Sbírka pro babičku, maminku na nový start

Tanvald / Organizer: Ivan Lukeš zc.liame@sekul.navi

{}
0 %

Sbírka pro babičku, maminku na nový start

Amount raised 1 500 Kč of 290 000 Kč goal
Left -576 days
1 % z původního cíle
The campaign has ended 10. May 2022

Help by sharing

Dobrý den, Jmenuji se Ivan, je mi 33 let. Pracuji jako dělník. Mám dvě děti. Starší dceři je (8 let) a synovi (5 let). Syn má vývojovou dysfázii a lehkou mozkovou dyskunkci, takže potřebuje také spoustu péče a časté návstěvy klinické logopedie, psychologů, psychiatrů atd, asistentku má pouze ve školce. Je to pro nás momentálně velice složité, protože při práci se musíme i starat o mamku, která je upoutána na lůžko a ještě o dítko, které je trochu jiné než ostatní děti. Snažíme se jak jen to jde. Ale máme jedinný problém, s kterým by jsme potřebovali pomoc. A to je větší auto pro mamku, kam by se jí vešel elektrický vozík.

Pomohli by jste tím mé mamince ročník 1952, která v roce 1995 nečekaně od pasu dolů ochrnula poté, kdy si šla lehnout po příchodu z práce ze školky, kde dělala učitelku. Po dlouhodobé léčbě v Kladrubech, byla schopná aspoň udělat pár kroku s dopomocí od vozíku do postele. Bylo to pro ní velice psychicky náročné, protože byla mladá a žila aktivním životem. V té době mi bylo 7 let, kdy jsem měl velikou pomoc a oporu v tatínkovi, vše jsme zvládali, mamka v té době byla schopná i vařit, něco ručně udělat, domácnost byla vozíku přizpůsobená. Tatínek bohužel v roce 2014 zemžel a zůstal jsem na starání se o maminku sám. Nestěžuji si, je to má povinnost, protože rodičům se pomáhat musí. Každopádně za poslední roky se to s maminkou natolik zhoršilo, že už nezvládne vůbec nic. 80% denního času je na lůžko, má urostomii( vývod močovodů), jelikož si nemůže sama dojít na toaletu, má i pleny. Z obyčejného vozíku jsme přešli na elektrický, který je veliký. Proto by jsme potřebovali pro ní větší auto.


V roce 2017 dostala příspěvek na zvlášní kompenzační pomůcku- motorové vozidlo, kdy byla ještě na obyčejném vozíku, který se po složení vešel do kufru. Nyní bohužel potřebuje auto, aby mohla vozíkem vjet do autobomilu. Na sociálce tedy nám bylo doporučeno, si zažádat o nový příspěvek za dva roky, kdy to bude od žádosti 7 let. Bohužel mamka musí momantálně jezdit dost často na výměnu katétru do nemocnice, i na další vyšetření, ijekce atd. takže dva roky čekat nejde.Sociální pracovnice nám řekla o možnosti, kdy si můžeme po 5 letech od podané žádosti žažádat o nový příspěvek pod podmínkou, že vrátíme peníze za auto, za dva roky a bude nám možná schválený příspěvek jako naposledy cca 120-130 000kč,- . Jenže v této cenové relaci nikde nelze najít tak velké auto, aby se do něj vešel vozík. Chtěl bych proto poprosit o pomoc. Auto, které maminka potřebuje stojí přibližně 490 000Kč,- .Byli bychom tedy rádi, za jakoukoliv částu, co by se na auto vybralo a ulehčilo by nám to trochu život. Maminka by se díky vaší pomoci mohla socializovat a navštívit místa, díky kterým by mohla dostat opět chuť do života a mít spoustu nových zážitku a vzpomínek. Dříve ráda navštěvovala divadla, třídní srazy, zámky a hrady s bezbariérovým přístupem.

Předem děkujeme za každou finanční pomoc.


1 donations

1 500 Kč — Pavel Hataš 2 years ago