Vzdělání je budoucnost dětí

Děčín / Sbírku organizuje Indigo Děčín, z.s.

Vzdělání je budoucnost dětí

0 %

Vybráno 91 498 Kč z 90 000 Kč
Zbývá -1185 dnů
Sbírka byla ukončena 28. února 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Děti ze sociokulturně znevýhodněného prostředí často bojují s vyloučením. My se to snažíme změnit, a naopak je podpořit na jejich cestě k začlenění se. Záleží nám zejména na jejich vzdělávání. Uvědomujeme si, že je to to, co je v životě může posunout kupředu.

Spolek Indigo Děčín, z.s., provozuje Nízkoprahové komunitní centrum dětí a mládeže Kamarád. Centrum se nachází v Boleticích nad Labem, což je jedna z vyloučených lokalit města Děčína v Ústeckém kraji.

Centrum navštěvuje denně kolem 30-35 dětí. Naším prvořadým úkolem a cílem je smysluplné využití jejich volného času.

Děti, které navštěvují zdejší ZŠ si u nás pod dohledem zaměstnanců mohou vypracovat své domácí úlohy, vyhledávat si informace na internetu, hrát různé interakční a vědomostní hry a tím se nenásilně vzdělávat. Nemají své vlastní počítače, či tablety, ani vlastní připojení k internetu. Jejich rodiče jsou vesměs nezaměstnaní, neboť nezaměstnanost v tomto kraji je poměrně vysoká. Mnoho rodin s dětmi se tak potýká s chudobou.

Momentálně máme k dispozici 7 počítačů, které pomalu ale jistě dosluhují. Některé z nich už nefungují vůbec… Vzhledem k tomu, že jsme neziskovou organizací, není v našich silách zajistit tak vysokou finanční dotaci.

V současné době epidemie a uzavření škol se snažíme zajistit on-line výuku, ale bez funkčních zařízení to jde ztěžka.

I tak se snažíme situaci zvládnout a dětem pomoci, neboť i my si uvědomujeme, jak je vzdělání pro děti z nepodnětného prostředí důležité pro jejich budoucí život a zařazení se do většinové společnosti.

Věříme proto, že se najdou skvělí a hodní dárci, kteří nám přispějí na zakoupení 7 nových PC sestav a pomohou tak dětem a mládeži v jejich vzdělávání.

Za finanční pomoc předem moc děkujeme a věřte, že si jí nesmírně vážíme.

 Indigo Děčín

Organizace Indigo, kterou založil Miroslav Grajcar v roce 1998, pomáhá zlepšit způsob života dětí a mládeže z Děčína, které se ocitají v nepříznivé sociální situaci nebo jsou touto situací ohroženy. Ve svém Nízkoprahovém zařízení dětí a mládeže Kamarád, poskytují bezpečné zázemí pro smysluplné trávení volného času, rozvíjení jejich zájmů, nápadů a seberealizace. V posledních dvou letech zaznamenal Kamarád téměř 100% nárůst nových klientů. 

Mimo jiné mají děti možnost i chodit na hřiště, jezdit na tábory nebo delší výlety. Indigo je ve spojení také se školou a sociálním odborem, kde pomáhá například dohlížet nad řádným zápisem do prvních tříd dětí ze sociálně slabších skupin.


Poděkování dárcům

19. 02. 2021

Vážení dárci,

ze srdce Vám všem děkujeme za podporu v projektu "Vzdělání je budoucnost dětí". Vaší podpory si nesmírně moc vážíme a jsme šťastní, neboť víme a přesvědčili jsme se o tom, že dobří a správní lidé zde existují.

Přiznáme se, že jsme byli Vaší podporou nesmírně mile překvapeni, neboť ještě před ukončením veřejné sbírky jsme dosáhli 102 % požadované částky. Veliké a tak trochu zvláštní poděkování patří neznámému dárci, který nám daroval finanční podporu ve výši 88.000,- Kč. To pro nás bylo až neskutečné. Ale obrovské díky patří samozřejmě všem dárcům. Cílovou, nebo-li požadovanou, částkou ve veřejné sbírce bylo 90.000,- Kč. K dnešnímu dni jsme dosáhli nya 91.498,- Kč.

Vážení dárci, vybrané finanční prostředky budou použity na nákup 7ks počítačových sestav, které náš spolek v nízkoprahovém centru dětí a mládeže Kamarád velice potřebuje. Nyní, v současné "pandemické" době", kdy k nám dochází děti na distanční výuku, o to více. Dovolte mi proto ještě jednou poděkovat Vám všem za Vaše finanční dary, ale zejména také za nesmírně velikou podporu a pomoc v naší práci, a to nejen nám, ale i dětem. Věřte prosím, že si Vaší podpory a darů nesmírně moc vážíme a jsme za ni vděčni. Ještě jednou, veliké díky.

Přeji Vám všem nesmírně krásné a radostné dny.

S vřelým pozdravem

Miroslav Grajcar, předseda spolku a žeditel zařízení Indigo Děčín, z.s.,

Partneři sbírky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Milionář - Simona Kijonková

Patronem sbírky je podnikatelka Simona Kijonková.

Sbírku již podpořilo 5 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Posílám peníze, neboť mě vaše aktivity nesmírně zaujaly. Jen tak dál. Zuzka“
500 Kč — Zuzana Slunéčková před 3 lety

88 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Děkujeme za natáčení a držíme palce! Moc zdravím, Petra“
1 221 Kč — NOW Productions před 3 lety

„Mám vás ráda, lidi!!!“
1 000 Kč — Šárka Zimová Dostálová před 3 lety