro Michálka