Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti

Hradešín / Sbírku organizuje Jan Kilián zc.manzes@likaj

{}
0 %

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti

Vybráno 5 518 Kč z 360 000 Kč
Zbývá 53 dnů
2 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 04. srpna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Přestože pacienty ošetřuji denně, záchrana vlastního dítěte byla moje největší životní prověrka,“ vzpomíná na příchod své dcery Adrianky lékař Jan. Ten namísto psychické podpory musel během porodu narychlo obléct bílý plášť. Plánovaný císařský řez totiž kvůli masivnímu krvácení maminky způsobil výrazné komplikace holčičky, kterou lékaři museli hned po porodu déle než hodinu oživovat.

Vlivem přidušení navíc došlo k vážnému poškození mozku, kvůli němuž Adrianka nemluví a obtížněji se tak začleňuje mezi ostatní děti. V tom jí nepomáhá ani umělý vstup do žaludku, takzvaný PEG. „Kvůli němu třeba Adrianku nechtěli přijmout v žádné školce. Snažíme se tak co nejčastěji chodit do přírody, do zoo nebo na hřiště, abychom Áju postupně seznamovali s okolním světem,“ doplňuje tatínek.

Kromě oblasti komunikace bylo zasaženo také centrum pohybu. Adrianka se tak nejčastěji pohybuje pomocí přitahování rukou nebo sedu. Velký pokrok vidí rodiče ve speciálních ortézách, díky nimž je schopná ujít pár krůčků.

Výrazně by holčičce mohla pomoci i intenzivní terapie. Pro tento účel si její rodiče zvolili Neurorehabilitační kliniku AXON, která nabízí speciální rehabilitační program, který malé princezně pomáhá jak s chůzí, tak s mluvením.

„Adrianka se začala v terapii začala cítit pohodlněji, více se i usmívala. Určitě je vidět zlepšení, když stojí vzpřímeně a drží se ve stoje, z čehož dříve měla strach. Ale stále potřebuje více cvičit a zároveň hodně motivace. Musí trénovat hlavně chůzi po užších místech a po schodech nahoru a dolů, sed na nestabilních površích,“ říká primářka kliniky AXON Jarmila Zipserová.

Bohužel pojišťovny tuto intenzivní terapii prakticky neproplácí. Rodiče malé Adrianky se proto rozhodli obrátit na veřejnost. Všem dárcům touto cestou velmi děkují, protože právě díky nim má jejich dcera šanci na to, že si jednou bude moct hrát s ostatními dětmi.

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 16 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 2 hodinami

373 Kč — Anonymní dárce před 4 hodinami

121 Kč — Anonymní dárce před 12 hodinami

„Posíláme hodně síly a Adriance přejeme každý den úsměv na tváři.“
1 000 Kč — Jana a Denisa před 16 hodinami

„Splňte se sny!“
121 Kč — Ema před 3 dny

„Přeji moc štěstí a pomoc Andělů “
121 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

„Přeji hodně štěstí!♥️“
121 Kč — Alexandra před týdnem

202 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům
17 %

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům

Speciální rehabilitace pro Elišku
81 %

Speciální rehabilitace pro Elišku

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry
47 %

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry