Ulehčete onkologicky nemocnému Patrikovi život

Žlutice / Sbírku organizuje Patrik Kroka

{}
0 %

Ulehčete onkologicky nemocnému Patrikovi život

Vybráno 12 209 Kč z 21 000 Kč
Zbývá -530 dnů
58 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 20. dubna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Patrik a jsem ve svých 24 letech onkologický pacient. Rakovinu plic mám již 3 roky, konkrétně se jedná o zasažení levé plíce. Ve své ženě mám obrovskou oporu, ale je to velmi náročné i pro ni. Má léčba je pro nás nákladná a intenzivní, k lékařům musíme dojíždět a já nemohu pracovat, tedy i finančně to špatně zvládáme. Velmi by nám tedy ulevilo, kdybychom byli schopni koupit léky a základní hygienu bez obav, jako to máme teď.

Podstoupil jsem 2 operace, kde mi byl odebrán levý plicní lalok a při druhé mi byly odebrány i 3 žebra. Mysleli jsme si, že pak už pro nás budou se ženou lepší životní vyhlídky. Bohužel se mi rakovina vrátila.

Aktuální nádor mi tlačí na nerv, který vede přes rameno do krku, tím pádem mám nepohyblivý krk, což trvá vždy celý den. Jediné, co mi uleví, jsou léky DHC, SOS tablety a morfiové náplasti – to vše musíme se ženou hradit sami Jediný pojišťovnou uhrazený lék je Zaldiar.

Hygienické pomůcky jsou pro mě důležité, jelikož od 14 let trpím Crohnovou nemocí. Je to chronická nemoc zažívacího traktu, kdy mě organismus neupozorní na vykonání potřeby. Proto si musím přes noc brát plenu.

Invalidní důchod mi neschválili – uznali mi sice následně 3. stupeň příspěvku na péči, ale bez nároku na vyplacení. Mám totiž vzhledem ke svému věku odpracováno málo let. Manželka má zažádáno o příspěvek na péči.

Jakákoliv pomoc bude pro nás zázrakem, za který ani nevíme, jak vyjádřit slova díků. Děkujeme i těm, kteří přispět nemohou, ale věnovali čas si přečíst náš příběh. Moc si všeho vážíme.

Sbírku již podpořilo 30 dárců

„Držte se...“
252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Lenka Modrovičová před 2 lety

„Patriku, posílám Vám hodně sil a přeji Vám z celého srdce, aby léčba zabrala a nemoc se už nikdy nevrátila. “
252 Kč — Eva před 2 lety

100 Kč — Jitka před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Zuzana před 2 lety

„Sám jsem se stal před rokem zničehonic on. pacientem. Držte se. “
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Vždy mě dostane, když slyším o tak mladých lidech a takových zdravotních problémech, kdy stát neschválí ani v takovém případě důchod. Přeju mnoho sil a zdraví. “
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

111 Kč — Anonymní dárce před 2 lety