Větší automobil pro Matýska

Česká Lípa / Sbírku organizuje Jana Dreslerová

{}
0 %

Větší automobil pro Matýska

Vybráno 295 600 Kč z 350 000 Kč
Zbývá -527 dnů
84 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 17. dubna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Matýsek se narodil ve 32. týdnu těhotenství, kvůli infekci v břiše. Po prvních vyšetřeních se zdálo být vše v pořádku. Bohužel tomu tak nebylo, při dalším vyšetření lékaři zjistili, že Matýsek nemá pohybová centra v mozku a diagnostikovali mu dětskou mozkovou obrnu.

Matýsek cvičí od narození Vojtovu metodu, jezdí do lázní, na neurorehabilitační pobyty, má za sebou 6 ortopedických operací kyčlí a bohužel teď nevíme, zda ho v budoucnu nebudou čekat další, záleží, jak budou reagovat kyčle na jeho růst. V 8 letech neleze, nechodí, sám se nenají, neoblékne, je zcela odkázaný na pomoc matky.

Podpořte Matýska, aby ho v jeho stavu mohla rodina vozit do speciální školy a k lékařům automobilem.

Do teď jezdil chlapec v kočárku, ale pro lepší vývoj a sed jsme Matýskovi pořídili vozík a s tím právě souvisí i pořízení většího automobilu. Do současného automobilu se nám bohužel vozík nevejde, velikost kufru nestačí na velikost a výšku vozíku. Vzhledem k častějším návštěvám lékařů, ježdění do lázní, ježdění na výlety, na různé rehabilitační pobyty potřebujeme vůz, do kterého vozík dáme vcelku a nebudeme ho muset rozkládat na části a pak ho zase skládat dohromady při každé přepravě v autě. Větší vůz nám značně ulehčí cestování s Matýskem. Do budoucna máme v plánu do automobilu řešit pořízení plošiny.

Matýsek chodí do speciální školy v České Lípě, kde je moc spokojený a šťastný. V září začal chodit do druhé třídy. Paní učitelka a paní asistentky ho moc chválí, jak je šikovný a krásně spolupracuje.  

Vůz, který máme nyní jsme pořídili v roce 2017 přes úřad práce, tenkrát stačilo, že jsme se do něj vešli s kočárkem. Abychom mohli tento vůz prodat, musíme mít pro Matýska nový větší vůz, poté musíme požádat soud o povolení k prodeji, jelikož vůz je psaný na nezletilého syna, a tak musíme úřadu práce vrátit finance, které jsme od nich za tím účelem získali (vůz se bude prodávat dřív než po uplynutí 7 let). Proto žádáme o pomoc i veřejnost.

Kvůli současné situaci v automobilovém průmyslu, budeme nejspíše volit bazarový vůz do 3 let stáří. Budeme vám moc vděční za jakoukoli podporu!

 

 

Poděkování

11. 04. 2022

Z celého srdce bych chtěla všem moc poděkovat za finanční příspěvky, moc si toho vážíme ❤️ Matýsek je bojovník a já jsem na něj neskutečně pyšná za to jak vše zvládá a stále má úsměv na tváři 🥰🍀

Partneři sbírky 1

Zásilkovna

Patronem sbírky je Zásilkovna.

Sbírku již podpořilo 278 dárců

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať Ti auto slouží ❤️🍀“
100 Kč — Jakub před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️“
500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Pro Matýska, přejeme hodně sil !“
2 000 Kč — Fotoobrazy z plátna před rokem

2 000 Kč — Europasta, SE před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přeju hodně sil.“
400 Kč — Jitka před rokem

419 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Opatrujte se a držte se! 🥀“
1 221 Kč — Veera Polymeera před rokem