Úprava koupelny pro potřeby Matýska

Most / Sbírku organizuje Jana Fořtová

{}

Úprava koupelny pro potřeby Matýska

0 %

Vybráno 21 141 Kč z 21 000 Kč
Zbývá -799 dnů
Sbírka byla ukončena 09. dubna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

 

Jsem maminkou Matýska, kterému je 11 let a od mala jej vychovávám sama. Matýsek byl zvláštní děťátko už od narození. Nejprve jen hodně plakal. Později si vypěstoval zvláštní návyky – pořád chtěl chodit stále stejnou cestou, jedl jen pár jídel. Bylo mu diagnostikováno několik vývojových vad, které nám převrátily život úplně naruby. Má poruchu autistického spektra, těžké ADHD a k tomu se přidružila porucha pozornosti, vada řeči a artikulace a vada motorických funkcí. Je toho hodně a je to náročné. Také trpí na časté dýchací potíže, laringitidy a bronchitidy, má velmi silnou sennou rýmu. Jezdíme každý rok do lázní, které mu velmi pomáhají.

Nesnáší jakékoli změny. Každý den má svůj řád, který se nesmí narušit. Nemá rád hlasité zvuky. Rozruší ho i hudba hrající v nákupních centrech a na dětských akcích. Na ulici se musí stále držet za ruku, nemůže chodit sám, nezvládá provoz. Potřebuje celodenní péči a mít u sebe stále někoho, kdo mu pomáhá s běžnými každodenními činnostmi.

Matýsek má velký problém s komunikací s dětmi, neumí se začlenit a nedokáže navázat oční kontakt. Je schopen zopakovat jednu větu třeba stokrát. Občas má záchvaty vzteku a pláče, které se nyní s nastupující pubertou zhoršují. Nedokáže určité věci zpracovat a ovládat svůj vztek. Několik hodin denně navštěvuje speciální školu pro autistické děti a velmi ho baví anglický jazyk a matematika. Moc rád sportuje. Chodíme plavat, na trampolíny, na hypoterapii a celkově hodně ven. V létě jezdíme stále na výlety do zoo, k vodě, na hrady a zámky. Matýsek miluje pohyb a je k neutahání. Doma hrajeme často karetní i jiné hry a moc ho to baví.       

Občas se přijde na chvilku pomazlit, přitulí se a dá pusu a veškerá únava, starosti a bolesti za tuhle krátkou chvilku absolutního štěstí stojí.

Z důvodu synova motorického postižení a také tím, že už je veliký, je pro mě stále fyzicky těžší a namáhavější mu pomáhat z vany. Zvládne si do ní vlézt sám, ale ven už se sám nedostane. Vana je na něj vysoká.

Potřebovali bychom vyměnit stávají vanu za sprchový kout a koupit termostatickou hlavici, protože syn nesnáší teplejší ani chladnou vodu. Takto by měl nastavenou stále svou teplotu vody. Výměnou vany za sprchový kout by se nám velmi usnadnil život a Matýsek by se mohl alespoň z části sám obsluhovat v koupelně, což jemu i mě moc pomůže.

Pracovala jsem jako tavič u pece. Po mateřské jsem zkusila rok chodit do práce, ale syn byl každý týden v nemocnici s bolestmi bříška, které byly určeny jako psychosomatické problémy a musela jsem s ním zůstat doma, kde o něj dodnes pečuji. Je nutné dohlížet na jídlo, hygienu, čištění zubů a s každou činností Matýskovi pomáhám. Věnuji se mu při učení a musím ho doprovázet na všechny volnočasové aktivity. Vzhledem k Matýskovým zdravotním zatížením mi byl přiznán 3 stupeň péče z kterého žijeme. Péče o Matýska je však náročná a náklady na jeho výchovu a léčbu jsou velké a nezbývá na všechno.

Moc Vám děkujeme za pomoc, která nám oběma zlepší život. Maminka a Matýsek.

Poděkování

03. 04. 2022

Moc děkujeme všem dárcům,velmi si toho vážíme jsou zde dobří lidé,kteří dali korunky i z mala co mají .Sbírku nechame běžet do konce z korunek navíc by jsme zaplatili řemeslníky,kteří budou dělat úpravu koupelny pro Matýska.Ještě jednou velké díky i za milé věty k přispěvku...děkujeme..

Sbírku již podpořilo 23 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Přeji, ať je koupelna brzy hotova .“
1 000 Kč — Jana před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Přejeme, aby se Vám přání splnilo. 💖😇“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

400 Kč — Petr před 2 lety

200 Kč — Jana Mansourova před 2 lety

„Ať Matýskovi slouží 😉“
5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Moc vám držím palce!! “
373 Kč — Jana Čapková před 2 lety