Zvedněme Zuzanku do výšin!

Praha 6 / Sbírku organizuje Lucie Musílková

{}
0 %

Zvedněme Zuzanku do výšin!

Vybráno 311 105 Kč z 303 087 Kč
Zbývá -803 dnů
103 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 14. července 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Zuzanka se od narození potýká s mnoha komplikacemi, přesto má stále úsměv na tváři. Od příchodu na svět ji trápí epilepsie, později jí byl klinicky diagnostikován Rettův syndrom. Ve svých 8 letech je na úrovni půlročního miminka. Rodině by velmi ulehčil stropní zvedací systém, protože nyní ji zvedá hlavně maminka. 

Jak jde čas a Zuzanka roste a sílí, začíná být manipulace po bytě náročná, a to zvláště zvedání z postele a ze země. Z těchto důvodů musíme do dvou místností, dětského pokoje a obýváku, pořídit stropní zvedací systém, který uleví nejen Zuzance, ale i nám pečujícím. 

 

Život s Rettovým syndromem 

Tato genetická vada znamená pro Zuzanku plnou závislost na okolí. Nedokáže sedět, chodit, neleze, nemluví, neumí používat ruce, je na plenkách. Sama se nenají, nenapije, neřekne si o jídlo. Potřebuje neustálý dohled, protože kromě epileptických záchvatů, které jsou částečně korigovány léky, si Zuzanka často ubližuje kousáním a štípáním.  

I přes své komplikované postižení je zcela jasné, že Zuzanka své blízké dobře vnímá, je zvídavá, snaží se komunikovat a chce něco dokázat. Velmi ji motivují i ostatní děti a dospělí kolem ní, což se potvrdilo i s nástupem do první třídy speciální základní školy, kde je velmi spokojená.  

Pojďme Zuzance pomoct v její touze něco dokázat, užívat si života naplno a pohlédnout na svět z nového úhlu! 

 

 

 

DĚKUJEME

15. 07. 2021

Děkujeme všem dárcům, kteří nás podpořili! Díky vám Zuzanka brzy pohlédne na svět z jiného úhlu a nám pečujícím se značně uleví. Zvedací systém už je objednaný a ve výrobě. Doufáme v jeho brzkou instalaci. Částku, která se dokonce vybrala navíc, s dovolením použijeme na vymalování, které bude po instalaci systému nutné. Moc vám všem děkujeme za podporu!

Sbírku již podpořilo 361 dárců

„Hodně štěstí 😘😘😘“
3 000 Kč — Jana Pičmanová před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„😘😘😘“
2 112 Kč — Martina a rodina před 2 lety

„Věřila jsem, že to vyjde :-). V.K.“
15 000 Kč — Vlasta před 2 lety

1 221 Kč — KK před 2 lety

„přeji lásku energii a sílu“
2 000 Kč — Jakub Ch před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Shanti“
777 Kč — Zrout před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety