Život bez bariér pro bojovnici Lindu! Ochrnutá 14letá gymnastka potřebuje pomoc

Dobřichovice / Sbírku organizuje Hana Absolonová moc.liamg@anah.nolosba

{}
0 %

Život bez bariér pro bojovnici Lindu! Ochrnutá 14letá gymnastka potřebuje pomoc

Vybráno 1 105 011 Kč z 850 000 Kč
Zbývá -289 dnů
130 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Ještě v únoru 2020 byla Linda aktivní a talentovaná gymnastka. Ale dnes je všechno jinak. V jedno nedělní dopoledne, po tom, co sourozenci doma cvičili a hráli si, najednou doslova z minuty na minutu přestala cítit nohy.

Když byla dovezena do nemocnice, byla již od pasu dolů ochrnutá a tento stav se přes veškerou snahu lékařů nepodařilo změnit. Dle lékařů je Lindino náhlé ochrnutí způsobeno vzácnou formou míšní ischemie, jejíž příčinu se nepodařilo zjistit. Lindin stav není následkem žádného úrazu ani známé nemoci. V České republice a ani v Evropě takovýto případ nemá obdoby.

Po dlouhých měsících strávených v nemocnici a na následných rehabilitacích je dnes Linda konečně doma s rodinou. Postupně se srovnává s životem paraplegika. I její rodiče a mladší sourozenci se seznamují s novým životem, ke kterému je, bohužel, Linda nenávratně odsouzena.

Lindinu rodinu takto tragédie zasáhla v závěru kompletní rekonstrukce domu. S bezbariérovostí ale rekonstrukce nepočítala a finance na potřebné nemalé úpravy již nezbyly. Linda se na vozíku nedostane do vlastního domu, potřebuje vybudovat novou přístupovou cestu. Po rekonstrukci měla mít poprvé v životě svůj vlastní pokoj. Ten ji ovšem čeká v patře a ve starém rodinném domě s úzkým schodištěm je pro ni bez zásadních stavebních úprav naprostonedosažitelný.

Dům Lindiny rodiny stojí v prudkém kopci a Linda se sama na vozíku nedostane ani nejbližší autobusovou zastávku. V tom by ji mohl pomoct elektrický invalidní vozík.

Aby se její zdravotní stav nezhoršoval, potřebuje pravidelné rehabilitace, množství zdravotních a hygienických pomůcek. Jenom malá část z toho všeho je ale hrazena ze zdravotního pojištění.

Linda by v budoucnu chtěla opět sportovat, chce chodit do školy a potkávat se aktivně s kamarády. Proto Vás žádáme o pomoc. Každá koruna, kterou Lindě a její rodině přispějeme, je krokem k normálnějšímu životu pro tuto malou velkou bojovnici.

Život bez bariér pro bojovnici Lindu!

#bojovnicelinda

Poděkování lékařům z Thomayerovy nemocnice

Poděkování lékařům z Thomayerovy nemocnice

14. 02. 2021

Rádi bychom si touto formou dovolili poděkovat i lékařům z dětského chirurgického oddělení a JIRP Thomayerovy nemocnice v Praze. V průběhu prosince 2020 zasáhly Lindu potíže se žlučníkem, které vyžadovaly hospitalizaci a akutní lékařský zásah. 

I v těchto souvislostech Lindu očekávají v blízké budoucnosti operace. Celý prosinec i vánoční svátky jsme bohužel pod tlakem okolností řešili Lindin kolísavý zdravotní stav, který je, díkybohu, v tuto chvíli stabilizovaný. Čeká ji ale v dohledné době operace žlučníku a kardiologický zákrok. Snad se pak již bude situace pouze zlepšovat.

Příběh Lindy můžete i nadále sledovat na bojovnicelinda.cz

Děkujeme, jste úžasní!

Děkujeme, jste úžasní!

