Auto pro Toníčka se závažným metabolickým onemocněním

Bzenec / Sbírku organizuje Sabina Presová

{}
0 %

Auto pro Toníčka se závažným metabolickým onemocněním

Vybráno 115 873 Kč z 400 000 Kč
Zbývá 57 dnů
29 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 27. července 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Toníček už je 5ti letý kluk, který se narodil s Menkesovým syndromem, což je závažné neurodegenerativní onemocnění způsobené metabolickou poruchou mědi v těle. Kvůli své nemoci trpí těžkou hypotonií, velmi volnými klouby, opožděným vývojem, neprospíváním, vadou řeči a spoustou dalších diagnóz.

Toník nechodí, denně doma cvičíme, aby byl co nejvíce pohyblivý a z lezení se jednou stálo i vysněné chození.

Potřebuje neustálou péči a intenzivní rehabilitace, často jezdíme k lékařům. Pravidelných lékařských kontrol není rozhodně málo: neurologie, urologie, oční, nefrologie, gastroentorologie, ORL, chirurgie, metabolické centrum, nutriční, psychologie, logopedie, ... a pak také na proplach portu, který máme kvůli častým hospitalizacím.

Toníkovi odmalička denně aplikuji experimentální léčbu, která drží na uzdě epileptické záchvaty. Bohužel moc nezabírá a Toníkovi se tvoří divertikly (slepé výchlipky stěny trávící trubice), a tak ho musím cévkovat.

Vytvořily se mu polypy v žaludku, se kterými bojoval minulý rok o život. Skončil s jejunostomií, tj. hadičkou v tenkém střevě, přes kterou mu dávám výživu. Je to ale bojovník a zvládne i tak jíst část mixované stravy.

Pro speciální léky musím měsíčně jezdit z Moravy až do Prahy, kde má Toník i polovinu kontrol u odborných lékařů.

I přes těžkou diagnózu a spousty překážek, které mu život přinesl, je Toník šťastné dítě, které rádo skládá puzzlíky, hraje si s autíčky. Rád tráví čas venku a užívá si života, jak mu to jen jeho nemoc umožňuje.

Jak sbírka pomůže?

Auto, bohužel, nevlastním, půjčuji si ho od rodiny, nebo využívám MHD, což je však velmi náročné, nejen časově, hlavně díky Toníkovu léčebnému režimu. Má také oslabenou imunitu a snadno podlehne virózám a infekcím, které často končí hospitalizací. Hromadná doprava mu proto neprospívá. Navíc s sebou vozím i dvou a půl letou dcerku Natálku, která je Tonikovým velkým parťákem nejen na cestách.

Proto bych Vás chtěla opravdu moc poprosit o pomoc a podporu, abychom si mohli pořídit vlastní auto.

Potřebujeme být, alespoň v tomto ohledu, nezávislí na pomoci okolí a pohodlně a bezpečně s Toníkem jezdit kdykoliv a kamkoliv je potřeba. Zkoušela jsem žádat úřad práce o příspěvek na pořízení auta, avšak byl nám zamítnut.

Děkujeme za vaši podporu! Sabina a Toník

Partneři sbírky 1

Wowmini.cz

Partnerem sbírky je e-shop wowmini.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 190 dárců

150 Kč — Anonymní dárce včera

„Hodně štěstí ✊🏻✊🏻🍀♥️“
1 000 Kč — Sarka Sedlackova před 2 dny

100 Kč — Lenka před 2 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

400 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

250 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Přeji ti Toníčku krásné a hlavně bezpečné autíčko. “
373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Božula před týdnem

1 580 Kč — Florea Holland s.r.o. před týdnem