Základní vybavení bytu pro moji nemocnou mamku a sestru

Liberec / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Základní vybavení bytu pro moji nemocnou mamku a sestru

Vybráno 0 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -398 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. srpna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Tuto sbírku zakládám pro svoji maminku, kterou celý život neprovázelo příliš mnoho štěstí. Bohužel si i sáhla na život, ale já jsem moc vděčná, že tu dnes se mnou moje maminka stále je a bojuje a léčí se. Bohužel přišla další těžká rána, a to náhlá smrt její maminky – naší babičky, která onemocněla rakovinou. Mám ještě mladší sestru, které je teď 18 let a chystá se maturovat.

Měly jsme u babičky domov, se vším nám pomáhala a se sestrou nás také vychovávala a provázela celým životem.

Otce jsme nikdy neměly, a tak pro nás babička byla a stále je velmi blízkou osobou. Hned po smrti babičky si náš děda, který žil společně s babičkou, nastěhoval do našeho domu milenku (tento vztah měl již dlouho) a s námi se již dále nechce vídat.

Mamince po tom všem diagnostikovali bipolární poruchu. Vždycky jsme věděly, že se něco děje, že mamince není úplně dobře, ale dlouho s tím kvůli nám bojovala. Najednou se vše ještě zhoršilo. Snažím se mamince a sestře pomáhat, jak jen mužů. Máme dobré vztahy, i když sama od 18 let žiji jinde. Nyní pro maminku žádáme o invalidní důchod. Její stav je jako horská dráha, má spousta léku a snaží se vyrovnat se svoji nemocí, ale to není lehké. Nemůže žít normální život, pracovat, ani se radovat.

Financí je opravdu málo a v malém bytě, kde se sestřičkou bydlí, je pohovka již v kritickém stavu, a jelikož na ní maminka spí, potřebovala by novou. De facto již teď přespává spíše na podlaze.

Dalším dlouhodobým problémem je lednička, která již také dosluhuje a rozbila se i do toho pračka. Všechno najednou a bohužel už není v mých silách koupit. Maminka a sestra si to opravdu zaslouží, a proto jsem se uchýlila k oslovení dárců. Zdali by mamince a sestře nepomohli žít v důstojných podmínkách a sestřičce v nich hlavně také umožnili dostudovat.

I přes to všechno, co zde popisuji a jakkoliv to asi zní, je to skvělá mamka – i když jsme to měly v některých chvílích těžší. Vždy nás měla ráda a byla k nám laskavá.

Moc Vám děkuji za každou podporu. Byla bych moc šťastná, kdyby se to povedlo.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Převod do sbírky pro samoživitele“
-777 Kč — znesnáze21 před rokem

„Přeji mamince aby se její stav stabilizoval a mohla si tak užívat i krásných chvil, který život nabízí. Sama BP mám, ID (po 14letech nemoci) pomohl. Bůh žehnej!“
777 Kč — Barbora před rokem