Vnesme trochu štěstí do náročného života Verunky díky rehabilitacím

Ostrava / Sbírku organizuje Kateřina Zobalová

{}
0 %

Vnesme trochu štěstí do náročného života Verunky díky rehabilitacím

Vybráno 6 950 Kč z 90 800 Kč
Zbývá -3 dnů
8 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 20. září 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Verunka je naše osmileté zlatíčko, které se narodilo jako zdravé dítě. Bohužel po očkování se nám začala vzdalovat. Přestala dokonce žvatlat, dívat se nám do očí a klidně spát. Začala se jen kývat.

Verunka trpí dětským autismem, hraniční těžkou mentální retardací, epilepsií, ADHD, je silně hyperaktivní a přecitlivělá. Je zcela odkázaná na pomoc druhých, nemluví, rozumí jen základním jednoslovným pojmům, je plně na plenách.

Snažíme se s ní vybudovat nějaký komunikační kanál, zatím umí používat asi jen 5 fotek – komunikačních kartiček a tři znaky. Bohužel její mentální retardace, silná hyperaktivita a nesoustředěnost ji velice brzdí. Ale my se nevzdáváme, protože pokroky jsou, i když pomalé.

Máme navíc problém ji najít vhodné psychofarmaka. Vyvolávají u ní nežádoucí vedlejší účinky i kvůli intoleranci na laktózu. Jsme rádi, že se podařilo najít alespoň vhodné léky na epilepsii. Z toho důvodu jsme se rozhodli vydat cestou intenzivních terapií místo medikace.

Verunka zvládá být ve škole jen do oběda. Školní družinu by už nezvládla, byla by přetížená. Přetížení u ní vyvolává těžké afekty a dochází i k sebepoškozování. Proto ji někdy musím i dříve vyzvednout ze školy.

Jak sbírka pomůže?

V minulosti jsme absolvovali intenzivní čtyřtýdenní blok neurosenzorických terapií v ISNA, kde dokonce spolupracovala a velice se ji tam líbilo. To je velice důležité, protože je jinak těžké motivovat ji ke spolupráci.

Výtěžek ze sbírky bychom rádi využili na další blok neurosenzorických terapií.

Vzhledem k tomu, že musím být s Verunkou doma, jsme závislí na tatínkově příjmu. Proto Vás žádáme o finanční pomoc, ať může Verunka chodit do tohoto centra i nadále . Škola pro ní bude zase velice těžká a oni ji tam pomohou okolní vjemy odfiltrovávat a relaxovat. Navíc bude docházet i na ergoterapii, takže se bude učit formou hry sebeobslužnosti.

Sbírka pomůže nejen Verunce, ale i nám jako rodičům, kdy budeme vědět, že je naše dcera v dobrých rukou a my budeme mít šanci si odpočinout.

Všem dárcům děkujeme!

Sbírku již podpořilo 12 dárců

„Kači, přeju hodně síly !!! “
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Držte se “
400 Kč — Mája před 3 týdny

„Držte se!“
1 000 Kč — Marcela před měsícem

„držíme pěsti … “
700 Kč — Táňa před měsícem

300 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Přeji hodně vytrvalosti, trpělivosti a lásky.“
500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem

300 Kč — Anonymní dárce před měsícem

777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — RM před měsícem