Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti

Hradešín / Sbírku organizuje Jan Kilián zc.manzes@likaj

{}
0 %

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti

Vybráno 31 307 Kč z 260 000 Kč
Zbývá -398 dnů
12 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Přestože pacienty ošetřuji denně, záchrana vlastního dítěte byla moje největší životní prověrka,“ vzpomíná na příchod své dcery Adrianky lékař Jan. Ten namísto psychické podpory musel během porodu narychlo obléct bílý plášť. Plánovaný císařský řez totiž kvůli masivnímu krvácení maminky způsobil výrazné komplikace holčičky, kterou lékaři museli hned po porodu déle než hodinu oživovat.

Vlivem přidušení navíc došlo k vážnému poškození mozku, kvůli němuž Adrianka nemluví a obtížněji se tak začleňuje mezi ostatní děti. V tom jí nepomáhá ani umělý vstup do žaludku, takzvaný PEG. „Kvůli němu třeba Adrianku nechtěli přijmout v žádné školce. Snažíme se tak co nejčastěji chodit do přírody, do zoo nebo na hřiště, abychom Áju postupně seznamovali s okolním světem,“ doplňuje tatínek.

Kromě oblasti komunikace bylo zasaženo také centrum pohybu. Adrianka se tak nejčastěji pohybuje pomocí přitahování rukou nebo sedu. Velký pokrok vidí rodiče ve speciálních ortézách, díky nimž je schopná ujít pár krůčků.

Výrazně by holčičce mohla pomoci i intenzivní terapie. Pro tento účel si její rodiče zvolili Neurorehabilitační kliniku AXON, která nabízí speciální rehabilitační program, který malé princezně pomáhá jak s chůzí, tak s mluvením.

„Adrianka se začala v terapii cítit pohodlněji, více se i usmívala. Určitě je vidět zlepšení, když stojí vzpřímeně a drží se ve stoje, z čehož dříve měla strach. Ale stále potřebuje více cvičit a zároveň hodně motivace. Musí trénovat hlavně chůzi po užších místech a po schodech nahoru a dolů, sed na nestabilních površích,“ říká primářka kliniky AXON Jarmila Zipserová.

Bohužel pojišťovny tuto intenzivní terapii prakticky neproplácí. Rodiče malé Adrianky se proto rozhodli obrátit na veřejnost. Všem dárcům touto cestou velmi děkují, protože právě díky nim má jejich dcera šanci na to, že si jednou bude moct hrát s ostatními dětmi.

Zdravíme

18. 10. 2021

Dobrý den,

moc vás zdravíme a posíláme pozdravy, abyste také viděli, jak se naše Adrianka snaží. 💪 Dnes to bylo téměř neuvěřitelných 1 804 kroků v tomto trenažéru.

Všichni okolo Adrianky vidíme jak moc by jí další terapie pomohly, a proto Vás prosíme o pomoc se sdílením našeho příběhu, aby se dostal k dalším lidem, kteří by ji také rádi podpořili a jednou mohla takhle chodit bez trenažéru 🙏.

Děkujeme za vaši podporu, a že jste v tom s námi. Moc to pro nás znamená! 🧡

Pozdrav z ozdravného pobytu

27. 07. 2021

🤍 Moc vás všechny zdravíme a přinášíme hned dvě dobré zprávy. První je, že nás Adrianka na ozdravném pobytu v Bulharsku velice překvapila a jen při lehkém dotýkání sama chodila ve vodě, kde je sezení. Bylo krásné sledovat, jak by chtěla ťapkat a je vidět, jak moc jí ty terapie chybí.

Druhá dobrá zpráva je, že se našla firma, která Adriance jednu terapii zaplatí, a tak snižujeme cílovou částku o 100.tis Kč.

Jednou terapií však náš boj končit nebude, a proto vás stále prosíme o pomoc. Budeme vděční za každé sdílení i příspěvek. 🙏 

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 54 dárců

5 000 Kč — GRADUS s. r. o. před rokem

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Adrianka je krásná holčička. Přeji jí i Vám, rodičům, abyste nikdy neztráceli naději. Bůh Vám žehnej!“
777 Kč — Barča před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Krásný úsměv má Adrianka :)“
1 000 Kč — Janík77 před rokem

212 Kč — Anonymní dárce před rokem

213 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem