Vzdělání je budoucnost dětí

Děčín / Sbírku organizuje Indigo Děčín, z.s. zc.manzes@racjarg.valsorim

0 %

Vzdělání je budoucnost dětí

Vybráno 90 221 Kč z 90 000 Kč
Zbývá 48 dnů
100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 15. března 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Děti ze sociokulturně znevýhodněného prostředí často bojují s vyloučením. My se to snažíme změnit, a naopak je podpořit na jejich cestě k začlenění se. Záleží nám zejména na jejich vzdělávání. Uvědomujeme si, že je to to, co je v životě může posunout kupředu.

Spolek Indigo Děčín, z.s., provozuje Nízkoprahové komunitní centrum dětí a mládeže Kamarád. Centrum se nachází v Boleticích nad Labem, což je jedna z vyloučených lokalit města Děčína v Ústeckém kraji.

Centrum navštěvuje denně kolem 30-35 dětí. Naším prvořadým úkolem a cílem je smysluplné využití jejich volného času.

Děti, které navštěvují zdejší ZŠ si u nás pod dohledem zaměstnanců mohou vypracovat své domácí úlohy, vyhledávat si informace na internetu, hrát různé interakční a vědomostní hry a tím se nenásilně vzdělávat. Nemají své vlastní počítače, či tablety, ani vlastní připojení k internetu. Jejich rodiče jsou vesměs nezaměstnaní, neboť nezaměstnanost v tomto kraji je poměrně vysoká. Mnoho rodin s dětmi se tak potýká s chudobou.

Momentálně máme k dispozici 7 počítačů, které pomalu ale jistě dosluhují. Některé z nich už nefungují vůbec… Vzhledem k tomu, že jsme neziskovou organizací, není v našich silách zajistit tak vysokou finanční dotaci.

V současné době epidemie a uzavření škol se snažíme zajistit on-line výuku, ale bez funkčních zařízení to jde ztěžka.

I tak se snažíme situaci zvládnout a dětem pomoci, neboť i my si uvědomujeme, jak je vzdělání pro děti z nepodnětného prostředí důležité pro jejich budoucí život a zařazení se do většinové společnosti.

Věříme proto, že se najdou skvělí a hodní dárci, kteří nám přispějí na zakoupení 7 nových PC sestav a pomohou tak dětem a mládeži v jejich vzdělávání.

Za finanční pomoc předem moc děkujeme a věřte, že si jí nesmírně vážíme.

 Indigo Děčín

Organizace Indigo, kterou založil Miroslav Grajcar v roce 1998, pomáhá zlepšit způsob života dětí a mládeže z Děčína, které se ocitají v nepříznivé sociální situaci nebo jsou touto situací ohroženy. Ve svém Nízkoprahovém zařízení dětí a mládeže Kamarád, poskytují bezpečné zázemí pro smysluplné trávení volného času, rozvíjení jejich zájmů, nápadů a seberealizace. V posledních dvou letech zaznamenal Kamarád téměř 100% nárůst nových klientů. 

Mimo jiné mají děti možnost i chodit na hřiště, jezdit na tábory nebo delší výlety. Indigo je ve spojení také se školou a sociálním odborem, kde pomáhá například dohlížet nad řádným zápisem do prvních tříd dětí ze sociálně slabších skupin.


Partneři sbírky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Milionář - Simona Kijonková

Patronem sbírky je podnikatelka Simona Kijonková.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

88 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Děkujeme za natáčení a držíme palce! Moc zdravím, Petra“
1 221 Kč — NOW Productions před měsícem

„Mám vás ráda, lidi!!!“
1 000 Kč — Šárka Zimová Dostálová před měsícem

Další běžící sbírky

Speciální terapie Snoezelen pro Barunku
11 %

Speciální terapie Snoezelen pro Barunku

Rehabilitace pro Zuzanku
73 %

Rehabilitace pro Zuzanku

Strážci Plamene na podporu kultury
19 %

Strážci Plamene na podporu kultury