Žádné dítě nemá být na světě samo – pomozte nám to měnit!

Praha, Středočeský a Plzeňský kraj / Sbírku organizuje Rozum a Cit, z. s.

{}
0 %

Žádné dítě nemá být na světě samo – pomozte nám to měnit!

Vybráno 5 142 Kč z 250 000 Kč
Zbývá 332 dnů
2 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsou děti, které vyrůstají mimo vlastní rodinu. A proto jsou i náhradní rodiny, které jim vytvářejí nový domov. Jsme Rozum a cit a naším posláním je všestranná podpora této náhradní rodinné péče.

Věděli jste, že každý rok je zhruba 2 000 dětí soudně odebráno z rodin a v dětských domovech a dalších zařízeních jich vyrůstá skoro 8 000?

V ústavní péči dětem však chybí to zásadní – pocit bezpečí a přijetí, který lze zažít jen v rodině – u mámy, táty, nebo jiné blízké osoby. Pomocí všestranné podpory pěstounských rodin zvyšujeme počty dětí, které mohou vyrůstat v milujícím rodinném prostředí. Vnímáme, že pěstouni potřebují, aby se někdo zajímal o jejich starosti, jednal s nimi s respektem a pomáhal řešit často obtížné situace spojené s výchovou a péčí o přijaté děti.

V současné době pracujeme s 250 pěstounskými rodinami. Pěstounům a jejich dětem poskytujeme poradenství, terapeutickou podporu, vzděláváme je, provázíme pěstounstvím a zajišťujeme péči o děti v případě, kdy pěstoun musí řešit neodkladné záležitosti. Vybranou částku použijeme na zajištění těchto služeb.

Pomozte s námi dalším dětem vyrůstat v rodinách. Buďte součástí našeho projektu!

Jak pomáháme my?

Rozum a Cit více než 22 let pracuje s pěstounskými rodinami a zároveň podporuje a rozvíjí myšlenku náhradní rodinné péče v ČR. Jsme přesvědčeni, že každé dítě má právo vyrůstat v milujícím rodinném prostředí. V rámci svých služeb provázíme náhradní rodiny a klademe velký důraz na komplexnost práce s nimi.

Při své činnosti vycházíme ze znalosti konkrétních situací rodin a z jejich potřeb. Společně pak hledáme vhodné možnosti intervence či podpory. Rozum a Cit se také snaží vytvářet podmínky pro rozvoj systému práce s náhradními rodinami v ČR prostřednictvím mediální osvěty, publikační činnosti či připomínkováním systémových a legislativních procesů v této oblasti. 

Sbírku již podpořilo 4 dárců

„Alespoň takto mohu sama čekám a žádám pomocí mému synovi a vnoučatům“
100 Kč — Babička jana před 3 týdny

„POMOŽKY “
2 942 Kč — znesnáze21 před měsícem

„Díky za to, co děláte, je to vážně důležité.“
2 000 Kč — Tom před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci