Úprava koupelny pro potřeby Matýska

Most / Sbírku organizuje Jana Fořtová zc.manzes@avotrof.aninaj

{}
0 %

Úprava koupelny pro potřeby Matýska

Vybráno 1 029 Kč z 21 000 Kč
Zbývá 51 dnů
5 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 09. března 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

 

Jsem maminkou Matýska, kterému je 11 let a od mala jej vychovávám sama. Matýsek byl zvláštní děťátko už od narození. Nejprve jen hodně plakal. Později si vypěstoval zvláštní návyky – pořád chtěl chodit stále stejnou cestou, jedl jen pár jídel. Bylo mu diagnostikováno několik vývojových vad, které nám převrátily život úplně naruby. Má poruchu autistického spektra, těžké ADHD a k tomu se přidružila porucha pozornosti, vada řeči a artikulace a vada motorických funkcí. Je toho hodně a je to náročné. Také trpí na časté dýchací potíže, laringitidy a bronchitidy, má velmi silnou sennou rýmu. Jezdíme každý rok do lázní, které mu velmi pomáhají.

Nesnáší jakékoli změny. Každý den má svůj řád, který se nesmí narušit. Nemá rád hlasité zvuky. Rozruší ho i hudba hrající v nákupních centrech a na dětských akcích. Na ulici se musí stále držet za ruku, nemůže chodit sám, nezvládá provoz. Potřebuje celodenní péči a mít u sebe stále někoho, kdo mu pomáhá s běžnými každodenními činnostmi.

Matýsek má velký problém s komunikací s dětmi, neumí se začlenit a nedokáže navázat oční kontakt. Je schopen zopakovat jednu větu třeba stokrát. Občas má záchvaty vzteku a pláče, které se nyní s nastupující pubertou zhoršují. Nedokáže určité věci zpracovat a ovládat svůj vztek. Několik hodin denně navštěvuje speciální školu pro autistické děti a velmi ho baví anglický jazyk a matematika. Moc rád sportuje. Chodíme plavat, na trampolíny, na hypoterapii a celkově hodně ven. V létě jezdíme stále na výlety do zoo, k vodě, na hrady a zámky. Matýsek miluje pohyb a je k neutahání. Doma hrajeme často karetní i jiné hry a moc ho to baví.       

Občas se přijde na chvilku pomazlit, přitulí se a dá pusu a veškerá únava, starosti a bolesti za tuhle krátkou chvilku absolutního štěstí stojí.

Z důvodu synova motorického postižení a také tím, že už je veliký, je pro mě stále fyzicky těžší a namáhavější mu pomáhat z vany. Zvládne si do ní vlézt sám, ale ven už se sám nedostane. Vana je na něj vysoká.

Potřebovali bychom vyměnit stávají vanu za sprchový kout a koupit termostatickou hlavici, protože syn nesnáší teplejší ani chladnou vodu. Takto by měl nastavenou stále svou teplotu vody. Výměnou vany za sprchový kout by se nám velmi usnadnil život a Matýsek by se mohl alespoň z části sám obsluhovat v koupelně, což jemu i mě moc pomůže.

Pracovala jsem jako tavič u pece. Po mateřské jsem zkusila rok chodit do práce, ale syn byl každý týden v nemocnici s bolestmi bříška, které byly určeny jako psychosomatické problémy a musela jsem s ním zůstat doma, kde o něj dodnes pečuji. Je nutné dohlížet na jídlo, hygienu, čištění zubů a s každou činností Matýskovi pomáhám. Věnuji se mu při učení a musím ho doprovázet na všechny volnočasové aktivity. Vzhledem k Matýskovým zdravotním zatížením mi byl přiznán 3 stupeň péče z kterého žijeme. Péče o Matýska je však náročná a náklady na jeho výchovu a léčbu jsou velké a nezbývá na všechno.

Moc Vám děkujeme za pomoc, která nám oběma zlepší život. Maminka a Matýsek.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„... příjemné koupelnové chvíle :)“
252 Kč — W před 2 dny

777 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

Další běžící sbírky

Pomozme nemocné rodině válečného veterána
34 %

Pomozme nemocné rodině válečného veterána

Invalidní vozík pro maminku Olgu
77 %

Invalidní vozík pro maminku Olgu

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou
98 %

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou