Bezbariérové bydlení pro Laurinku po rakovině

Klášterec nad Ohří / Organizer: Pavel Tkač zc.manzes@madAajap

{}
0 %

Bezbariérové bydlení pro Laurinku po rakovině

Amount raised 156 434 Kč of 150 000 Kč goal
Left -1029 days
104 % z původního cíle
The campaign has ended 05. May 2021

Help by sharing

Laurinka se nám narodila 27.3.2010 jako naše 5. dítě. Ve čtyřech měsících Laurince objevili rychle rostoucí nádor v dutině břišní velikosti většího pomeranče a následně v nemocnici potvrdili Neuroblastom s četnými metastázemi v játrech, ledvinách a měkkých tkáních končetin.

Následovala série chemoterapií, kdy prodělala i septický šok a její naději na přežití tehdy lékaři vyhodnotili na 7 %. Po více jak půl roce se podařilo nádor zastavit a po dvou letech zcela vymizel. Bohužel se však usadil na obratli T12, který porušil a utlačil míchu tak, že následovala paraparéza dolních končetin a inkontinence.

Laurinka proto nejdříve dostala speciální kočár a později dětský invalidní vozík. Zprvu se doma pohybovala lezením po zemi. Nožičky však zapomínala různě pod sebou, až došlo ke zlomení jedné a později i druhé stehenní kosti. Ze zprávy lékařů jsme vyrozuměli, že jde o křehkost kostí v důsledku ochrnutí. Dalším následkem poškození obratle byla velká skolióza páteře, kterou operovali ve Fakultní nemocnici Bohunice v Brně takzvanými fixačními pruty podél páteře.

Na druhou stranu však musíme říct, že je Laurinka nejenom velká bojovnice, ale i velmi chytrá a pracovitá. Když vezmu v úvahu, že zameškala v první třídě téměř půl školního roku a učení dohnala. Totéž se opakovalo i ve 2. a 3. třídě, dostala na vysvědčení vyznamenání. Nyní v době Covidu 19 je stále velmi zvídavá a moc jí škola chybí. Nezmešká jedinou distanční výuku, někdy i přes bolesti, kterými občas trpí.

Když se Laurinka narodila, byli jsme krátce po přestěhování do starého domu, který jsme svépomocí rekonstruovali společně se švagrovou. Spodní polovinu si nechali oni a my začali opravovat 1. patro, které bohužel připomínalo horší stodolu s nepořádkem.

V současné době postupně přestavujeme patro na bezbariérové bydlení. Naše možnosti jsou však omezené jak mými zdravotními problémy s páteří, tak finančními prostředky. Manželka nemůže chodit do práce na plný úvazek. Laurinku denně odvážíme do školy, jezdíme jí přebalovat a vyzvedáváme jí.

Plánujeme nové schody tak, aby nám mohli namontovat plošinu na vozík, staré schodiště je nevyhovující. Dále bychom potřebovali vyrovnat terénní nerovnosti před domem a zřídit rovné parkoviště. Před domem je svah bránící Laurince samostatnému přesednutí z vozíku do auta, ale i samotnému vycházení ven.

Stavbu chceme provádět svépomocí. Tak jako dosud.

Nákres krytého schodiště

11. 05. 2021

Již objednáváme materiál na stavbu schodů, se kterou jste nám pomohli.

Zpevnění plochy k parkování

11. 05. 2021

Nákres parkoviště s přístřeškem na který by finance měly stačit.

Poděkování

06. 05. 2021

Chtěli bybom poděkovat všem, kteří nám přispěli na realizaci stavby (přístavby - dřevostavby) krytých schodů pro montáž plošiny na vozík a srovnání svahu zpevnění a pokládku dlažby pro zaparkování auta.

23 donations

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držím palce s rekonstrukci :))”
121 Kč — Maki 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

140 000 Kč — TOYODA GOSEI Czech s.r.o. 3 years ago

“Držím palce a přeji hodně zdraví.”
200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Ahoj :-) mám taky tu smůlu, že bojuju s rakovinou. Tak vím, jaký to je...My nemocný holky musíme držet spolu. Tak ti posílám, i když málo, aspoň něco. Vydrž zl”
121 Kč — Jana 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

373 Kč — Zuzka 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
28 %

No good deed goes unpunished