Ujeďme s Radimkem zdravotním komplikacím

Pardubice / Sbírku organizuje Pavlína Cupáková

{}

Ujeďme s Radimkem zdravotním komplikacím

0 %

Vybráno 68 994 Kč z 300 000 Kč
Zbývá 33 dnů
Sbírka byla ukončena 30. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka dvou krásných kluků. Radimovi je 14 let a Davidovi 19 let. David je zdravý, studující mladý muž, kterého baví dějiny a historie.

Radimkův svět se velice liší od světa jeho vrstevníků. Mentálně je totiž na úrovni 3 – 4letého dítěte a potýká se s řadou různých zdravotních potíží. Když mu bylo pouhých 5 měsíců, dostal fibrilní křeče a jeho vývoj se velmi zpomalil.

Syn nemluví, dorozumívá se posunky rukou a zvuky.

Do schodů chodí s přísunem neumí střídat nohy ze schodů. Když jdeme, tak ho musím jistit, protože se bojí pádu. Také má velký strach z výtahu, který můžeme používat jen v krajním případě. Stejně tak je problém nastupování a vystupování v hromadných dopravních prostředcích. Od mala má velký strach i z vody. Často se u Radimka bohužel projevuje sklon k sebeubližování a poruchy chování – neudrží pozornost.

Bohužel, jsem na Radimka a jeho brášku zůstala sama, a proto to bývá někdy náročné jak po fyzické či psychické stránce, ale hlavně i té finanční. Věnuji se mu téměř nepřetržitě, a nemohu chodit do zaměstnání.

Je to ale jinak hravý a veselý klučina. Navštěvuje speciální školu a těší se na své spolužáky.

Jak sbírka pomůže

Péče o Radimka je nesmírně náročná – psychicky, časově, i finančně. Nemohu tak chodit do zaměstnání. S tím, jak roste a mé fyzické síly ubývají, přestávám zvládat jeho chování v MHD. Často je pro nás nepřekonatelný problém se i jen do autobusu nebo vlaku dostat.

Výtěžek sbírky použiji na auto, které mi poslouží pro dopravu syna do speciální školy, rehabilitace a k lékařům, ale i na výlety, které má Radimek moc rád.

Zdravotní komplikace

Na zvuky a podněty reaguje dobře. Před 7 lety u Radimka zjistili epilepsii. Záchvaty míval, když usnul. Dále má dětskou mozkovou obrnu, krátkozrakost, nosí brýle a nyní už má dioptrie 10. Navíc bojujeme s psychomotorickou retardací a s poruchou vývoje řeči, refluxem, anémií, lehkým centrálním ochrnutím končetin. V roce 2020 byla dále u Radimka zjištěna genetická vada genu KDM5C, jehož defekt bývá charakterizován častým autistickým a agresivním chováním.

Za jakoukoliv finanční pomoci a sdílení všem moc děkujeme. Nesmírně si vaší pomoci vážíme.

S pozdravem Pavlína, Radimek a brácha David.

Sbírku již podpořilo 77 dárců

„Držíme pěsti!“
200 Kč — Roman před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Hodně sil. 😉“
373 Kč — Pavlína před 2 měsíci

„Hodne sil prejeme! A vam vsem spokojeny zivot, jak jen to pujde :))“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Držte se.“
230 Kč — Karlíkovi A+M před 3 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Držte se :)“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci