Život bez rovnátek... aneb 18 let s rovnátky

Praha / Sbírku organizuje Kristýna Junková moc.liamg@avoknujanyt

{}
0 %

Život bez rovnátek... aneb 18 let s rovnátky

Vybráno 1 303 428 Kč z 1 300 000 Kč
Zbývá -47 dnů
100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. dubna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jaký je život s rovnátky po dobu 18 let? Ano, čtete správně, 18 let. Vede k tomu příběh, který se tu pro Vás pokusím shrnout a zkrátit do několika vět. Ale nejprve se Vám představím, jmenuji se Kristýna a je mi 28 let. Ráda fotím, chodím do divadla či zpívám.

Jako u spoustě dětí se občas stane, že zkrátka zuby nejsou tam, kde by měly být a ani na svá místa zcela nesměřují. Tímto případem jsme byla i já. Avšak, záhy se zjistilo, že to nebude jen tak. Po prvním RTG bylo jasné, že to, co začalo obyčejným předkusem a mezerou mezi zuby, bude mít vážnější dopad.

"Vaše dcera nemá kořeny zubů," zaznělo z úst zubního lékaře. Ano, opět čtete správně. Nemám kořeny zubů (můžete vidět na obrázku z RTG). A tím započala má zdlouhavá ortodontistická léčba fixním aparátem a ten mi v podstatě zůstal do dnes.

Během léčby se zjistil i zastavený růst čelistí (nemám všechny zuby), ten měl za následek i hluboký zkus zapříčiňující poškození čelistních kloubů. Bolesti a trnutí zubů je na denním pořádku.

Někdy kolem 19 let jsem absolvovala genetické testy, které ukázaly, že resorbce kořenů zubů, tedy jejich ztráta, je geneticky nastavená. Jedná se tedy o neznámou genetickou anomálii.

Po dokončení růstu v roce 2012 jsem mohla absolvovat jednu z náročných stomatochirurgických operací a to ortognátní operaci spodní i horní čelisti. Jedná se o jejich posun. Poté měla následovat implantace všech zubů, ta se však kvůli vysokým finančním nákladů nemohla uskutečnit.

Od té chvíle mi na zubech zůstaly fixační rovnátka, která drží všechny zuby při sobě se snahou udržet je v čelisti, co nejdéle to půjde a zabránit vypadnutí.

Potřebuji tedy náročnou implantaci všech zubů, nejen kvůli normálnímu příjmu potravy, ale i kvůli stabilizaci čelistních kloubních hlavic a nastavení správného skusu čelistí.

Tato náročná operace i s dalšími potřebnými zákroky, jako doplnění kosti apod., a se všemi náklady může u mě, jako zcela speciálního případu, přesáhnout i 1 milion korun. Což je pro mě částka, kterou nejsem schopna svépomocí dát dohromady.

Proto Vás prosím s největší pokorou o Vaši pomoc, abych se nejen mohla opět usmívat, ale především žít bez dennodenních bolestí a strachem, že zuby už to s dalším kousnutím nevydrží či se opět zasekne bolestivě čelist. Ale také mohla opět jíst pro někoho zcela běžné potraviny, které jsou pro mě v tuto chvíli nereálné, jako třeba to - kousnout si do jablka.

Všem Vám moc děkuji za pozornost i čas, který jste věnovali těmto řádkům, ale především za poskytnutou pomoc jakoukoliv částkou, protože každá pomoc se počítá.

Bližší informace a detailnější popis naleznete také zde:


 

Mějte se krásně a všem pevné zdraví! Vaše Kiky

 

PRVNÍ META ZA NÁMI...

PRVNÍ META ZA NÁMI...

01. 02. 2021
Ahoj přátelé, známí i anonymní dárci🍀

Ráda bych Vám všem touto cestou poděkovala za podporu, kterou mi projevujete, v rámci mého projektu. Jste úžasní a já Vám z celého srdce (i zubů, které téměř nemám 😁) děkuji, že sdílíte, lajkujete a pomáháte mi dojít k vysněnému cíli! Opravdu jsem v úplném začátku nečekala, že se za první týden vyšplháme k takové částce. A že se takové množství krásných lidí spojí dohromady pro jednu osobu. Nesmírně si toho vážím a s pokorou Vám děkuji! A víte co? MY JEDEME DÁL...! 🙌♥️

Kiky♥️

Sbírku již podpořilo 2974 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

121 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Kiky - moc nemůžu přispět, tak alespoň symbolicky. Dívám se, že cílovou částku, jsi již dosáhla. 😉 Držím palce a hodně štěstí. “
121 Kč — Inža před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Ať se Ti operace podaří a budeš mít zářivý úsměv na všechny kolem. :-)“
300 Kč — Pavel Sch. před 2 měsíci

871 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Držím palce“
121 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

389 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Hodně štěstí“
121 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

Další běžící sbírky

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům
17 %

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům

Speciální rehabilitace pro Elišku
81 %

Speciální rehabilitace pro Elišku

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry
47 %

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry