Vraťme Maříkovi radost z dvoukola

Praha / Sbírku organizuje Blanka Voříšková

{}
0 %

Vraťme Maříkovi radost z dvoukola

Vybráno 49 989 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -1048 dnů
125 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 22. července 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Mařík je těžce mentálně postižený 13letý autista. Užjako malý měl rád jízdu na kole. Nejdříve jezdil s tátou na sedačce za sedlem,pak na malém kole spojeném tyčí k přednímu kolu.

Před třemi lety jsme Maříkovi nechali vyrobit dvoukolo upravenéna míru. Jeho zdravotní postižení mu bohužel neumožňuje, aby jezdil sám.Mařík měl z jízdy velkou radost, a přestože nemluví, radostně pokřikoval nalidi kolem. Byla to jedna z mála aktivit, kterou jsme mohli dělat společně.

Před pár dny nám bylo toto speciální kolo bohužel z uzamčenéhodvora ukradeno. Na policii jsme krádež nahlásili 15. července. Od té doby jejintenzivně hledáme. Šance na jeho nalezení se s každým dnem snižuje, a protojsme se rozhodli vypsat tuto sbírku.

Penízenám pomohou nechat vyrobit kolo nové a Maříkovi vrátit radost z jízdy na něm.Je velmi smutné vidět, jak kolo na dvoře neustále hledá. Bohužel nechápe, co sestalo.

Pokudby se přece jen našlo, případně kdyby výroba kola byla levnější než cílováčástka, věnujeme peníze na dobročinné účely. Darovali bychom je jedné zorganizací, která nám s péčí o Maříka občas pomáhá.

Děkujemeza Váš příspěvek!

Voříškovi

Poděkování

20. 07. 2020

Milí dárci, chtěli bychom vám moc poděkovat za příspěvek na Maříkovo nové dvoukolo. Cílová částka byla vybrána za méně než dva dny. Úplně nás to ohromilo, takovou míru solidarity jsme nečekali. Poté co bylo dvoukolo ukradeno, jsem cítila čistou beznaděj a smutek. Bylo mi Maříka líto, protože mu vzali něco, co měl moc rád. Známý mi napsal zprávu, že lidé jsou zlí. Já ale nechci žít s vědomím, že lidé jsou zlí. Věřím, žev většina lidí je dobrých. To se také prokázalo touto sbírkou a rychlostí, s jakou byla dokončena. I na Facebooku jsem dostala spoustu povzbudivých zpráv, včetně rady, na koho se při zakládání veřejné sbírky obrátit. Děkuji moc panu Čestmíru Horkému z Znesnaze21, který mi se sbírkou pomohl. V současné době vybíráme výrobce nového kola a moc se těšíme, až si na něm Mařík zase vyjede.

Sbírku již podpořilo 68 dárců

„duplikát platby od STE Servisní oprava a odečet platby: znesnáze21“
-3 000 Kč — znesnáze21 před 3 lety

„Pozdrav zo Slovenska“
3 000 Kč — STE před 3 lety

„Pozdravujeme zo Slovenska a prajeme skoré vyriešenie tejto situácie :-)“
3 000 Kč — STE před 3 lety

„Sorry for the unfortunate incident buddy. Hope you get a new bike and will enjoy the rides like before.“
300 Kč — Sunny před 3 lety

„at Ti to slape, chlape“
1 000 Kč — obcan DM před 3 lety

„opri sa do toho poriadne, Maříku...“
333 Kč — fall dung před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 750 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

300 Kč — Ivana Mašková z Hostinneho před 3 lety

„Blani, ať je Mařík zase šťastny. “
500 Kč — Ivana Švachová z Luže před 3 lety