Babička a děda online

ČR / Sbírku organizuje Nadační fond Svět oken

{}

Babička a děda online

0 %

Vybráno 64 800 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -1511 dnů
Sbírka byla ukončena 24. května 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Koronavirus nikdo z nás nečekal a ani jsme si situaci, v jaké se nyní všichni nacházíme, nedokázali představit. Někdy se určitě mnohým z nás může zdát, že jde snad o noční můru nebo o špatný vtip. Opak je bohužel pravdou, je to krutá realita.

Tak nějak si na tento stav zvykáme. Musíme. Jsme v tom všichni spolu.

A ukazuje se, že důsledné dodržování “zůstat doma” je účinné.

Toto období je ovšem smutné zejména pro naše drahé babičky a dědy, kteří jsou ohroženi nejvíce. Smutní a osamocení jsou jistě všichni ti, kteří musí trpělivě zůstat doma. A ti, kteří žijí v domovech pro seniory na tom nejsou o moc lépe. Jsou izolováni od svých rodin, přátel, ...

Napadlo nás jim umožnit spojení s těmi, které mají rádi, alespoň online.

Už jsme několik tabletů domovům seniorů věnovali a máme pozitivní ohlasy. A rádi bychom tuto aktivitu rozšířili a pomocí Vás umožnili více seniorům být online.

Tablety by velmi ocenily Sociální služby Vsetín, příspěvková organizace. Právě pro ně, respektive pro všechny seniory, o které pečují, chceme tablety pomocí Vás pořídit a darovat jim je. Mají několik domovů seniorů a tady je vyjádření přímo ze Sociálních služeb:

„Získání tabletů je pro naše klienty velkým přínosem. Mnohdyje pro ně těžké pochopit proč nemohou na procházku městem anipřijímat návštěvy. Využívají běžně telefonní komunikaci srodinou i známými, ale chybí jim fyzický kontakt. Tablety umožníalespoň trochu se k nim přiblížit, vidět je a povídat si. Je topro ně zpestření a dodává jim energii překonat současnousituaci." Mgr. Michaela Pavlůsková, ředitelka SSLVS a ING. Svatava Burjetová, vedoucí ekonomicko-technického úseku.

Připojte se k nám a podpořte naši snahu dodat do domovů pro seniory tablety, díky kterým se budou moct přes videohovory vidět se svými drahými. Tím pomůžeme i jejich rodinám a přátelům doma, kteří by své babičky a dědečky rádi viděli, ale současná situace jim to nedovoluje.

Teď, víc než kdy jindy, jsme všichni online. Pojďme naučit i naše seniory být online, volejme my jim nebo jim umožněme nás vidět, když je jim zrovna smutno.

Sbírku již podpořilo 21 dárců

5 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety