Zpátky do školy: Pomozme začít dětem školu s plnou taškou!

celá ČR / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Zpátky do školy: Pomozme začít dětem školu s plnou taškou!

Vybráno 226 826 Kč z 121 000 Kč
Zbývá 90 dnů
187 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Nedávno jste dětem samoživitelů naplnili hladová bříška a nejen loni touto dobou jste dětem ze znevýhodněných sociálních skupin umožnili si léto a tábory užít naplno a my vám za to moc děkujeme! Stále je ale potřebnost na místě a tentokrát jsou to školní batohy těchto dětí, které zejí prázdnotou.

Ve škole by měly rozhodovat znalosti, a ne finanční možnosti rodiny.

Mnoho našich klientů se nám svěřilo s finančními problémy, které začátek školního roku vždy přináší. Jejich finanční rozpočet je totiž již tak napjatý bez ohledu na nenadálé výdaje. Přesně tak to vnímá například i pěstounka Olinky, holčičky, která vyzařuje velkým nadáním a potenciálem: „Olinka je skromná, bystrá holčička, která se dobře učí. Mám ji ve své přímé pěstounské péči od jejích 2 let. V každé volné chvíli kreslí a maluje, což je její velký koníček. Sama také chodí do nízkoprahového zařízení, kde kromě volnočasových aktivit a možnosti doučování se připravuje i na výuku angličtiny do školy.“

Období zalité obavami a rodiče v pasti

„Bohužel, máme každý měsíc problém vyjít, zároveň ale nemáme dostatek finančních prostředků se přestěhovat a ve Vítkově je celkově nedostatek ubytování,“ popisuje dále pěstounka, jak se má jejich finanční situace. Právě pro ně je zrovna např. 1 000,- od dárců neuvěřitelnou úlevou, se kterou mohou s větší psychickou pohodou zahájit nový školní rok.

Nejsem tak doslova schopná ušetřit ani korunu a nový školní rok nám klepe na dveře a já bych si moc přála, aby ho Olinka mohla prožít se vším, co ke svému studiu potřebuje.

Jak sbírka pomůže?

Každé dítě si zaslouží stejný start, bez ohledu na jeho původ či finanční možnosti rodiny. Podpořte skrze tuto sbírku děti a rodiče, pro které je začátek školního roku starost a ne radost. Společně jim můžeme zajistit potřebné školní pomůcky, aby do školy chodily rády.

Pomozme dětem plnit si své sny a usnadnit jim hodiny strávené ve školní lavici!

Děkujeme za vaše dary a možnost poskytnout dětem to, co ostatní mohou brát za samozřejmost. Jste pro tyto rodiny důležitým majákem.

Tato sbírka byla spuštěna pod dohledem a s doporučením našich zkušených sociálních pracovnic, které také dohlédnou nad vyúčtováním sbírky a vyberou klienty, kterým příspěvek ze sbírky vyplatíme.

Partneři sbírky 1

e-shop U Terezky

Partenerem sbírky je e-shop U Terezky

Sbírku již podpořilo 278 dárců

5 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

590 Kč — Eshop U Terezky a jeho zákazníci před týdnem

227 Kč — Anonymní dárce před týdnem

200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„přeju vám klidný školní rok“
252 Kč — Martina před 2 týdny