Auto, které dovolí tátovi být zase s rodinou

Kyjovsko / Sbírku organizuje Martina Chovancová zc.korkso@avocnavohc

{}
0 %

Auto, které dovolí tátovi být zase s rodinou

Vybráno 461 330 Kč z 500 000 Kč
Zbývá 44 dnů
92 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. dubna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Toto je příběh čtyřčlenné rodiny – Lukáše, Lucie, Rozárky a Jáchyma. Příběh, jehož hrdinu znám už 16 let. Je jím táta od rodiny Lukáš, celoživotní bojovník. Pral se už mnohokrát za sebe, za rodinu i za druhé. Občas spadl, ale vždy vstal. Vnímám ho jako silného, rozhodného, tvrdohlavého, svobodomyslného, pomáhajícího. Dneska mi řekl: „Jsem vězněm ve vlastním těle.“ A já bych mu chtěla s vámi pomoct získat zase trochu pocitu svobody.

Lukáš se po 15 měsících od strašné nehody vrátil domů ke své ženě a dvěma dětem. První prázdninový den v roce 2019 měl srážku na mopedu, kdy jemu a partnerce Lucii nedal přednost nepozorný řidič osobního automobilu jedoucí z vedlejší silnice. Lukáš tak strávil dlouhé měsíce v nemocnici a po rehabilitacích daleko od rodiny a přátel, dlouho bez možnosti osobního kontaktu, a to i kvůli nouzovému stavu.

Přestože nehoda vypadala hrozivě, stal se zázrak. Lucie vyvázla s komplikovanou zlomeninou nohy a Lukáš přežil. Je však ochrnutý od ramen na zbytek těla. Nehoda překazila i plánovanou poprázdninovou svatbu dlouholetých partnerů a rodičů Jáchyma a Rozárky.

Lukáš je neuvěřitelný bojovník, usilovně na sobě pracoval a dál pracuje s vírou, že jeho stav má šanci zlepšit se. Momentálně touží být svobodnější handicapu navzdory. To však obnáší spoustu péče, odborné lékařské konzultace, léky, drahé technické vybavení, pravidelné rehabilitace, a hlavně celodenní péči partnerky Lucie, kdy pomáhají významně i děti.

Lukáš má kolem sebe milující rodinu a přátele, kteří také rádi občas přiloží ruku k dílu. Rodině se podařilo získat již významnou pomoc a hlavně zařízení, které pomáhá Lucii Lukáše polohovat a dávat do vozíku, který má také vyrobený na míru.

Rodina bydlí v rodinném domě zatíženém hypotékou, který před nehodou převážně svépomocí rekonstruovali. Nyní plány nabraly jiný směr – dům se musí bezbariérově upravit uvnitř i venku s ohledem na handicap živitele rodiny.

Rodina potřebuje koupit vůz speciálně upravený Lukášovu postižení. Cena se pohybuje okolo 800 000 Kč, což je obrovská suma, na kterou rodina sama nenašetří. Část nákladů se snad podaří zaplatit z příspěvku od státu.

Automobil již mají vyhlídnutý. Jedná se o Ford Tourneo Connect, které splňuje parametry, kdy je například součástí vozu nájezdová rampa.

Někdy pár sekund člověku změní celý život. Lukášovi, Lucii, Jáchymovi a Rozárce se to stalo. Děkujeme za pomoc.

Sbírku již podpořilo 401 dárců

6 000 Kč — Římskokatolická farnost Vracov před 17 hodinami

500 Kč — Anonymní dárce včera

777 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

2 500 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„❤ 🕊️❤❤“
3 333 Kč — DJ Romein před 4 dny

„Držím palce! “
500 Kč — Monika Mo před 4 dny

„Lukáši, držte se!!“
777 Kč — Vlastík + Ivet Juřekovi, Boskovice před týdnem

333 Kč — Anonymní dárce před týdnem

3 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
53 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Pomozme nevidomé Aleně a její dcerce objevovat svět
78 %

Pomozme nevidomé Aleně a její dcerce objevovat svět

Když se auto rozbije. Pomoc pro samoživitelku a nemocného syna
68 %

Když se auto rozbije. Pomoc pro samoživitelku a nemocného syna