Vnesme trochu štěstí do náročného života Verunky díky rehabilitacím

Ostrava / Sbírku organizuje Kateřina Zobalová

{}

Vnesme trochu štěstí do náročného života Verunky díky rehabilitacím

0 %

Vybráno 11 050 Kč z 90 800 Kč
Zbývá -237 dnů
Sbírka byla ukončena 31. října 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Verunka je naše osmileté zlatíčko, které se narodilo jako zdravé dítě. Bohužel po očkování se nám začala vzdalovat. Přestala dokonce žvatlat, dívat se nám do očí a klidně spát. Začala se jen kývat.

Verunka trpí dětským autismem, hraniční těžkou mentální retardací, epilepsií, ADHD, je silně hyperaktivní a přecitlivělá. Je zcela odkázaná na pomoc druhých, nemluví, rozumí jen základním jednoslovným pojmům, je plně na plenách.

Snažíme se s ní vybudovat nějaký komunikační kanál, zatím umí používat asi jen 5 fotek – komunikačních kartiček a tři znaky. Bohužel její mentální retardace, silná hyperaktivita a nesoustředěnost ji velice brzdí. Ale my se nevzdáváme, protože pokroky jsou, i když pomalé.

Máme navíc problém ji najít vhodné psychofarmaka. Vyvolávají u ní nežádoucí vedlejší účinky i kvůli intoleranci na laktózu. Jsme rádi, že se podařilo najít alespoň vhodné léky na epilepsii. Z toho důvodu jsme se rozhodli vydat cestou intenzivních terapií místo medikace.

Verunka zvládá být ve škole jen do oběda. Školní družinu by už nezvládla, byla by přetížená. Přetížení u ní vyvolává těžké afekty a dochází i k sebepoškozování. Proto ji někdy musím i dříve vyzvednout ze školy.

Jak sbírka pomůže?

V minulosti jsme absolvovali intenzivní čtyřtýdenní blok neurosenzorických terapií v ISNA, kde dokonce spolupracovala a velice se ji tam líbilo. To je velice důležité, protože je jinak těžké motivovat ji ke spolupráci.

Výtěžek ze sbírky bychom rádi využili na další blok neurosenzorických terapií.

Vzhledem k tomu, že musím být s Verunkou doma, jsme závislí na tatínkově příjmu. Proto Vás žádáme o finanční pomoc, ať může Verunka chodit do tohoto centra i nadále . Škola pro ní bude zase velice těžká a oni ji tam pomohou okolní vjemy odfiltrovávat a relaxovat. Navíc bude docházet i na ergoterapii, takže se bude učit formou hry sebeobslužnosti.

Sbírka pomůže nejen Verunce, ale i nám jako rodičům, kdy budeme vědět, že je naše dcera v dobrých rukou a my budeme mít šanci si odpočinout.

Všem dárcům děkujeme!

Sbírku již podpořilo 17 dárců

1 500 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

500 Kč — Monika Machů před 9 měsíci

„Kači, přeju hodně síly !!! “
1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držte se “
400 Kč — Mája před rokem

„Držte se!“
1 000 Kč — Marcela před rokem

„držíme pěsti … “
700 Kč — Táňa před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem