Ať vznikne studentský film Madonna: Válka uvnitř jedné ženy

Praha / Sbírku organizuje Marina Malysh

{}
0 %

Ať vznikne studentský film Madonna: Válka uvnitř jedné ženy

Vybráno 8 349 Kč z 20 000 Kč
Zbývá 10 dnů
42 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 10. června 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsme tým studentů z Filmové Akademie Miroslava Ondříčka v Písku a natáčíme krátkometrážní postupový film (max 15 min).

Režisérka Marina Malysh pochází z rusko-ukrajinské rodiny a snaží se otevírat opomíjená témata a poukazovat na problematiku války nejen z pohledu mužů, ale i žen.

Rádi bychom film následně poslali na různé festivaly, aby měl dosah a oslovil co nejširší publikum a ukázal, že válka má dopad i na ty, co se jí přímo neúčastní.

Příběh o válce. O válce, která se odehrává uvnitř jedné ženy. Nejsou v něm zbraně, tanky – válka jako taková, toto všechno je na pozadí děje. Chceme se ovšem zaměřit na vliv války. Jak moc může nenávist lidí ovlivnit druhé a kam až je může zahnat?

Válka v srdci vede k šílenství mysli.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek půjde na výrobu filmu.

Mladá režisérka pocházející z Ruska vychází ze svého vlastního vnitřního boje. Ten začal 24.února 2022 – v den, kdy Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Celou situaci sleduje, prožívá a snaží se přijít na odpovědi. Vnímá vliv propagandy, potlačování vnitřního protestu v lidech, rozdělení společnosti na různě smýšlející skupiny. Na těchto vlastních otázkách a domněnkách se snažíme film stavět.

Hrdinkou snímku je 31letá Marie, která žije v zemi útočníků – těch, co válku začali. Začátek války, a s ním spojený stres, obavy, zklamání – vyvolaly její předčasný porod. My ji sledujeme vracející se z porodnice. V náručí nese malého syna. Je s ní její matka. Již tady se snažíme poukázat na rozpolcení společnosti. Marie je uzavřená, ztrápená, smutná. Vidí ve vojácích nestvůry. Matka – hrdiny. Snaží se Marii přesvědčit, aby byla na svého muže, který je ve válce, pyšná. Neustálý nátlak matky, nátlak z médií Marii tíží a její mysl začíná být zamlžená, zmatená. To vše vede až k poporodní psychóze. Objevují se silné halucinace, které Marii její dítě zobrazují jako brutálního vraha. Začne se jí zjevovat i otec dítěte. Děsí se svých halucinací a zamyká dítě s jeho "otcem" v pokoji. Ztratí se v čase a prostoru – a divák spolu s ní. Je to jakási přehlídka vnitřních démonů a rozpolcenosti duše za doprovodu neutuihajícího dětského pláče. Marie ale nakonec najde způsob, jak navždy utišit “malého děsivého válečníka.”

Na pozadí děje si pohráváme se vztahem matky a dcery, s náboženstvím, se všednímy věcmi – pohráváme si s člověkem a jeho křehkou myslí.

Prosím, pomozte nám tento film zrealizovat. Jediné, co nás nyní brzdí jsou finanční prostředky.

Děkujeme.

Partneři sbírky 1

NF Propolis33

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33.

Sbírku již podpořilo 4 dárců

250 Kč — Anonymní dárce před týdnem

7 777 Kč — Nadační fond Propolis33 před 2 týdny

222 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

100 Kč — Toník před 2 týdny