Auto pro Emminku

Pražmo / Sbírku organizuje Tereza Kanioková moc.liamg@avokoinakazeret

{}
0 %

Auto pro Emminku

Vybráno 56 351 Kč z 250 000 Kč
Zbývá 48 dnů
23 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 21. září 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Emminka je moje 3letá dcerka, která má od narození velmi vzácné onemocnění. Zatím není znám žádný další člověk s touto nemocí, tudíž nevím, jaký průběh očekávat. Velice mi pomáhá, že se naučila, svým způsobem, vyjadřovat emoce. Dokáže se usmát, pozná své blízké a když je vše v pořádku, umí být i šťastná – usmívá se a celá září. Po fyzické stránce její pokroky nejsou tak viditelné. Sama se neudrží v sedě, neplazí se a neudrží hlavičku.

S Emmou a jejím bráškou jsme zůstali sami a bez pomoci mé rodiny a blízkých bych péči o ni nebyla schopna fyzicky, psychicky ani finančně zvládnout. Bohužel nastala situace, že jsme přišli o auto, proto se na Vás obracím a prosím Vás o pomoc.

Auto k životu s Emmou potřebujeme. Dojíždíme týdně na rehabilitace do jiného okresu a také do specializovaných ambulancí. Navíc cestujeme s velkým množstvím kompenzačních pomůcek, odsávačkou, speciálním kočárkem… Vozidlo, které potřebujeme, musí být dostatečně veliké a vyhovovat speciálním požadavkům, zapříčiněným Emminým stavem.

V chladném počasí je pro nás auto také naprosto klíčové, abychom mohli normálně fungovat – nakoupit si, být s blízkými, protože Emma pod 14° velice špatně snáší pobyt venku, a tak jsme měsíce zavřeni doma bez procházky. Špatně se jí v chladnu dýchá, extrémně se dusí, a navíc je krmena 21 hodin denně přes enterální pumpu, což při nízkých teplotách není možné.

Dále je pro nás moc důležitá automatická převodovka, protože s Emmou cestuji už většinou sama i velmi dlouhé trasy a musím ji často napravovat hlavičku, obsluhovat enterální pumpu a taky rychle reagovat, když se dusí, což je velice často. S manuální převodovkou by to bylo velice obtížné.

Cestování prostředky hromadné dopravy je vyloučeno z mnoha důvodů. Kvůli častému zvracení, napojení na pumpu, velké dušnosti a nutnosti odsávání. Emma má špatnou imunitu, takže i rýma je pro ni velice náročná a vždy skončí v nemocnici.

Momentálně mi byla žádost o příspěvek od Úřadu práce zamítnuta a podávám odvolání. Dále budu žádat ještě o půjčku na 200 tisíc k cílové částce, ale potřebuji ještě 250 tisíc Kč, a tak Vás prosím o pomoc.

Moc Vám děkuji za podporu. Pomůžete nám tak, abychom mohli zůstat jako rodina pospolu.

Sbírku již podpořilo 37 dárců

3 000 Kč — Lepíkovi včera

1 500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držíme palečky a doufáme, že autíčko bude brzy doma! :)“
2 000 Kč — Sabina a Šárka K. před 2 týdny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Teri, hodně, hodně, hodně sil.“
3 000 Kč — sousedé před 2 týdny

„Dobrý den, chtěla bych Vám popřát hodně sil a všeho ostatního, co potřebujete k zvládnutí takové nelehké životní situace. Snad Vám můj příspěvek trosku pomůže. “
4 000 Kč — Katka Cholevová před 2 týdny

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

2 000 Kč — Soused Rici před 2 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti
5 %

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti

Osobní asistence pro Kristýnu
42 %

Osobní asistence pro Kristýnu