19. 11. 2020

Pro začátek bychom Vám všem, kterým příběh Lindy není lhostejný, chtěli nesmírně poděkovat. Poslední měsíc a půl jsme téměř bez dechu sledovali jak ve sbírce přibývají příspěvky s nádhernými vzkazy a když sbírka před dvěma týdny dosáhla 100% částky, kterou Lindina rodina potřebuje, neubránili jsme se slzám. Nesmírně Vám všem děkujeme. Vaše pozitivní energie a štědrost už teď pro Lindu znamená významné zvýšení kvality života a tušíme, že díky Vám již snad bude jenom lépe. V průběhu dnešního dne dosáhl celkový počet Vašich příspěvků 1000. My se s vděkem a pokorou nestačíme divit a těšit. Je krásné, kolik dobroty a laskavosti je ve světě mezi lidmi, přestože tento rok opravdu nebyl lehký pro nikoho. 

V průběhu posledního měsíce se zvedla obrovská vlna podpory pro Lindu, nejen zde na znesnáze21 ale také v jiných médiích. Díky organizaci Gym-gym a online dobročinným  gymnastickým tréninkům vznikla krátká reportáž o Lindě v České Televizi. O Lindě jste mohli slyšet i v Českém Rozhlase. Vznikla pro ni dobročinná dražba tanečních kostýmů, v blízké budoucnosti také proběhnou online taneční workshopy, jejichž 100% výtěžku půjde do této sbírky. Velice pěknou akci zorganizovalo květinářství Pěkné Kvítko. Také lidé z projektu Kolo pro Adama a z nadace Černí koně se rozhodli Lindě pomoct. 

Takovou podporu opravdu nečekal nikdo z nás a nesmírně si jí vážíme. I proto bychom s Vámi nadále chtěli zůstat v kontaktu a dále Vás informovat o příběhu Lindy, který teď díky Vám spěje ke šťastnější budoucnosti. K normálnějšímu životu pro Bojovnici Lindu.

DĚKUJEME

Na závěr bychom vám rádi odevzdali odkaz od Lindy, ta Vás zdraví a moc děkuje všem, kteří podporují a sledují její příběh.

Příběh Lindy můžete také sledovat na bojovnicelinda.cz


Nový handbike

Nový handbike

19. 11. 2020

Linda je v současné době doma s rodinou. Účastní se distanční výuky na gymnáziu a konečně se vrátila zase k sportu. Díky úžasné  skupině lidí z projektu Kolo pro Adama (https://www.facebook.com/teamadam2020) a nadace Černí koně (https://www.facebook.com/cernikone) dostala svůj vlastní handbike. Napoprvé zvládla 10 kilometrů kolem Vltavy a první dojmy z jízdy byly skvělé. Těší se na další kilometry, které jí částečně vrací její samostatnost a radost z pohybu. A pevně věří, že jí počasí vydrží co nejdéle.

Její rodiče se pomalu připravují na budoucí rekonstrukce. V přípravné fázi je nájezdová rampa ze silnice k domu, bohužel řemeslníků je v současné době nedostatek, proto se bude realizovat nejspíš až příští rok.Sbírku již podpořilo 1053 dárců

3 000 Kč — Petr Vondráček před rokem

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držíme ti palce!“
1 000 Kč — Tereza Jílková před rokem

„Myslím na vás, holky! “
4 200 Kč — Katka Derouet před rokem

„Držíme palce“
1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Lindi kdykoliv tě rádi uvidíme, máme tě moc rádi! Přejeme krásné Vánoce a do roku 2021 spoustu sil, zdravíčka a stálého úsměvu na tváři.“
20 000 Kč — Bizonky <3 před rokem

2 112 Kč — Marketa Kyselicova před rokem

„Držíme pěsti, Linduško ❤️ Uzdrav se! “
373 Kč — Vendula před rokem

15 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„ Myslim na tebe.Ela “
373 Kč — Ela mg sokol Praha 7 před rokem

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
55 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou
104 %

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace
31 %

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace