Adoptivní rodiny potřebují stejnou podporu jako pěstouni

Praha / Sbírku organizuje Láskyplná náruč, z. s.

{}

Adoptivní rodiny potřebují stejnou podporu jako pěstouni

0 %

Vybráno 8 529 Kč z 100 000 Kč
Zbývá 415 dnů
Sbírka byla ukončena 05. srpna 2025

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílenímAdoptivní rodina, stejně jako pěstouni, přijímá dítě s vývojovým traumatem.

Vazba rodiče a dítěte nepřichází automaticky a je potřeba ji vybudovat a neustále utužovat. Podpora adoptivních rodičů končí mnohdy po posledním soudu o osvojení, a poté zůstanou na vše samotní. Přitom adoptivní rodiče procházejí stejnými situacemi jako pěstouni.

Děti z adoptivních rodin mají specifické projevy spojené s náročným začátkem jejich života a je potřeba léčivého přístupu.

 

Jsme adoptivní mámy a samy dobře víme, jak moc je důležité jako adoptivní rodič cítit podporu. Založily jsme organizaci Láskyplná náruč, z. s., abychom mohly cestu adoptivním rodičovstvím usnadnit i dalším lidem.

 

Jsme jediná organizace pro adoptivní rodiny.


Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na podporu spolku. Děti v adoptivních rodinách často nezvládají být odloučené od svých adoptivních rodičů, a tak mívají v pokročilejším věku velmi omezený výběr kroužků, kam mohou docházet i spolu s rodičem. Děti se tak u nás mohou zapojit do smysluplných aktivit, které odpovídají jejich vývojovému stádiu. Témata her pečlivě vybíráme i s ohledem na typické problémy přijatých dětí, např. poruchy pozornosti, ADHD a další.

Plánujeme pro adoptivní rodiny pravidelná setkávání, výlety a akce. Pro děti vyrůstající v adoptivních rodinách je velice důležité mít kamarády, kteří do své rodiny přišli stejnou cestou. Mohou prožívat stejné situace, mít stejné otázky a vzájemné propojení jim může pomoci vše lépe pochopit. Je to jedna z věcí, kterou dnes již dospělí adoptovaní identifikují jako jednu z nejdůležitějších, která jim chyběla.


Myslíme i na nás adoptivní rodiče a chystáme například terapeutickou jógu pro adoptivní maminky, kam mohou dorazit i se svými dětmi. Adoptivní maminky se totiž velice často nemají šanci dostat i několik let kamkoliv bez svých dětí. Přitom je důležité, aby byly dostatečně zazdrojované a zvládly být svým dětem každý den terapeutickým rodičem. To se často navzájem vylučuje.

 

Provozujeme půjčovnu nosítek/šátků na nošení dětí.


Věnujeme se osvětě adoptivního kojení.

 

Chceme pomoci změnit zákony a sjednotit systém tak, aby odpovídal realitě a skutečně byl v nejlepším zájmu dítěte a toto heslo nezůstalo jen prázdným politickým slogan


A s tím vším nám vaše příspěvky mohou pomoci!


Partneři sbírky 2

3053

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3053 Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Micsa

Partnerem sbírky je e-shop Misca a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 12 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 221 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 221 Kč — Pavel Hornák před měsícem

„Děkujeme,co pro nás děláte 🙏“
252 Kč — Lucie před měsícem

1 221 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Hanka před měsícem

373 Kč — Jon před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Hodně síly přeji. “
2 112 Kč — Vladimír Vohrna před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem