Znesnáze21 nepomáhá jen vybírat peníze, ale také bojovat s byrokracií a najít přímou a rychlou cestu k lepšímu životu

Máme vždy velkou radost, když můžeme nasměrovat nebo zapojit do probíhající sbírky další lidi, kteří pomůžou dotyčnému břemeno nést. Ideálně úplně odhodit. Když darované peníze můžou začít rychle a efektivně sloužit i v případě, že postižený právě teď na zařizovaní potřebného nemá sílu ani možnosti. Když zkrátka nejsme “jen” ti prostředníci mezi dárcem a obdarovaným, ale také sami pomáháme měnit životy lidí k lepšímu. Jako třeba v případě maminky Patricie Herákové. Mladé ženy, která už jako teenagerka po pádu z okna skončila na vozíku, a teď by si moc přála postarat se dobře a bezpečně o svou sedmiměsíční dcerku Zoe.

„Vlastně nejde ani tak o to, kam bych chtěla vyrazit, ale spíš o to, že mi dá nový vozík šanci starat se o maličkou na 100 %,“ vysvětluje Patricie, která založila sbírku na znesnáze21 poté, co jí pojišťovna odmítla pomoci.

Respektive, nabídla podle jejích slov jen základní kostru nového vozíku, který by její situaci výrazně nezměnil. Patricie je ochrnutá od pasu dolů od roku 2015, tedy od svých patnácti let. Cizím zaviněním vypadla z okna a více se kvůli šetření policie nechce k detailům neštěstí vyjadřovat. Nic to nemění na tom, že si při pádu rozdrtila obratel TH12 a poškodila míchu. V tak mladém věku, kdy člověk začíná žít a hledat svou cestu, se jí život obrátil naruby. Naštěstí ale brzy nabral nový směr, když před čtyřmi roky potkala svého současného přítele. Loni se jim narodila holčička, která přináší do života oběma spoustu radosti. Jenže ze svého současného vozíku se o ni Patricie nedokáže sama postarat. Vlastně ani ji přebalit nebo obléknout.

Už v těhotenství mi začal být vozík těsný, hodně jsem přibrala. To ale nebyl jediný problém. Když se dcera narodila, tak jsem zjistila, že bez jištění druhou osobou nemůžu dceru chovat, protože bychom předpadly dozadu. Takže ji nemůžu sama ani přebalit nebo obléknout, a to dokonce ani na posteli, protože bych z vozíku spadla.
Patricie potřebuje k péči o dceru nový vozík
137 %

Patricie potřebuje k péči o dceru nový vozík

S novým vozíkem by mohla maminka Patricie vzít malou Zoe ven na procházku. To by jistě přineslo radost a úlevu celé rodině

Snaha 22leté maminky Patricie vykomunikovat s pojišťovnou nový vozík byla neúspěšná. I když věříme, že sbírka na Znesnáze21 bude úspěšná, chtěli jsme jí pomoci najít tu nejlepší a zároveň cenově dostupnou možnost. Abychom jí ušetřili práci i úsilí.

Spojili jsme se proto se zakladatelem firmy Eldomed s.r.o., který je známý svou spoluprací s charitativními organizacemi a pomocí lidem, a požádali ho o radu. Petr Pavlica, je ale příliš velký srdcař na to, než aby to vzal přes jeden telefonát. Za Patricií se osobně vypravil, aby ji poznal a popovídali si o jejích potřebách. Nakonec našli řešení a tím je aktivní mechanický vozík v hodnotě (i s příslušenstvím na míru) za zhruba 60 tisíc korun.

Můj dojem z Patricie není veselý, je evidentní, že potřebuje vlít život do žil. Každopádně nutně potřebuje nový vozík, ten současný jí je malý a pro její potřeby nevyhovující. Malou dcerku potřebuje vozit na vozíčku na procházky. Věřím, že právě to jí přinese zmiňovanou novou krev do žil a radost do života. Posun těžiště ještě pojistím kolečky proti převrácení, aby mohly mít holky jistotu a klid. A už bude jen dobře,“ vzpomíná na svou návštěvu a vysvětluje následné plány Petr Pavlica, zakladatel firmy Eldomed.

SÍla crowdfundingu

Za dobu existence naší dárcovské platformy znesnáze21 jsme mohli pomoci k radosti a snadnějšímu životu více než tisíci lidem i organizacím. A to díky dárcům a jejich peněžním příspěvkům, které teď činí více než 178 milionů korun. 

Znesnáze21 jste především VY – lidé, kterým nejsou lhostejní ostatní, kterým život právě nepřeje. A Znesnáze21 jsme také MY – ti, se kterými podrobnosti sbírky jejich zakladatelé domlouvají a hledají tu nejlepší možnou cestu k úspěchu. Máme vždy velkou radost, když můžeme nasměrovat nebo zapojit další lidi, kteří pomůžou břemeno nést, ideálně odhodit. Když peníze, které vám laskaví lidé darovali, můžou rychle a efektivně posloužit. Jako třeba v případě maminky Patricie Herákové…,“ doplnila k tématu Martina Nováková, která má na starosti komunikaci a management pro znesnáze21, za kterou stojí od samého začátku.