Větší automobil pro Matýska

Česká Lípa / Sbírku organizuje Jana Dreslerová zc.tsop@42okcinuls

{}
0 %

Větší automobil pro Matýska

Vybráno 47 863 Kč z 350 000 Kč
Zbývá 38 dnů
14 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 10. ledna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Matýsek se narodil ve 32. týdnu těhotenství, kvůli infekci v břiše. Po prvních vyšetřeních se zdálo být vše v pořádku. Bohužel tomu tak nebylo, při dalším vyšetření lékaři zjistili, že Matýsek nemá pohybová centra v mozku a diagnostikovali mu dětskou mozkovou obrnu.

Matýsek cvičí od narození Vojtovu metodu, jezdí do lázní, na neurorehabilitační pobyty, má za sebou 6 ortopedických operací kyčlí a bohužel teď nevíme, zda ho v budoucnu nebudou čekat další, záleží, jak budou reagovat kyčle na jeho růst. V 8 letech neleze, nechodí, sám se nenají, neoblékne, je zcela odkázaný na pomoc matky.

Podpořte Matýska, aby ho v jeho stavu mohla rodina vozit do speciální školy a k lékařům automobilem.

Do teď jezdil chlapec v kočárku, ale pro lepší vývoj a sed jsme Matýskovi pořídili vozík a s tím právě souvisí i pořízení většího automobilu. Do současného automobilu se nám bohužel vozík nevejde, velikost kufru nestačí na velikost a výšku vozíku. Vzhledem k častějším návštěvám lékařů, ježdění do lázní, ježdění na výlety, na různé rehabilitační pobyty potřebujeme vůz, do kterého vozík dáme vcelku a nebudeme ho muset rozkládat na části a pak ho zase skládat dohromady při každé přepravě v autě. Větší vůz nám značně ulehčí cestování s Matýskem. Do budoucna máme v plánu do automobilu řešit pořízení plošiny.

Matýsek chodí do speciální školy v České Lípě, kde je moc spokojený a šťastný. V září začal chodit do druhé třídy. Paní učitelka a paní asistentky ho moc chválí, jak je šikovný a krásně spolupracuje.  

Vůz, který máme nyní jsme pořídili v roce 2017 přes úřad práce, tenkrát stačilo, že jsme se do něj vešli s kočárkem. Abychom mohli tento vůz prodat, musíme mít pro Matýska nový větší vůz, poté musíme požádat soud o povolení k prodeji, jelikož vůz je psaný na nezletilého syna, a tak musíme úřadu práce vrátit finance, které jsme od nich za tím účelem získali (vůz se bude prodávat dřív než po uplynutí 7 let). Proto žádáme o pomoc i veřejnost.

Kvůli současné situaci v automobilovém průmyslu, budeme nejspíše volit bazarový vůz do 3 let stáří. Budeme vám moc vděční za jakoukoli podporu!

 

 

Sbírku již podpořilo 69 dárců

500 Kč — Jilkovi před 3 hodinami

„Držím pakečky ať se Vám podaří vybrat co nejvíce peněz ♥️ A vše se Vám díky většímu vozu zjednoduší.Dám sdílet mezi své přátelé … třeba se někdo přidá a pomůže “
777 Kč — Naďa Moravcová včera

252 Kč — Marek Brodský před 2 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

474 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Krásné Vánoce, jsi šikulka.“
252 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

252 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

252 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

200 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

Další běžící sbírky

Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme
57 %

Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme

Štědromocná sbírka pro pečující
31 %

Štědromocná sbírka pro pečující

Kmenové buňky pro Davču
45 %

Kmenové buňky pro Davču