Auto pro maminku, která kdysi náhle ochrnula

Tanvald / Sbírku organizuje Ivan Lukeš

{}

Auto pro maminku, která kdysi náhle ochrnula

0 %

Vybráno 1 500 Kč z 290 000 Kč
Zbývá -806 dnů
Sbírka byla ukončena 10. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Ivan a s manželkou pečujeme kromě dvou dětí také o moji maminku, která je upoutána na lůžko. Starší dceři je 8 let a synovi je 5. Syn má vývojovou dysfázii a lehkou mozkovou dysfunkcí, takže také potřebuje spoustu péče a časté návštěvy klinické logopedie, psychologů, psychiatrů atd. Je to pro nás momentálně velice složité, jak časově, tak i finančně.

Snažíme se, jak jen to jde. Ale s jedním problémem nezvládáme pohnout – je to pořízení většího auta pro moji maminku, kam by se jí vešel i elektrický vozík.

Maminka je ročník 1952, v roce 1995 jednoho dne nečekaně od pasu dolů ochrnula. Šla si lehnout po příchodu z práce ze školky, kde dělala učitelku a náhle to bylo. Po dlouhé léčbě byla maminka schopná aspoň udělat pár kroků s dopomocí od vozíku do postele. Bylo to pro ni velice psychicky náročné, protože byla mladá a žila aktivním životem.

Mně bylo tenkrát 7 let, ale měl jsem velikou oporu v tatínkovi. Maminka v té době byla schopná i vařit a něco ručně udělat. Tatínek ale v roce 2014 zemřel a zůstal jsem na starání se o maminku sám. Dnes je mi 33 let a pracuji jako dělník. Pečovat o maminku je nejen má starost ale i radost.

Nicméně za poslední roky se to s maminkou podstatně zhoršilo a má do toho také vývod močovodů, jelikož si nemůže sama ani dojít na toaletu, má i pleny.

Z obyčejného vozíku jsme přešli na elektrický, který je veliký. Proto bychom potřebovali pro ni větší auto.

Před pěti lety maminka dostala příspěvek na zvláštní kompenzační pomůcku – motorové vozidlo. Nyní se bohužel situace změnila a potřebuje takové auto, kde by mohla vozíkem vjet do automobilu. Bylo nám doporučeno si zažádat o nový příspěvek až za dva roky, kdy to bude od žádosti 7 let. Jenomže mamka musí momentálně jezdit dost často na výměnu katétru do nemocnice, i na další vyšetření, injekce atd., takže dva roky s maminkou čekat nemůžeme.

Auto, které maminka potřebuje stojí přibližně 490 000 Kč. Chtěl bych proto touto cestou poprosit o pomoc. Byli bychom moc rádi za jakoukoliv vybranou částku na auto.

Maminka by se díky vaší pomoci mohla socializovat a navštívit místa a dostat opět chuť do života a mít spoustu nových zážitku a vzpomínek. Dříve ráda navštěvovala divadla, třídní srazy, zámky a hrady s bezbariérovým přístupem.

Sociální pracovnice nám řekla o možnosti, kdy si můžeme po 5 letech od podané žádosti zažádat o nový příspěvek pod podmínkou, že vrátíme peníze za dva roky nevyužitého předchozího příspěvku a bude nám možná schválený příspěvek jako naposledy: cca 120-130 000 Kč. Jenže v této cenové relaci nikde nelze najít tak velké auto, aby se do něj vešel vozík.

Moc Vám všem děkujeme.

Sbírku již podpořilo 1 dárců

1 500 Kč — Pavel Hataš před 2 lety