Větší auto pro nemocnou Natálku

Čáslav, Tupadly
Sbírku organizuje Nadační fond pomoci
Rodina a děti, Zdraví

Větší auto pro nemocnou Natálku

Vybráno 927 Kč

z 200 000 Kč   / 0 %
0 %
Zbývá -1145 dnů
3 dárci

Sbírka běží na Znesnáze21

Sbírka byla ukončena 24. ledna 2023
Sdílet s přáteli

Žijeme v menší vesničce v rodinném domě s manželem a dvojčátky. Natálka a Štěpánek se nám bohužel narodili před 6 lety předčasně – ve 24 tt a oba vážili okolo 0,5 Kg. Svůj začátek života si tak museli doslova vybojovat a nevyhnuly se jim zdravotní komplikace. Oba jsou po operaci očí a střev, a strávili v nemocnici přes půl roku. Štěpánek má retinopatii 3. stupně a Natálka 4. – 5.

Natálka musí neustále cvičit, jelikož má hodně spastické – ztuhlé svaly hlavně u nohou, také musí stimulovat svůj zrak. Navštěvuje speciální školku, kam chodí, když zrovna nejezdí cvičit. Právě proto potřebujeme pro ni sehnat větší vůz, abychom ji tam mohli vozit spolu s jejími pomůckami i kočárkem a mohla tak i ona s dětmi ven. Nyní už je jako předškolák – umí se otáčet, přitahovat se ručičkama a začíná si i povídat a různě broukat.

Výtěžek sbírky půjde na větší automobil pro nechodící Natálku, do kterého se vejdou všechny její potřebné pomůcky.

Za nedlouho nás čeká operace ulzibat, kterou jsme se rozhodli s Natálkou podstoupit, protože i přes časté cvičení dochází ke zkrácení jejích svalů. Problém je tak pro nás palčivější a palčivější.

Momentálně jsme v poměrně absurdní situaci. Kvůli neustálému dojíždění za lékaři a na rehabilitace jsme již před 3 lety žádali o příspěvek na pořízení auta od úřadu práce. Dostali jsme ho a koupili jsme za něj malé auto, do kterého se nám dnes bohužel nevejde kočárek a další potřeby pro Natálku, se kterou musíme dojíždět cvičit a do speciální školky.

Bohužel musíme pořízené auto vlastnit další 4 roky, jinak budeme muset vrátit poměrnou část příspěvku, a tak jsme trochu v pasti. Nemůžeme totiž tento automobil prodat a koupit jiný, jak by se nabízelo.

Prosím, pomozte nám dopravovat naši nemocnou dcerku ke specialistům. 

Petr 24.01.2023 50 Kč

Anonymní dárce 16.01.2023 777 Kč

Milan H. 01.12.2022 100 Kč

„Držím palce“

Můžu si odečíst dar z daní?

Jasně! Stačí zaškrtnout, že máte zájem o potvrzení o daru, a vyplnit údaje. Hned jak dorazí vaše platba, uvidíte potvrzení v e-mailu.

Za jak dlouho se dar přičte?

Rychlost připsání peněz záleží na vaší bance a platební metodě. Nelekejte se, když se hned neuvidíte mezi dárci.

Jsou sbírky ověřené?

Naše sbírky prochází kontrolou nejen před spuštěním. Až sbírka skončí, dohlídneme, aby peníze příjemce využil do posledního haléře na to, o co žádal.

Vzkazy od dárců

Milan H. 01.12.2022 100 Kč

„Držím palce“

DALŠÍ Dobročinné sbírky

Zastavme zbytečnou smrt na silnici: zachraňme žáby a čolky z Jizerských hor

Zastavme zbytečnou smrt na silnici: zachraňme žáby a čolky z Jizerských hor

Pomozme samoživitelce Anetě s péčí o syna Matyáška s autismem

Pomozme samoživitelce Anetě s péčí o syna Matyáška s autismem

Vraťme život na Vinici: Poutní cesta pro Kolín

Vraťme život na Vinici: Poutní cesta pro Kolín

Filípek má rakovinu. S maminkou teď hledají bezpečný domov

Filípek má rakovinu. S maminkou teď hledají bezpečný domov

Podpora péče o psí seniory v útulku Německý ovčák v nouzi

Podpora péče o psí seniory v útulku Německý ovčák v nouzi

Domov pro Davídka – aby zůstal s babičkou, ne v dětském domově

Domov pro Davídka – aby zůstal s babičkou, ne v dětském domově

Nová paruka pro Izabelku s alopecií – aby mohla dál zářit

Nová paruka pro Izabelku s alopecií – aby mohla dál zářit

Pomozme Robertovi s dojížděním za vzděláním

Pomozme Robertovi s dojížděním za vzděláním

Připravte a spusťte sbírku na pár kliků!

Rychle a bez námahy spustíte vlastní dobročinnou sbírku.

Znesnáze21 v médiích