Auto bude Zdendu vozit za specialisty

Dobřany / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Auto bude Zdendu vozit za specialisty

0 %

Vybráno 24 697 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -644 dnů
Sbírka byla ukončena 19. října 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Zdenda je náš syn, u kterého se po 4 měsících života začaly projevovat poruchy autistického spektra. Tato informace nám jako novopečeným rodičům dala opravu zabrat, ale rozhodli jsme se nic nevzdat a od malička cvičíme Vojtovu metodu, díky které Zdenda chodí, popobíhá a skáče.

Infantilní autismus

Před Zdendovým 3. rokem ve Speciálně pedagogickém centru Strakonice ale přišla další rána, diagnostikovali mu totiž středně těžkou mentální retardaci a život naší rodiny se tak ocitl na neznámé koleji. Nastoupil do Speciální školky ve Strakonicích pro mentálně postižené, kde se ale ukázalo, že má jiné potřeby a diagnóza nebude úplná. Poté byla synovi diagnostikovala těžká forma infantilního autismu a život opět nabral na nových obrátek.

Infantilní autismus je totiž často zjednodušeně posuzován, a tím pádem nedostatečně léčen. My měli velké štěstí na odborníky, a tak jsme se rozhodli udělat vše, co bude v našich silách, abychom našemu synovi pomohli cítit se v našem světě, co možná nejlépe.

Navštěvujeme velké množství specialistů a bojujeme dál.

Bohužel to ale není nejlevnější cesta a zároveň u ní trávíme hodně času dojížděním za lékaři a do speciální školy.

Zdenda byl přijat do Speciální základní školy pro děti s autismem v Merklíně, kde platíme školné 20.000 Kč/rok). Zde se naštěstí syn postupně adaptoval a do školy dojíždí rád.

Přestěhovali jsme kvůli této škole i z Horažďovic do Dobřan, kde nám naštěstí nouzově poskytli sociální byt do prosince 2022 a momentálně čekáme na uvolnění městského bytu, což je bohužel nejisté. Stejně je na tom i naše finanční situace a jako by to nestačilo, tak náš starý automobil, díky kterému dopravujeme Zdendu ke specialistům a do školy začal vypovídat službu.

Jedná se o 20letu fábii, která na tom opravdu už není dobře, a tak jsme požádali o příspěvek Úřadu práce, který byl Zdendovi přiznán ve výši 200 000 Kč. Vůz jsme tedy objednali a nyní máme po objednání vozu 8měsíční čekací dobu, než auto vyrobí, během které musíme sehnat doplatek, který činí okolo další 200 000 Kč.

Automobil je pro Zdendovo fungování velkou nezbytností – dopravuje se s ním denně do školy, za odborníky, na výlety a na návštěvy rodinných příslušníků. 

Prosím, pomozte nám touto speciální pomůckou – motorovým vozidlem posunout Zdendu i navzdory jeho diagnóze blíže ke spokojenému životu.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 22 dárců

„Evo...doufat 👍👍👍“
2 000 Kč — Dudulik před 2 lety

500 Kč — Anna Vetyšková před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Renata před 2 lety

„Každý den vyjde slunce.“
500 Kč — Ivan před 2 lety

1 000 Kč — Dáša Šatrů před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Pro Zdendu“
150 Kč — Lenka T.K. před 2 lety

1 909 Kč — Anonymní dárce před 2 lety