Zázemí a lepší časy pro samoživitelku Evu se 2 dětmi

Město Touškov / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Zázemí a lepší časy pro samoživitelku Evu se 2 dětmi

0 %

Vybráno 2 371 Kč z 25 000 Kč
Zbývá -675 dnů
Sbírka byla ukončena 05. září 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Eva a jsem rozvedená samoživitelka a maminka tří dětí. 12leté Janičky, která má poruchu autistického spektra, 9letého Richarda a 6letého Adámka. Bydlím v pronájmu s Janičkou a Adámkem. Ríša je nyní v péči svého otce, ale navštěvujeme se každý víkend a máme dobrý vztah.

Brigáda rodinu neuživí

Jsem nezaměstnaná a bez nároku na podporu – jsem totiž v evidenci ÚP déle než rok. Nemohu sehnat jinou práci než brigádu, jelikož péče o dceru Janičku, vzhledem k jejímu handicapu, a další mé děti je časově náročná.

Snažím se tedy vydělat různými brigádami: úklid, hlídání dětí, překlady z domova, ale při stoupání cen a životních nákladů jsem zoufalá. Brigády jsou nárazové přivýdělky bez finanční jistoty. Pomáhá nám moje maminka, ale je jí již 75 let a nechci jí se vším stále tak zatěžovat.

Naše příjmy se skládají z 6 000 Kč výživného, 3 300 Kč příspěvku na péči, 2 400 Kč rodinných přídavků a 1 000 Kč hmotné nouze. Jenom náš nájem ale činí 15 000 Kč.

Na příspěvek na bydlení nemám v aktuální situaci nárok – nemohu být v bytě přihlášena a majitel nedovolí nahlédnout do vyúčtování, nemám tak potřebné dokumenty k čerpání příspěvků na bydlení. Tuto situaci se snažím změnit.

Stěhování a lepší vyhlídky

Koncem měsíce se stěhujeme do městského bytu. Bude levnější a pěkný a budu zde mít smlouvu. Co je na tom ale aktuálně palčivé a nepříjemné je to, že nemám na zaplacení stěhovací firmy, kterou musím využít, jsem v tomto sama bez pomoci. Zároveň nám schází spoustu vybavení do bytu: jídelní stůl a židle, kde se společně najíst, nemáme skříň ani sedačku. Janička by pro svůj handicap, zútulnění a soukromí potřebovala například závěsy do pokoje.

Jak sbírka pomůže?

Je toho spoustu, co bude potřeba pro děti a celé stěhování výhledově zařídit. Doufám, že mé děti nic nepociťují. Snažím se vytvářet pozitivní zázemí a dětem zajistit stravu a další potřebné věci, navzdory tomu, že já sama již občas propadám panice, co s námi bude... proto s doporučením mé sociální pracovnice zakládám tuto sbírku.

Ale já věřím, že i tentokrát to nějak zvládneme a v novém bydlení už budou mít děti zase stabilní a krásný domov, který jim vybuduji s podporou vás všech!

Strašně moc děkuji za přečtení těchto řádku a děkuji za vše, co děláte.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety