#2 z dvanáctera pro úspěšné CSR. Spojte se s profíky

Na pomoc nemusíte být sami. Obzvlášť pokud je pro vás CSR a charitativní dárcovství zatím na firemní úrovni neprobádanou oblastí, nebojte se obrátit s žádostí o pomoc na některou ze zavedených neziskových organizací.

Řada neziskovek je připravená firmám poskytnout odborné poradenství a komplexní vhled do dané problematiky. Když si pro spolupráci vyberete organizaci, která se ve vámi zvolené oblasti dennodenně pohybuje, budete mít mimořádně cenný zdroj informací, abyste vaši pomoc zaměřili a nastavili efektivně hned od začátku. Ušetříte si tím do budoucna mnoho práce a času.

Pracovníci z neziskové organizace vám v podstatě připraví projekt na míru přesně dle možností vaší společnosti, ale zároveň s co nejvíce pozitivním efektem pro danou skupinu příjemců nebo téma, které si zvolíte. Důležité je mít ale předem ujasněné, co od toho všeho očekáváte (viz #1 z dvanáctera).

Důvěřuj, ale prověřuj, platí i pro svět neziskovek. Výběru partnera proto věnujte čas. Podívejte se, které organizace se vámi zvolené oblasti věnují a projděte si jejich aktivity, respektive konkrétní výsledky jejich činnosti. Správný tip můžete dostat například i od Asociace nestátních neziskových organizací ČR nebo Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, která dokonce udílí prověřeným neziskovkám značku spolehlivosti. A mimochodem, my ji máme taky, tak se nám klidně ozvěte. 😉