Bezbariérové bydlení pro Laurinku po rakovině

Klášterec nad Ohří / Sbírku organizuje Pavel Tkač zc.manzes@madAajap

{}
0 %

Bezbariérové bydlení pro Laurinku po rakovině

Vybráno 156 434 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -175 dnů
104 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 05. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Laurinka se nám narodila 27.3.2010 jako naše 5. dítě. Ve čtyřech měsících Laurince objevili rychle rostoucí nádor v dutině břišní velikosti většího pomeranče a následně v nemocnici potvrdili Neuroblastom s četnými metastázemi v játrech, ledvinách a měkkých tkáních končetin.

Následovala série chemoterapií, kdy prodělala i septický šok a její naději na přežití tehdy lékaři vyhodnotili na 7 %. Po více jak půl roce se podařilo nádor zastavit a po dvou letech zcela vymizel. Bohužel se však usadil na obratli T12, který porušil a utlačil míchu tak, že následovala paraparéza dolních končetin a inkontinence.

Laurinka proto nejdříve dostala speciální kočár a později dětský invalidní vozík. Zprvu se doma pohybovala lezením po zemi. Nožičky však zapomínala různě pod sebou, až došlo ke zlomení jedné a později i druhé stehenní kosti. Ze zprávy lékařů jsme vyrozuměli, že jde o křehkost kostí v důsledku ochrnutí. Dalším následkem poškození obratle byla velká skolióza páteře, kterou operovali ve Fakultní nemocnici Bohunice v Brně takzvanými fixačními pruty podél páteře.

Na druhou stranu však musíme říct, že je Laurinka nejenom velká bojovnice, ale i velmi chytrá a pracovitá. Když vezmu v úvahu, že zameškala v první třídě téměř půl školního roku a učení dohnala. Totéž se opakovalo i ve 2. a 3. třídě, dostala na vysvědčení vyznamenání. Nyní v době Covidu 19 je stále velmi zvídavá a moc jí škola chybí. Nezmešká jedinou distanční výuku, někdy i přes bolesti, kterými občas trpí.

Když se Laurinka narodila, byli jsme krátce po přestěhování do starého domu, který jsme svépomocí rekonstruovali společně se švagrovou. Spodní polovinu si nechali oni a my začali opravovat 1. patro, které bohužel připomínalo horší stodolu s nepořádkem.

V současné době postupně přestavujeme patro na bezbariérové bydlení. Naše možnosti jsou však omezené jak mými zdravotními problémy s páteří, tak finančními prostředky. Manželka nemůže chodit do práce na plný úvazek. Laurinku denně odvážíme do školy, jezdíme jí přebalovat a vyzvedáváme jí.

Plánujeme nové schody tak, aby nám mohli namontovat plošinu na vozík, staré schodiště je nevyhovující. Dále bychom potřebovali vyrovnat terénní nerovnosti před domem a zřídit rovné parkoviště. Před domem je svah bránící Laurince samostatnému přesednutí z vozíku do auta, ale i samotnému vycházení ven.

Stavbu chceme provádět svépomocí. Tak jako dosud.

Nákres krytého schodiště

Nákres krytého schodiště

11. 05. 2021

Již objednáváme materiál na stavbu schodů, se kterou jste nám pomohli.

Zpevnění plochy k parkování

Zpevnění plochy k parkování

11. 05. 2021

Nákres parkoviště s přístřeškem na který by finance měly stačit.

Poděkování

06. 05. 2021

Chtěli bybom poděkovat všem, kteří nám přispěli na realizaci stavby (přístavby - dřevostavby) krytých schodů pro montáž plošiny na vozík a srovnání svahu zpevnění a pokládku dlažby pro zaparkování auta.

Sbírku již podpořilo 23 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Držím palce s rekonstrukci :))“
121 Kč — Maki před 6 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

140 000 Kč — TOYODA GOSEI Czech s.r.o. před 7 měsíci

„Držím palce a přeji hodně zdraví.“
200 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Ahoj :-) mám taky tu smůlu, že bojuju s rakovinou. Tak vím, jaký to je...My nemocný holky musíme držet spolu. Tak ti posílám, i když málo, aspoň něco. Vydrž zl“
121 Kč — Jana před 8 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

373 Kč — Zuzka před 8 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
58 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Petra s Laurou potřebují nový domov
56 %

Petra s Laurou potřebují nový domov

Renata, Honzík a jejich nový domov
86 %

Renata, Honzík a jejich nový domov