Andělé pro armádu: Pomozme ukrajinským vojákům před jarní ofenzívou

Praha / Sbírku organizuje Monika Nedvědová

Andělé pro armádu: Pomozme ukrajinským vojákům před jarní ofenzívou

0 %

Vybráno 1 649 Kč z 540 000 Kč
Zbývá -14 dnů
Sbírka byla ukončena 31. března 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Děkujeme všem, kteří podpořili naši minulou sbírku Drony pro Vovu.

Vova je po několika operacích již v domácím ošetření a my jsme s ním, díky bohu, mohli oslavit Nový rok – obrazně řečeno, samozřejmě. Teď se to u nás moc nenese v duchu oslav, spíše v duchu toho, že děkujeme za to, že jsme ten těžký rok všichni přežili a naše hlavní přání je, abychom přežili i ten další.

Jak sbírka pomůže?

Chceme pomoci dalším ukrajinským vojákům před jarní ofenzívou.

Výtěžek sbírky půjde na 4 drony Mavic 3 Pro a 200 párů inovativních nepromokavých ponožek. Těmto hrdinům v zákopech mohou pomoct k ochraně nohou a lepšímu přežití extrémních podmínek.

Už mnohokrát jsme vám říkali, že drony jsou oči vojáků a pomáhají chránit jejich životy.

Speciální ponožky zase ochrání vojáky od takzvané zákopové nohy – tento pojem je nám znám hlavně z první a druhé světové války, kdy takto o nohu přišlo desítky tisíc vojáků. Dnes již není tento syndrom tak rozšířený, a ve spojitosti s válkou na Ukrajině se o něm moc nemluví. Nicméně, pořád je to strašák, a to i v aktuální válce.

Kluci drží své pozice u Avdijivky a Bachnutu více než rok, a protože se jedná o horká místa na frontě, kde se vedou ty nejbrutálnější boje, není vůbec jednoduché je vystřídat, málokdy tedy mají možnost dopřát si luxusu tepla a sucha mimo zákopy.

Od podzimu do jara jsou tedy vystaveni naprosto extrémním povětrnostním podmínkám, kdy mají zákopy plné vody, bahna, sněhu, bahna a zase vody. Udržet tak nohy v čistém, teplém a suchém prostředí je v podstatě absolutně nemožné.

Nemluví se o tom, ale i zde přicházejí kluci o nohy právě kvůli tomuto syndromu.

Přidejte se k nám a buďte anděly pro armádu. Vaše podpora znamená mnohem více, než si myslíte. Děkujeme za každý příspěvek a sdílení.

Ukažme klukům na frontě, že v tom nejsou sami!

Partneři sbírky 1

2722

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2722. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

500 Kč — Vojtěch Sidorin před 3 měsíci

„QR platby 8.1.-11.1.2024“
849 Kč — znesnáze21 před 3 měsíci