Ujeďme s Radimkem zdravotním komplikacím

Pardubice / Sbírku organizuje Pavlína Cupáková

{}
0 %

Ujeďme s Radimkem zdravotním komplikacím

Vybráno 3 635 Kč z 300 000 Kč
Dnes je poslední den
1 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. března 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Mému milovanému synovi Radimkovi je 13 let a každý den se od sebe učíme něco nového.

Radimkův svět se velice liší od světa jeho vrstevníků. Mentálně je totiž na úrovni 3 – 4letého dítěte a potýká se s řadou různých zdravotních potíží. Když mu bylo pouhých 5 měsíců, dostal fibrilní křeče a jeho vývoj se velmi zpomalil.

Syn nemluví, dorozumívá se posunky rukou a zvuky.

Do schodů chodí s přísunem, neboť neumí střídat nohy ze schodů, když jdeme, tak ho musím jistit, protože se bojí pádu. Také má velký strach z výtahu, který můžeme používat jen v krajním případě. Stejně tak je problém nastupování a vystupování v hromadných dopravních prostředcích a od mala má strach i z vody. Často se u Radimka bohužel projevuje sklon k sebeubližování a poruchy chování – neudrží pozornost.

Bohužel jsem na Radimka a jeho brášku zůstala sama, a proto to bývá někdy náročné jak po fyzické či psychické stránce, ale hlavně i té finanční. Věnuji se mu téměř nepřetržitě, a nemohu chodit do zaměstnání.

Je to ale jinak hravý a veselý klučina. Navštěvuje speciální školu a těší se na své spolužáky.

Jak sbírka pomůže

Péče o Radimka je nesmírně náročná - psychicky, časově, i finančně - nemůžu chodit do zaměstnání. S tím, jak roste, a mé fyzické síly ubývají, přestávám zvládat jeho chování v MHD. Často je pro nás nepřekonatelný problém se i jen do autobusu nebo vlaku dostat.

Výtěžek sbírky použiji na auto, které mi poslouží pro dopravu syna do speciální školy, rehabilitace a k lékařům, ale i na výlety, které má Radimek moc rád.

Zdravotní komplikace

Na zvuky a podněty reaguje dobře. Před 7 lety u Radimka zjistili epilepsii. Záchvaty míval, když usnul. Dále má dětskou mozkovou obrnu, krátkozrakost, nosí brýle a nyní už má dioptrie 10. Navíc bojujeme s psychomotorickou retardací a s poruchou vývoje řeči, refluxem, anémií, lehkým centrálním ochrnutím končetin. V roce 2020 byla dále u Radimka zjištěna genetická vada genu KDM5C, jehož defekt bývá charakterizován častým autistickým a agresivním chováním.

Všem moc děkujeme za pomoc.

Sbírku již podpořilo 4 dárců

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„❤️“
373 Kč — Veronika Šmídová před 2 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Držte se, sdílím a věřím, že penízky pro Radimka vyberete ❤️“
373 Kč — Veronika Šmídová před 3 měsíci