Auto, které dovolí tátovi být zase s rodinou

Kyjovsko / Organizer: Martina Chovancová zc.korkso@avocnavohc

{}
0 %

Auto, které dovolí tátovi být zase s rodinou

Amount raised 504 900 Kč of 500 000 Kč goal
Left -1125 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 19. April 2021

Help by sharing

Toto je příběh čtyřčlenné rodiny – Lukáše, Lucie, Rozárky a Jáchyma. Příběh, jehož hrdinu znám už 16 let. Je jím táta od rodiny Lukáš, celoživotní bojovník. Pral se už mnohokrát za sebe, za rodinu i za druhé. Občas spadl, ale vždy vstal. Vnímám ho jako silného, rozhodného, tvrdohlavého, svobodomyslného, pomáhajícího. Dneska mi řekl: „Jsem vězněm ve vlastním těle.“ A já bych mu chtěla s vámi pomoct získat zase trochu pocitu svobody.

Lukáš se po 15 měsících od strašné nehody vrátil domů ke své ženě a dvěma dětem. První prázdninový den v roce 2019 měl srážku na mopedu, kdy jemu a partnerce Lucii nedal přednost nepozorný řidič osobního automobilu jedoucí z vedlejší silnice. Lukáš tak strávil dlouhé měsíce v nemocnici a po rehabilitacích daleko od rodiny a přátel, dlouho bez možnosti osobního kontaktu, a to i kvůli nouzovému stavu.

Přestože nehoda vypadala hrozivě, stal se zázrak. Lucie vyvázla s komplikovanou zlomeninou nohy a Lukáš přežil. Je však ochrnutý od ramen na zbytek těla. Nehoda překazila i plánovanou poprázdninovou svatbu dlouholetých partnerů a rodičů Jáchyma a Rozárky.

Lukáš je neuvěřitelný bojovník, usilovně na sobě pracoval a dál pracuje s vírou, že jeho stav má šanci zlepšit se. Momentálně touží být svobodnější handicapu navzdory. To však obnáší spoustu péče, odborné lékařské konzultace, léky, drahé technické vybavení, pravidelné rehabilitace, a hlavně celodenní péči partnerky Lucie, kdy pomáhají významně i děti.

Lukáš má kolem sebe milující rodinu a přátele, kteří také rádi občas přiloží ruku k dílu. Rodině se podařilo získat již významnou pomoc a hlavně zařízení, které pomáhá Lucii Lukáše polohovat a dávat do vozíku, který má také vyrobený na míru.

Rodina bydlí v rodinném domě zatíženém hypotékou, který před nehodou převážně svépomocí rekonstruovali. Nyní plány nabraly jiný směr – dům se musí bezbariérově upravit uvnitř i venku s ohledem na handicap živitele rodiny.

Rodina potřebuje koupit vůz speciálně upravený Lukášovu postižení. Cena se pohybuje okolo 800 000 Kč, což je obrovská suma, na kterou rodina sama nenašetří. Část nákladů se snad podaří zaplatit z příspěvku od státu.

Automobil již mají vyhlídnutý. Jedná se o Ford Tourneo Connect, které splňuje parametry, kdy je například součástí vozu nájezdová rampa.

Někdy pár sekund člověku změní celý život. Lukášovi, Lucii, Jáchymovi a Rozárce se to stalo. Děkujeme za pomoc.

Cesta ke svobodě je o kus blíž

30. 12. 2021

Auto, které pomůže Lukášovi trávit víc času s rodinou, parkuje za vraty jejich domu. Lukášova cesta ke svobodnějšímu životu je zas o kousek blíž. Pomohli jste mu koupit ten správný vůz, který je nyní už po druhé úpravě. Lukáš s rodinou i psem už jezdí ven, dál než mu doposud dovolila kola vozíku. Lukáš už může sedět vepředu vedle Lucie a pomáhat ji na cestách jako nejlepší navigátor. Jarůškovi letos poprvé od nehody společně vyrazili navštívit rodinu o svátcích tak, jak to dělá mnoho lidí běžně. 

Ještě jednou děkujeme nadaci Znesnáze21 a lidem, kteří přispěli na sbírku https://www.znesnaze21.cz/sbirka/auto-ktere-dovoli-tatovi-byt-zase-s-rodinou.

Přejeme, ať se daří dále pomáhat potřebným. Potřebným vzkazujeme, ať se nebojí říct si o pomoc. I my se snažíme pomáhat a budeme v tom dál pokračovat. 

Děkujeme.

Martina a L+L

 

Poděkování všem dárcům

06. 04. 2021

V lednu jsme s rodinou Lukáše a nadací Znesnaze21 spustili sbírku Auto, které dovolí tátovi být zase s rodinou. Na sbírkovém účtu už je neuvěřitelných 101 % a zbývá ještě 16 dnů před jejím ukončením.

Já i Lukáš s rodinou máme opravdu upřímnou radost, že se to podařilo. Chceme Vám dárcům poděkovat za štědrost, podporu a mnoho krásných slov. Dostali jsme mnohem více než finanční podporu na projekt, ale i záplavu krásných pocitů, radost, pokoru, dojetí, sdílení. Děkujeme za ně. Děkujeme to, že jste ochotni dávat i v této době, která je mnohé nelehká. Moc si toho vážíme.

Za sebe bych chtěla ještě dodat, že to byla krásná zkušenost a i u Lukáše vidím změnu. Chci se s vámi podělit o některé z momentů na společné cestě.

Lukáš mě na cestě naučil mnoho:

Jak se nevzdávat (Cvičí na motomedu, který mu pomáhá uvolnit svalové křeče. Pohyb je jeho významným lékem, hýbat by se měl každý, vzkazuje!)

Jak být milujícím partnerem a rodičem (Mluví se mnou krásně o své partnerce Lucii, o svých dětech Jáchymovi a Rozárce – chválí je. Shání přátele, kteří jim pomáhají s drobnými pracemi v domě.)

Jak usilovně pracovat na svém vnitřním světě, jak se cítit líp, pomáhat s péčí o sebe, nebýt odkázán jen na okolí (Spolupracuje s lidmi, kteří mu pomáhají cítit věci, sebe svoje orgány jinak - učí se znovu cítit tlukot srdce, zklidnit se. Má plány a sny. Věří, že BUDE LÍP❤️💪)

Lukáš vzkazuje:

„Zdravím všechny.

Je to tady a já na to koukám a pořád tomu nemůžu uvěřit....na začátku jsem říkal doma Luci ..bude super, když to půjde, ale upřímně jsem moc nedoufal....

Děkuji vám z celého srdce za finanční příspěvky“

Lukáše a jeho rodinu pak čeká ještě získat příspěvek od státu, o který již požádali a případné doplnění celkové sumy za vůz (800 000 Kč), který rodina vybrala jako vhodný pro rekonstrukci pro Lukášovo postižení, vlastními silami. Auto jsme jako projekt vybrali jako nutnou potřebu a zároveň jako kus svobody do Lukášova života.

Technické vymoženosti a pomůcky jako je ústní myš, motomed, na míru vyrobený vozík a mnoho dalších i drobných věcí usnadňuje život Lukášovi (všem lidem s postižením) a jejich rodinám, nabízí jim větší samostatnost, možnost komunikace, zapojení se, pocit svobody. Stejnou váhu si myslím má i náš zájem, pár slov, podpora, uznání, ochota, nelhostejnost. I tak my všichni můžeme přispívat…když můžeme, když chceme.

S úctou Martina

 

428 donations

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Lenka H. 3 years ago

“Lucinko a Lukáši ,přejeme Vám do budoucna už jen samé štěstí .😘”
10 000 Kč — Zuzka a Mirek 3 years ago

“Ať se daří! :-)”
300 Kč — Petr 3 years ago

100 Kč — Anonymous donor 3 years ago

282 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držte se a bojujte !”
373 Kč — Veronika 3 years ago

1 221 Kč — Stejskalovi 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
680 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!

Hope for Anička after 5 head surgeries
59 %

Hope for Anička after 5 head surgeries

Last chance for Boris. Let’s give him hope!
61 %

Last chance for Boris. Let’s give him hope!