Ať vznikne studentský film Madonna: Válka uvnitř jedné ženy

Praha / Organizer: Marina Malysh moc.liamg@avorydk.anilorak

{}
0 %

Ať vznikne studentský film Madonna: Válka uvnitř jedné ženy

Amount raised 9 126 Kč of 20 000 Kč goal
Left -257 days
46 % z původního cíle
The campaign has ended 10. June 2023

Help by sharing

Jsme tým studentů z Filmové Akademie Miroslava Ondříčka v Písku a natáčíme krátkometrážní postupový film (max 15 min).

Režisérka Marina Malysh pochází z rusko-ukrajinské rodiny a snaží se otevírat opomíjená témata a poukazovat na problematiku války nejen z pohledu mužů, ale i žen.

Rádi bychom film následně poslali na různé festivaly, aby měl dosah a oslovil co nejširší publikum a ukázal, že válka má dopad i na ty, co se jí přímo neúčastní.

Příběh o válce. O válce, která se odehrává uvnitř jedné ženy. Nejsou v něm zbraně, tanky – válka jako taková, toto všechno je na pozadí děje. Chceme se ovšem zaměřit na vliv války. Jak moc může nenávist lidí ovlivnit druhé a kam až je může zahnat?

Válka v srdci vede k šílenství mysli.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek půjde na výrobu filmu.

Mladá režisérka pocházející z Ruska vychází ze svého vlastního vnitřního boje. Ten začal 24.února 2022 – v den, kdy Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Celou situaci sleduje, prožívá a snaží se přijít na odpovědi. Vnímá vliv propagandy, potlačování vnitřního protestu v lidech, rozdělení společnosti na různě smýšlející skupiny. Na těchto vlastních otázkách a domněnkách se snažíme film stavět.

Hrdinkou snímku je 31letá Marie, která žije v zemi útočníků – těch, co válku začali. Začátek války, a s ním spojený stres, obavy, zklamání – vyvolaly její předčasný porod. My ji sledujeme vracející se z porodnice. V náručí nese malého syna. Je s ní její matka. Již tady se snažíme poukázat na rozpolcení společnosti. Marie je uzavřená, ztrápená, smutná. Vidí ve vojácích nestvůry. Matka – hrdiny. Snaží se Marii přesvědčit, aby byla na svého muže, který je ve válce, pyšná. Neustálý nátlak matky, nátlak z médií Marii tíží a její mysl začíná být zamlžená, zmatená. To vše vede až k poporodní psychóze. Objevují se silné halucinace, které Marii její dítě zobrazují jako brutálního vraha. Začne se jí zjevovat i otec dítěte. Děsí se svých halucinací a zamyká dítě s jeho "otcem" v pokoji. Ztratí se v čase a prostoru – a divák spolu s ní. Je to jakási přehlídka vnitřních démonů a rozpolcenosti duše za doprovodu neutuihajícího dětského pláče. Marie ale nakonec najde způsob, jak navždy utišit “malého děsivého válečníka.”

Na pozadí děje si pohráváme se vztahem matky a dcery, s náboženstvím, se všednímy věcmi – pohráváme si s člověkem a jeho křehkou myslí.

Prosím, pomozte nám tento film zrealizovat. Jediné, co nás nyní brzdí jsou finanční prostředky.

Děkujeme.

Díky za podporu!

20. 06. 2023

Štáb MADONNY moc děkuje každému, kdo pomohl natočit náš krátký film, a to buď finanční podporou nebo sdílením sbírky. Umění vždy sloužilo jako nástroj k upozorňení lidi na důležitá témata. A dnes jedním z nich je válka. V našem filmu chceme ukázat, jak válka ovlivňuje člověka, který ani není v jejím epicentru, jak ona ovlivňuje obyčejné obyvatele žijící v atmosféře a informačním poli války. A děkujeme, že jste nezůstali lhostejní a podpořili nás. Zvlášť děkujeme nadačnímu fondu Propolis a Lilii Khousnoutdinové, které se staly patrony naši sbírky, a týmu Znesnáze21 za pomoc, kterou každý den poskytují těm, kdo ji potřebuje, a za podporu, kterou poskytli nám. Film je kolektivní druh umění a jsme rádi, že v našem kolektivu jsou takoví lidé.

Moc děkuji a hezký den,

Marina Malysh

Patrons 1

NF Propolis33

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33.

5 donations

“Hodně štěstí.”
777 Kč — Anonymous donor 9 months ago

250 Kč — Anonymous donor 1 year ago

7 777 Kč — Nadační fond Propolis33 1 year ago

222 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Toník 1 year ago