Bezbariérové bydlení pro Laurinku po rakovině

Klášterec nad Ohří / Sbírku organizuje Pavel Tkač

{}

Bezbariérové bydlení pro Laurinku po rakovině

0 %

Vybráno 156 434 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -1119 dnů
Sbírka byla ukončena 05. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Laurinka se nám narodila 27.3.2010 jako naše 5. dítě. Ve čtyřech měsících Laurince objevili rychle rostoucí nádor v dutině břišní velikosti většího pomeranče a následně v nemocnici potvrdili Neuroblastom s četnými metastázemi v játrech, ledvinách a měkkých tkáních končetin.

Následovala série chemoterapií, kdy prodělala i septický šok a její naději na přežití tehdy lékaři vyhodnotili na 7 %. Po více jak půl roce se podařilo nádor zastavit a po dvou letech zcela vymizel. Bohužel se však usadil na obratli T12, který porušil a utlačil míchu tak, že následovala paraparéza dolních končetin a inkontinence.

Laurinka proto nejdříve dostala speciální kočár a později dětský invalidní vozík. Zprvu se doma pohybovala lezením po zemi. Nožičky však zapomínala různě pod sebou, až došlo ke zlomení jedné a později i druhé stehenní kosti. Ze zprávy lékařů jsme vyrozuměli, že jde o křehkost kostí v důsledku ochrnutí. Dalším následkem poškození obratle byla velká skolióza páteře, kterou operovali ve Fakultní nemocnici Bohunice v Brně takzvanými fixačními pruty podél páteře.

Na druhou stranu však musíme říct, že je Laurinka nejenom velká bojovnice, ale i velmi chytrá a pracovitá. Když vezmu v úvahu, že zameškala v první třídě téměř půl školního roku a učení dohnala. Totéž se opakovalo i ve 2. a 3. třídě, dostala na vysvědčení vyznamenání. Nyní v době Covidu 19 je stále velmi zvídavá a moc jí škola chybí. Nezmešká jedinou distanční výuku, někdy i přes bolesti, kterými občas trpí.

Když se Laurinka narodila, byli jsme krátce po přestěhování do starého domu, který jsme svépomocí rekonstruovali společně se švagrovou. Spodní polovinu si nechali oni a my začali opravovat 1. patro, které bohužel připomínalo horší stodolu s nepořádkem.

V současné době postupně přestavujeme patro na bezbariérové bydlení. Naše možnosti jsou však omezené jak mými zdravotními problémy s páteří, tak finančními prostředky. Manželka nemůže chodit do práce na plný úvazek. Laurinku denně odvážíme do školy, jezdíme jí přebalovat a vyzvedáváme jí.

Plánujeme nové schody tak, aby nám mohli namontovat plošinu na vozík, staré schodiště je nevyhovující. Dále bychom potřebovali vyrovnat terénní nerovnosti před domem a zřídit rovné parkoviště. Před domem je svah bránící Laurince samostatnému přesednutí z vozíku do auta, ale i samotnému vycházení ven.

Stavbu chceme provádět svépomocí. Tak jako dosud.

Nákres krytého schodiště

11. 05. 2021

Již objednáváme materiál na stavbu schodů, se kterou jste nám pomohli.

Zpevnění plochy k parkování

11. 05. 2021

Nákres parkoviště s přístřeškem na který by finance měly stačit.

Poděkování

06. 05. 2021

Chtěli bybom poděkovat všem, kteří nám přispěli na realizaci stavby (přístavby - dřevostavby) krytých schodů pro montáž plošiny na vozík a srovnání svahu zpevnění a pokládku dlažby pro zaparkování auta.

Sbírku již podpořilo 23 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce s rekonstrukci :))“
121 Kč — Maki před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

140 000 Kč — TOYODA GOSEI Czech s.r.o. před 3 lety

„Držím palce a přeji hodně zdraví.“
200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ahoj :-) mám taky tu smůlu, že bojuju s rakovinou. Tak vím, jaký to je...My nemocný holky musíme držet spolu. Tak ti posílám, i když málo, aspoň něco. Vydrž zl“
121 Kč — Jana před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Zuzka před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety