Vánoční sbírka pro seniory z Elpidy

Praha / Sbírku organizuje Elpida o.p.s.

{}

Vánoční sbírka pro seniory z Elpidy

0 %

Vybráno 4 466 Kč z 21 000 Kč
Zbývá -23 dnů
Sbírka byla ukončena 31. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Elpida je nezisková organizace, která se již 20 let zaměřuje na podporu aktivního a naplněného života seniorů a provází je náročnými životními situacemi.


Elpida provozuje dvě vzdělávací a kulturní centra pro seniory a bezplatnou telefonickou krizovou Linku seniorů 800 200 007, vydává časopis Vital, na principech sociálního podnikání založila značku Ponožky od babičky, nahrává podcast OLD's COOL, má dámský pěvecký sbor, pořádá výstavy, workshopy a mnohé další osvětové akce ke zlepšení vnímání stáří mladšími generacemi.

 

Jak sbírka pomůže?

Vzdělávací centra Bělidlo na Praze 5 a Přístav na Praze 7 nabízí kvalitní celoroční vzdělávací a kulturní program, který navštěvuje více než 2 500 seniorů. Odučí se zde téměř 10 000 hodin. Mezi ně patří celoroční jazykové a pohybové kurzy, počítačové kurzy i kurzy na ovládání tabletů, chytrých telefonů, chytrých hodinek, a nejrůznější aplikace.

Důležitou roli zde má také mediální, právní a finanční vzdělávání seniorů. Kulturní program naplňují různé přednáškové cykly z oblasti umění, historie, hudby, architektury apod., komentované procházky a výlety nebo různorodé tvůrčí dílny. Nechybí ani přednášky a semináře na podporu zdravého životního stylu, tj. stravování, duševního zdraví, prevenci nemocí či osobního růstu. Pomoc senioři naleznou v psychologických, právních i finančních poradnách. 

Všechny tyto aktivity zvyšují znalosti a kompetence seniorů, podporují jejich kreativitu i zdravé sebevědomí, vedou k navazování nových přátelství, omezují negativní dopady samoty a dodávají jim inspiraci pro smysluplnou životní náplň. 


Díky vaší podpoře budeme moci zajistit profesionální podporu aktivit pro seniory skrze koordinátora vzdělávacích aktivit. 


Předem moc děkujeme za vaše příspěvky do sbírky.

 

Sbírku již podpořilo 8 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Děkuji za Vaši záslužnou a potřebnou pomoc pro ty, kteří si ji zaslouží! A přeji Vám všem pevné zdraví, spokojenost a sílu do celého roku 2024. Itka“
212 Kč — Itkica před 2 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

200 Kč — Lea před 2 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Hezké vánoční svátky!“
1 000 Kč — Honza před 3 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Život je plný krásných objevů 🍀“
500 Kč — Pavel před 3 měsíci